6 نکته درباره ورزش با دوچرخه ثابت
۱۴ دی ۱۳۹۶

۶ نکته درباره ورزش با دوچرخه ثابت

قبل از کلاس، در طول آن و بعد از اتمام تمرین، مایعات زیادی بنوشید. شما مقدار زیاد عرق می‌کنید که باید با مصرف مایعات آب از دست‌رفته را تلافی کنید. شما همیشه باید یک بطری آب به همراه داشته باشید تا بتوانید مکررا از آن استفاده کنید.


دوچرخه‌سواری می‌تواند هیجان‌های جدیدی برای حالت شما فراهم کند. برای افرادی که دوچرخه‌سواری را دوست دارند یا در جستجوی یک تمرین چالش‌برانگیز و سازمان‌یافته هستند که بتوان در هر شرایطی انجامش داد، دوچرخه‌سواری سالنی می‌تواند ایده‌آل باشد.

دوچرخه‌سواری در محیط سالن، مزایای سلامتی زیادی را ارائه می‌دهد. در یک کلاس معمولی دوچرخه‌سواری که از جمله تمرینات شدید هوازی است، می‌توانید ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری بسوزانید.

دوچرخه سالنی یک فعالیت کم اثر است، بدان معنا که به مفاصل شما آسیب نمی‌رساند. این شامل رکاب زدن با یک دوچرخه ثابت تخصصی، یا به صورت سرعتی و یا در حال ایستا‌ست. این تمرین خوب است، زیرا ضمن اینکه از تمرینات هوازی است باعث هماهنگی ماهیچه‌های پایین‌تنه نیز می‌شود.

از یک کلاس دوچرخه‌سواری سالنی چه انتظاری می‌رود؟

قبل از اینکه به قوانین کلاس متعهد شوید کمی ‌از تکلیف خود را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که قبل از پریدن بر روی دوچرخه ثابت برای یک کلاس ۴۰ دقیقه‌ا‌ی و با شدت بالا، کاملا آماده هستید. این یک تمرین سخت است، حتی برای افرادی که به‌طور مرتب تمرین می‌کنند و آمادگی کامل دارند. بد نیست که یکی دو جلسه برای مشاهده کلاس‌ها در آنجا حاضر شوید تا بتوانید سطح آمادگی و تناسب اندام مورد نیاز این تمرین را درک کنید.

در طی این کلاس، ممکن است مربی با ایجاد زمینه‌های و موانع مختلف، یک مسابقه و یا دوچرخه‌سواری را شبیه‌سازی می‌کند. شما باید به سرعت با دوچرخه خود روی تپه ها بالا‎ پایین بروید، دوچرخه‌سواری سرعتی و یا آرام انجام دهید و حتی در حین آن روی پدال دوچرخه بایستید.

دوچرخه ثابت که در یک کلاس دوچرخه‌سواری استفاده می‌شود مانند یک دوچرخه معمولی کار می‌کند، به جز اینکه روی یک قاب نصب شده تا شما را در یک مکان نگه دارد. دوچرخه‌های دوچرخه‌سواری به‌طور معمول طوری طراحی شده‌اند که سریع‌تر از دوچرخه‌های ایستاده هستند و همچنین مجهز به تنظیمات مقاومتی هستند که حرکت پدال را راحت‌تر یا دشوارتر می‍کند.

آماده شدن برای کلاس‌های دوچرخه‌سواری داخل سالن

قبل از شروع کلاس دوچرخه‌سواری سالنی، اطلاعات زیر را در نظر داشته باشید:

۱. لباس و کفش شما مهم است

اگر قصد دارید به‌طور منظم در کلاس‌ها شرکت کنید، به یک شلوارک دوچرخه‌سواری نیاز دارید. گر‌چه می‌توانید از کفش‌های خاص دوندگی یا ورزش ایروبیک برای این کلاس استفاده کنید، اما کفش‌های مخصوص دوچرخه‌سواری بهتر است چون پای شما را درست بر روی پدال نگه می‌دارد.

۲. آب بنوشید

قبل از کلاس، در طول آن و بعد از اتمام تمرین، مایعات زیادی بنوشید. شما مقدار زیاد عرق می‌کنید که باید با مصرف مایعات آب از دست‌رفته را تلافی کنید. شما همیشه باید یک بطری آب به همراه داشته باشید تا بتوانید مکررا از آن استفاده کنید.

۳. حوله به همراه داشته باشید

ضروری است که بدن‌تان را دایم خشک و عرق چشمان و دست‌های خود را پاک کنید.

۴. دوچرخه خود را آماده کنید

اطمینان حاصل کنید که دوچرخه خود را قبل از اینکه سوارش شوید، تنظیم شده باشد. چند دقیقه زودتر به کلاس بروید و ارتفاع صندلی و فرمان را تنظیم کنید. در صورت نیاز از مربی خود کمک بگیرید.

۵. روش مناسب را بیاموزید

زانوها، دست‌ها و شانه‌ها را شُل کنید. در سراسر کلاس یادتان باشدکه گردن، شانه‌ها و مچ‌های دست باید به روانیِ خود دوچرخه باشد.

۶. با سرعت مناسب حرکت کنید

به بدن خود گوش بدهید، و اگر دارید فشار بیش از حدی به آن وارد می‌کنید، سرعت خود را پایین بیاورید. در صورت نیاز، با کم ‎کردن سرعت رکاب‌زدن‎ به خودتان استراحت بدهید. با وجود سرعت کم هنوز هم یک نتیجه خوب را دریافت خواهید کرد، اما کاهش آن می‌تواند از فرسودگی و آسیب شما پیشگیری کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13377

افزودن نظر