بهترین راه مواجهه با شخصیت‌های پیچیده در محیط کار
۲۴ دی ۱۳۹۶

بهترین راه مواجهه با شخصیت‌های پیچیده در محیط کار

بدون شک در یک محیط کاری، افراد وسواسی نیز وجوددارند. فرد وسواسی، فردی‌ است مضطرب که همواره رفتارهای تدافعی دارد و همواره سعی می‌کند تا همه چیز را تحت کنترل خود درآورد. این فرد، بسیار محتاط، مرتب،‌خجالتی و کم حرف است.


بدون شک در تمام محیط‌های کاری، افرادی با روحیات و شخصیت‌های متفاوت مشغول به کار هستند: عده‌ای خوشرو و مهربانند، عده‌ای دیگر از همه چیز و همه کس مطلع هستند، عده‌ای دچار بیماری خود بزرگ بینی دارند، عده‌ای به همه مشکوکند و... اگر شما، خواننده عزیز، کارمند سازمان یا اداره‌ای هستید، بدون شک تابحال با یک چنین افرادی برخورد کرده‌اید. توصیه ما به شما این است که حواس خود را در محیط کارتان جمع کنید و مراقب شخصیت‌های پیچیده و خطرناک اطرافتان باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا با توصیه‌های روانشناسان در این حیطه بیشتر آشناشوید. 
- این امکان را به خود بدهید که شخصیت‌های پیچیده را شناسایی کنید. در حقیقت قبل از این‌که به فکر ایجاد رابطه با یک چنین شخصیتی باشید، بهتر است که وی را به خوبی بشناسید. در کتاب‌های روانشناسی راهکارهای متعددی برای شناخت این افراد ارائه شده‌است، اما به‌طورکلی انسان‌هایی که شخصیت پیچیده‌ای دارند معمولا در موقعیت‌های مختلف، رفتارهای نامناسبی دارند یا حداقل رفتاری که شایسته و مناسب آن موقعیت باشد را بروز نمی‌دهند. این رفتار بدون شک همکاران دیگر را آزارخواهدداد و پیشرفت اداره را زیر سؤال خواهدبرد. البته لازم به ذکر است که این افراد شخصا از نوع رفتار خود معذب هستند و از آن راضی نمی‌باشند! 
- اما چگونه می‌توان شخصیت هیستریک یا نمایشی را شناسایی کرد؟ و اصلا نحوه برخورد با این فرد چگونه است؟ کسی که یک چنین شخصیتی دارد همواره به دنبال کسب رضایت و تأیید دیگران است، این فرد دست به هر کاری می‌زند تا مورد توجه قرار گیرد! به عنوان مثال در جلسات کاری، همواره دوست دارد که متکلم وحده باشد، پوشش و تیپ مخصوص به خود دارد، معمولا دیرتر از بقیه به محل کار می‌رسد و یا همواره در حال تعریف داستان زندگی خود یا دیگران است تا توجه همه را به سمت خود جلب کند. روانشناسان معتقدند که این افراد به دنبال ایجاد اختلاف یا تفرقه در محیط کار نیستند، فقط قصد و هدفشان جلب توجه است. پس بنابراین با آن‌ها کاملا حرفه‌ای برخورد نمایید و برحسب موقعیت چه بسا که از ایشان قدردانی نیزکنید. 
- بدون شک در یک محیط کاری، افراد وسواسی نیز وجود دارند. فرد وسواسی، فردی‌ است مضطرب که همواره رفتارهای تدافعی دارد و همواره سعی می‌کند تا همه چیز را تحت کنترل خود درآورد. این فرد، بسیار محتاط، مرتب،‌ خجالتی و کم حرف است. افراد وسواسی معمولا توانایی‌ها و قابلیت‌های بسیاری برای انجام کارهای مختلف دارند ولی متأسفانه بیماری وسواس دست آن‌ها را شدیدا بسته است و امکان تصمیم‌گیری را به ایشان نمی‌دهد! روانشناسان معتقدند که تنها راه برخورد با آن‌ها این است که سرشان را شلوغ کنیم! یعنی روزانه آنقدر کار سرشان بریزیم که حتی وقت سرخاراندن نیز نداشته باشند! به این ترتیب آن‌ها دیگر نمی‌توانند سیستم کنترلی خود را فعال کنند!
- به همان اندازه که ممکن است شخصیت‌های پیچیده در یک محیط کاری وجود داشته باشند، شخصیت‌های خطرناک نیز حضوردارند و این‌ها افرادی هستند که ظاهری کاملا معقول و منطقی دارند اما به بیماری‌های روحی-روانی مبتلا می‌باشند! یکی از این شخصیت‌های خطرناک، شخصیت پارانوئید است. این فرد به همه چیز و همه کس بی‌اعتماد است و همه عالم را برعلیه خود می‌داند. چنین شخصیتی معمولا به لحاظ اجتماعی و ظاهری، فرد قابل توجهی است اما از یک بیماری روحی بزرگ رنج می‌برد. رفتار شما با یک چنین فردی باید صریح و روشن باشد به‌طوری‌که شک وی را برنیانگیزد. شما تنها یک راه حل دارید و آن، این‌که از وی جدا شوید و بقیه کارها را به روانشناس یا مشاورحقوقی بسپارید. فقط یادتان باشد که  مدیر عامل را با وی تنها نگذارید. در حقیقت مراقبت از شخصیت پارانوئید کار بسیار سختی است چراکه برداشت وی از واقعیت زمین تا آسمان با یک فرد سالم فرق دارد. بنابراین تا زمان جدایی از وی، در همان موقعیت باقی بمانید چون هر عملی از سوی شما، شک وی را بیشتر خواهدکرد! 
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13437

افزودن نظر