تشخیص پارکینسون با مصرف قهوه

تشخیص پارکینسون با مصرف قهوه

محققان ژاپنی دریافته‌اند که سطح کافئین در بدن افراد مبتلا به بیماری پارکینسون، پایین‌تر از افراد غیرمبتلا به این اختلال است، حتی اگر این بیماران به اندازه دیگران از کافئین استفاده کنند.


یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که نحوه پردازش شدن قهوه صبحگاهی در بدن می‌تواند نشان بدهد که آیا شما به بیماری پارکینسون مبتلا خواهید شد یا خیر. گزارشی از این مطالعه در Neurology منتشر شده است.

محققان ژاپنی در این مطالعه دریافته‌اند که سطح کافئین در بدن افراد مبتلا به بیماری پارکینسون، پایین‌تر از افراد غیرمبتلا به این اختلال است، حتی اگر این بیماران به اندازه دیگران از کافئین استفاده کنند. این در حالی است که مطالعات پیشین نشان داده‌اند کافئین می‌تواند اثرات محافظتی مثبتی در مقابل این بیماری داشته باشد. در حال حاضر نیز هیچ شیوه مناسبی برای تشخیص زودهنگام بیماری پارکینسون وجود ندارد.

در این مطالعه، ۱۰۸ نفر از افراد مبتلا به بیماری پارکینسون بدون مشکلات حافظه‌ای مورد بررسی قرار گرفتند و ۳۱ فرد هم‌سن و سالم نیز به‌عنوان گروه کنترل در نظر گرفته شدند.

یافته‌های نهایی نشان دادند که وقتی این دو گروه به یک اندازه از قهوه در طول روز استفاده می‌کنند، باز هم سطح کافئین در بدن افراد مبتلا به بیماری پارکینسون پایین‌تر است. درواقع، سطح کافئین در بدن این افراد به حدود یک‌سوم نسبت به افراد سالم می‌رسد. محققان می‌گویند که سطح کافئین و متابولیته‌های آن با شدت بیماری پارکینسون تغییری نمی‌کنند. برای مثال،‌ افراد مبتلا به بیماری پارکینسون از نوع پیشرفته، با کاهش شدید کافئین در بدن مواجه نمی‌شوند.

بعضی از محققان دیگر در ارزیابی این مطالعه جدید گفته‌اند که یافته‌های آن باید دوباره در یک مطالعه وسیع‌تر و جدی‌تر تکرار شوند تا بتوان به آن اعتماد کرد. به ‌علاوه، این‌که محققان باید اعلام کنند که این یافته‌ها فقط به بیماری پارکینسون اختصاص دارند و به دیگر بیماری نورودژنراتیو مرتبط نمی‌شوند. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13400

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر