اخبار پزشکی - چهارشنبه 96/10/27

اخبار پزشکی - چهارشنبه ۹۶/۱۰/۲۷


۴ راه آسان برای کاهش نفخ 
یکی از راه‌های آسان برای کاهش نفخ، جویدن بیشتر غذا است. جویدن بهتر غذاها می‌تواند از دو منظر برای کاهش نفخ موثر باشد. این کار، هم هوای واردشده به بدن درحین مصرف غذاها را کاهش می‌دهد و همچنین سرعت غذا خوردن را پایین می‌آورد که خودش با کاهش میزان استفاده از غذاها و مصرف وعده‌های کوچک‌تر مرتبط است. 

آیا هوش هیجانی شما بالا است؟ 
افرادی که هوش هیجانی بالایی دارند،‌ عمیقا و کاملا نسبت به فضای پیرامون‌شان آگاه هستند. وقتی که این افراد درحال کار کردن یا صحبت کردن با فردی هستند، فقط به خودشان فکر نمی‌کنند و می‌توانند احساسات افراد پیرامون‌شان را بشناسند و درک کنند.

فواید و مضرات گلوتامین چیست؟
گلوتامین از مهم‌ترین منابع انرژی برای روده‌ها و سلول‌های ایمنی محسوب می‌شود. گلوتامین همچنین به حفظ لایه‌های محافظتی موجود در بین روده‌ها و دیگر قسمت‌های بدن نیز کمک می‌کند و درنتیجه مانع از ابتلا به سندرم روده چکه‌کن می‌شود. این ویژگی اجازه نمی‌دهد که باکتری‌های مضر یا سموم مختلف از روده‌ها به قسمت‌های دیگر بدن منتقل شوند.

برای پیشگیری از آلزایمر، رژیم MIND بگیرید!
تاکید اصلی در رژیم MIND، مصرف ۱۰ گروه غذایی ویژه است که برای مغز مفید هستند. این گروه‌های غذایی عبارت‌اند از سبزی‌های برگ سبز، انواع سبزی‌های دیگر، مغزها، توت‌ها، حبوبات، غلات سبوس‌دار، ماهی، مرغ، روغن زیتون و سرکه سیب یا سرکه قرمز طبیعی.

بیماری‌های مزمن باعث اختلال خواب می‌شوند!
بسیاری از مردم بیش از حد کم یا بیش از حد زیاد می‌خوابند. به گفته محققان به هر حال این عادت بدی است که می‌تواند سلامتی را تحت تاثیر قرار بدهد و یک فرد را برای ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت، بیماری قلبی و چاقی که به طور مستقیم تحت تأثیر میزان خواب هستند، مستعد کند.

چرا افراد مسن به سختی به خواب عمیق می‌روند؟
خوردن وعده‌های غذایی سنگین نزدیک به زمان خواب یا خوردن نوشیدنی‌های کافئین دار، خواب را به تاخیر می‌اندازد. میان وعده‌های کوچک برای قبل از خواب می‌توانند مفید باشد. همچنین از خوردن نوشیدنی‌ها در اواخر شب خودداری کنید چون می‌توانند باعث بیداری مکرر برای رفتن به دستشویی شوند.

چگونه افکار منفی را از خودمان دور کنیم؟
توصیه ما به شما این است که تحت هیچ شرایطی جمله خطرناک "من لیاقت و شایستگی این کار را ندارم" را با خود زمزمه نکنید! در عوض به خود بگویید: "من اگر موفق نشوم، چیزی را از دست نمی‌دهم" و یا "من به هر قیمت که شده، موفق خواهم‌ شد".

۵ نوع ماسک خیار برای آبرسانی پوست و رفع پف زیر چشم 
یکی از این ماسک‌ها با خیار و سیب‌زمینی تهیه می‌شود. برای تهیه آن باید آب خیار و سیب‌زمینی را با هم مخلوط کنید. پنبه را به محلول آغشته کنید و به آرامی روی تمامی سطح صورت‌ خود بمالید. بگذارید ماسک ۱۵ دقیقه روی صورت‌تان بماند و بعد آن را بشویید. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13472

افزودن نظر