برای انجام این ورزش‌ها، از کودکان الهام بگیرید!
۲۳ دی ۱۳۹۶

برای انجام این ورزش‌ها، از کودکان الهام بگیرید!

به زمین بازی بروید چون در آنجا میتوانید مقدار زیادی کالری بسوزانید. مثل بالارفتن از نردبان برای رسیدن به بالای سرسره یا تاببازی و... نیمساعت فعالیت در زمین بازی به‎اندازه نیمساعت تمرین در سالن بدنسازی کالری میسوزاند.


اگر به یک گروه از کودکان در حال بازی نگاه کنید، متوجه خواهید شد که چقدر بیخیالاند، چه لبخند زیبایی بر چهره دارند و  زمانی که بازی‌شان تمام میشود دچار چه غم و اندوهی می‌شوند.
هدف از این مطلب این است که یاد بگیریم با همان طرز فکر بچهها به ورزش نگاه کنیم:


زمین بازی


به زمین بازی بروید چون در آنجا می‌توانید مقدار زیادی کالری بسوزانید. مثل بالا رفتن از نردبان برای رسیدن به بالای سرسره یا تاببازی و... نیم‌ساعت فعالیت در زمین بازی به ‎اندازه نیم‌ساعت تمرین در سالن بدنسازی کالری می‌سوزاند.


به دوچرخه‌سواری بروید


دوچرخه‌سواری ورزشی هوازی است که علاوه بر سرگرمکننده بودن، کمک می‌کند زودتر به تناسب اندام برسید.


حلقه بزنید


یک ساعت حلقه زدن به اندازه یک ساعت دویدن روی تردمیل کالری میسوزاند. سعی کنید حرکت‌های مختلف آن را انجام دهید، تا زود از انجام آن دلزده نشوید.


وانمود کنید که زنگ تفریح شماست


همان بازیهایی را انجام دهید که در کودکی با دوستانتان انجام میدادید مانند گرگم به هوا، بالابلندی، وسطی و ... با دوستان خود تماس بگیرید و با آنها در پارک قرار بگذارید و راجع به تمرینات الهام گرفته از بچگی به آنها بگویید و آنها را به این فعالیتها دعوت کنید. 


تنیس روی میز 


یک دوست و یک میز پینگ‌پنگ پیدا کنید و ترتیب یک تمرین عالی را بدهید. پینگ‌پنگ یک فعالیت خوب برای قویساختن بالاتنه است که بسیاری از مردم به‌طور غیرمستقیم از آن غافل هستند، زیرا آنها فعالیت‌هایی را انتخاب می‌کنند که عمدتا مناسب تقویت پاهاست.


پرش بر روی ترمپولین/ کشبازی


پریدن از روی ترمپولین یا کشبازی تمرین خوب دیگری است که هم باعث می‌شود دوباره به تناسب اندام برسید. شما می‌توانید از ترامپولین کوچکسایز برای ورزش در داخل خانه و یا از سایز بزرگتر آن برای بازی در فضای باز استفاده کنید. 


طناب بازی


آیا ترامپولین ندارید؟ شما می‌توانید مزایای آن را از طناببازی دریافت کنید. ۱۰ دقیقه طناب‌بازی به اندازه ۳۰ دقیقه پیادهروی سریع کالری می‌سوزاند. اگر فرصت کوتاهی برای تمرین دارید طناببازی یک تمرین عالی است. 


شنا


شنا یک ورزش هوازی فوق‌العاده برای سوزاندن کالری است. یک فرد ۷۰ کیلوگرمی با ۳۰ دقیقه شنا کردن حدود ۲۰۰ کالری میسوزاند.


بازی دستش‌دِه 


بازی دستش‌دِه که برخی به اشتباه به آن دست‌رشته می‌گویند، یک فعالیت بی‌نظیر در فضای باز است که می‌توانید آن را با دوستان خود به شکل گروهی انجام دهید. این بازی بسیار مهیج و سرگرم‌کننده است و احتمالا همه آن را دوست دارند. فقط یادتان باشد که بعد از این بازی باید به اندازه کافی گرم بپوشید، آب بنوشید و در انتها حرکات کششی انجام دهید.


پیاده‌روی


پیاده‌روی یکی دیگر از فعالیت‌های مورد علاقه دوران کودکی است. در یک پیاده‌روی ۴۵ دقیقهای، حدود ۳۰۰ کالری سوزانده میشود. برای بیشتر سوزاندن کالری میتوانید محیطهایی را انتخاب کنید که پستی و بلندی بیشتری دارند. پیاده‌روی باعث تقویت عالی قلب و عروق می‌شود و قدرت و استقامت بدن را بالا میبرد. ضمنا پیش از اقدام به آن، کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید.


بازی ایمن


قبل از شروع یک برنامه تناسب اندام الهام گرفته از بچگی، باید به آن چشم بازی نگاه کنید. مهم است که در حین ورزش به بدن خود گوش کنید و محدودیت‌های خود را در نظر داشته باشید. سعی نکنید یک ابرقهرمان باشید و در ضمن هر جا که احساس نیاز کردید به خودتان یک استراحت کوتاه بدهید. اگرچه رژیم غذایی، تغذیه، آبرسانی و برنامه تمرینی فردی بسیار مهم است، اما مهمترین عنصر مهم برای تناسب اندام این است که تمرینات برای شما جالب باشد.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13425

افزودن نظر