بیماری‌های مزمن باعث اختلال خواب می‌شوند!

بیماری‌های مزمن باعث اختلال خواب می‌شوند!

بسیاری از مردم بیش از حد کم یا بیش از حد زیاد می‌خوابند. به گفته محققان به هر حال این عادت بدی است که می‌تواند سلامتی را تحت تاثیر قرار بدهد و یک فرد را برای ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت، بیماری قلبی و چاقی که به طور مستقیم تحت تأثیر میزان خواب هستند، مستعد کند.


اکثر مردم بر این باورند که برای کارایی بیشتر به مقدار مشخصی از خواب نیاز دارند. با این حال، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که در حال حاضر دلایل بیشتری برای نشان دادن اهمیت خواب مناسب شب وجود دارد. طبق نتایج این مطالعه، مقدار خواب مناسب برای سلامتی فرد بسیار حیاتی است. به طور متوسط، بزرگسالان باید هر شب ۷-۹ ساعت بخوابند و مقادیر بیشتر و یا کمتر از این مقدار می‌تواند تاثیر منفی زیادی بر سلامت کلی بدن آنها داشته باشد.
بسیاری از مردم بیش از حد کم یا بیش از حد زیاد می‌خوابند. به گفته محققان به هر حال این عادت بدی است که می‌تواند سلامتی را از بین ببرد و یک فرد را برای ابتلا به بیماری، به ویژه دیابت، بیماری قلبی و چاقی که به طور مستقیم تحت تأثیر میزان خواب هستند، مستعد کند. به نظر می‌رسد بیماری‌های مزمن بیشتر با میزان خواب فرد مرتبط باشند. محققان کسانی را که از چنین بیماری‌هایی رنج می‌برند تشویق می‌کنند تا یک متخصص خواب را ببینند بلکه به درستی ارزیابی شوند. تعیین خطر ابتلا به آپنه (تنفس منقطع)، بی خوابی یا دیگر مشکلات خواب می‌تواند راه‌هایی طولانی تری برای کنترل دیگر جنبه‌های سلامت باشند.
عامل دیگر مرتبط با ارتباط بین خواب و بیماری، چاقی مزمن و سلامت روان از جمله استرس شدید یا مزمن است. در بسیاری از موارد، افرادی که بیماری قلبی یا دیابت دارند نیز از این موارد رنج می‌برند. پزشکان احساس می‌کنند که نظارت بر خواب در افراد مبتلا به اختلالات روان‌پزشکی، چاقی و بیماری‌های مزمن ممکن است برخی از نشانه‌ها را از بدو پیدایش کاهش دهد و حتی پرده از خطرات بالقوه‌ای مانند سکته بردارد. از آنجا که محققان معتقدند که خواب مناسب می‌تواند نشانه‌ها را کاهش دهد و به درمان بیماری ها و بهبود سلامت کمک کند، فکر کردن به همه جنبه‌های سلامت، می‌تواند ایده خوبی باشد.
 این مطالعه نشان داد که مهم‌ترین نکته برای فرد بیمار، تعیین کیفیت خواب او است. برای بزرگسالانی که بیش از ۹ یا ۱۰ ساعت خواب داشتند، این به‌طور معمول به دلیل بی‌قراری و یا خواب تکه پاره (منقطع) آنها بود. کسانی که کمتر از ۶ ساعت در شب خواب داشتند نیز قادر به دریافت خواب عمیق کافی نبودند. در حالت خسته از خواب بیدار شدن، نشانه بارزی برای یک خواب ناکافی است. متاسفانه، خواب به عنوان یک عامل مهم در سلامت اغلب نادیده گرفته می‌شود. البته رژیم غذایی و ورزش نقش مهمی‌دارند، اما کارشناسان هشدار می‌دهند که خواب نیز برای زندگی سالم به همان اندازه اهمیت دارد.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13481

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر