کم آبی، مهم‎ترین چالش زیست محیطی/ ضرورت بازنگری در نحوه تخصیص اعتبارات محیط زیستی
۲۷ دی ۱۳۹۶

کم آبی، مهم‎ترین چالش زیست محیطی/ ضرورت بازنگری در نحوه تخصیص اعتبارات محیط زیستی

عیسی کلانتری در نشست با مجمع نمایندگان استان لرستان، مسئله محیط زیست را از مهمترین مسائل کشور برشمرد که دغدغه اصلی دولتمردان به شمار می‎رود.


رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشوربا بیان اینکه بی‌مهری‎ها و بی‌توجهی که در سنوات گذشته به محیط زیست شده صدمات شدیدی به منابع زیستی کشور وارد آورده است از بحران کم آبی به عنوان مهم‎ترین مشکل و چالش زیست محیطی نام برد که حل آن احتیاج به فعالیت‎های مثمرثمر در همه حوزه‎ها دارد.

به گزارش ایسنا عیسی کلانتری در نشست با مجمع نمایندگان استان لرستان، مسئله محیط زیست را از مهمترین مسائل کشور برشمرد که دغدغه اصلی دولتمردان به شمار می‎رود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از فرهنگ‎سازی به عنوان یکی از مولفه‎های اصلی در راستای حفاظت محیط زیست نام برد و گفت: بی‌شک باید با ارتقای دانش زیست‌محیطی جامعه همه مردم را در حفاظت و حراست از محیط زیست دخیل کرد تا به نتایج بهتری در این زمینه دست یابیم.

کلانتری اعتبارات این سازمان را جهت انجام وظایف حاکمیتی  خود ناکافی دانست و خواستار بازنگری در نحوه تخصیص اعتبارات به این سازمان مهم و تاثیرگذار شد.

وی اصلاح برخی قوانین و مقررات از جمله لایحه قضایی حمایت از محیط بانان را در پیشبرد اهداف سازمانی محیط زیست مفید و موثر دانست.

کلانتری با اشاره به اهمیت مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست و لزوم حفاظت مطلوب از این عرصه‎ها بر به ‎کارگیری فناوری روز در پایش آنلاین این مناطق تاکید کرد.

وی خواستار هماهنگی و همکاری همه دستگاه‎ها جهت رفع مشکلات زیست‎محیطی در سطح کشور شد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13487

افزودن نظر