نحوه برخورد با همکاران متقلب و زیرآب‌زن!
۱۸ دی ۱۳۹۶

نحوه برخورد با همکاران متقلب و زیرآب‌زن!

به خاطر داشته ‌باشید که رده شغلی شما یا همکار زیرآب‌زن هر چه که باشد، حضور مسموم این فرد شما را به لحاظ فیزیکی و روحی خسته و دلزده خواهد کرد و بدون شک شما و مجموعه توانایی‌هایتان را زیر سوال خواهد برد.


زمانی‌که روابط شما با رئیس، همکاران و یا کارمندان اداره روند خوبی ندارد و اصطلاحا تیره و تار می‌شود، به احتمال زیاد شما قربانی تقلب کاری شده‌اید؛ در حقیقت آینده کاری شما به نوعی در معرض خطر قرار گرفته ‌است. برای رفع این مشکل لازم است که در گام اول از خود در مقابل وضعیت پیش آمده محافظت کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا راهکارهای غلبه بر این وضعیت که دست کمی از یک میدان جنگ مین گزاری شده ندارد، بیشتر آشنا شوید!

گاهی اوقات در محیط کار شرایطی پیش می‌آید که پیشرفت کار‌ی شما زیر سوال می‌رود. در حقیقت شما در وضعیتی گرفتار می‌شوید که هیچ آینده کاری روشنی در مقابلتان نخواهد بود. پیشرفت کاری برای شما تبدیل به سراب می‌شود و در مقابل برای همکاران خوش‌شانس‌ترتان، تبدیل به یک واقعیت عینی! اگر احیانا در یک چنین وضعیتی گرفتار شدید، ممکن است که کسی این وسط در حال زیرآب‌زنی باشد! البته ما در اینجا قصد سیاه‌نمایی نداریم، اما متأسفانه این بیماری روحی و روانی وجود دارد و ممکن است که زندگی حرفه‌ای هر کسی را به یک کابوس دردناک تبدیل‌کند.

همکار یا کارمند اداره، فرقی نمی‌کند... به هر حال ممکن است که هر یک خواسته یا ناخواسته، از زندگی کاری شما یک لجن‌زار بسازند! مسأله‌ای که در عمل به واقع دردناک و غیرقابل تحمل است! تحقیقات نشان می‌دهند که ۱۶ درصد از بیماری‌های عروق کرونر و نیز ۳۸درصد از حملات قلبی، از مشکلات محل کار ناشی می‌شوند.

اما چگونه می‌توان در مقابل یک همکار زیرآب‌زن که ادعای ریاست هم دارد، از خود محافظت ‌کرد؟ قبل از هر چیز، این نکته را به یاد داشته ‌باشید که افراد زیرآب‌زن و متقلب، بدون شک ناکامی‌ها و شکست‌هایی را در زندگی تجربه‌ کرده‌اند و حالا سرخوردگی‌های قبلی‌شان با این رفتار بیمارگونه بروز می‌کند. غالبا این افراد، شخصیت فضول و کنجکاوی دارند و با هر رفتار یا کلامشان، شما را آزرده خاطر می‌کنند...

این قبیل افراد معمولا عقده ریاست دارند و همواره سعی می‌کنند تا خود را قدرت‌مندترین فرد اداره جا بزنند و در نهایت موفق می‌شوند تا ذهن و روح شما را درگیر خود ‌کنند. در حقیقت، آن‌ها به شما نزدیک می‌شوند تا از شما اطلاعات مختلف بیرون بکشند و در عوض چیزی از خود بروز ندهند.

اما حضور این افراد چه مخاطراتی برای شما در پی خواهد داشت؟ بدون شک هر قدر هم که تلاش کنید تا حضور آن‌ها را فراموش کنید، باز هم تمرکز کافی در محل کار نخواهید داشت. این افراد تور شک و تردید را در همه اداره پهن می‌کنند و به شکلی خائنانه، ارتباط شما را با کل مجموعه قطع‌ می‌کنند و یا به هم می‌ریزند. در یک کلام، حضور این قبیل افراد به ضرر شما خواهد بود!

به خاطر داشته ‌باشید که رده شغلی شما یا همکار زیرآب‌زن هر چه که باشد، حضور مسموم این فرد شما را به لحاظ فیزیکی و روحی خسته و دلزده خواهد کرد و بدون شک شما و مجموعه توانایی‌هایتان را زیر سوال خواهد برد. در این شرایط بدون شک ناامید خواهید شد و دلزدگی کاری به سراغتان خواهد آمد. توصیه ما به شما این است که فریب این شرایط را نخورید و صبور باشید، هر چند که خروج از سلطه این افراد، در عمل، کار آسانی نیست!

اما با تمام این تفاصیل، راهکارهایی وجود دارد که شما می‌توانید به کمک آن‌ها،‌ فاصله خود را با این قسم افراد حفظ‌ کنید: روی توانایی‌های حرفه‌ای‌تان تمرکز کنید، بر احساسات خود مسلط باشید،‌ در مقابل بازی‌هایی که دیگران با روح و روانتان می‌کنند، تسلیم نشوید و هیچگاه خود را مجرم یا مقصر جلوه ندهید، در یک کلام وجود خود را از احساس تقصیر خالی‌ کنید! بهترین و کم‌خطرترین راهکاری که در مقابله با این وضعیت وجود دارد این است که فاصله خود را با این قبیل افراد حفظ‌ کنید! با آن‌ها قاطی و اصطلاحا خودمانی نشوید و تحت هیچ شرایطی بیرون از محیط کار ارتباط یا ملاقاتی با آن‌ها نداشته باشید. در نهایت اگر باز هم با مشکلی برخورد کردید، حتما با یک روانشناس مشورت کنید.    

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13405

افزودن نظر