6 خوراکی مناسب برای مبتلایان به فشار خون بالا
۰۹ دی ۱۳۹۶

۶ خوراکی مناسب برای مبتلایان به فشار خون بالا

فلفل دلمه‌ای قرمز را می‌تواند تا ۱۰ روز در یخچال نگهداری کرد. قرار دادن این گیاه در حوله‌های کاغذی‌شکل، مانع از خشک شدن غیرعادی‌شان می‌شود. شما حتی می‌توانید فلفل دلمه‌ای را در فریزر برای مصارف بعدی نگهداری کنید.


لوبیا سفید

هر فنجان از لوبیا سفید حدود ۱۳ درصد از کلسیم، ۳۰ درصد از منیزیم و ۲۴ درصد از پتاسیم مورد نیاز روزانه بدن را تأمین می‌کند.

نکته: شما می‌توانید از این خوراکی همه‌کاره برای تهیه پیش‌غذا، غذای اصلی و انواع سوپ کمک بگیرید. لوبیا سفید به‌عنوان یکی از منابع غیرگوشتی پروتئین، انتخاب ویژه و فوق‌العاده مناسبی برای افراد گیاه‌خوار محسوب می‌شود. اگر قصد دارید که از کنسروهای آماده لوبیا سفید استفاده کنید، حتما سراغ انواع بدون نمک بروید یا حداقل این‌که لوبیا سفید کنسروی را قبل از استفاده زیر آب بگیرید تا نمک اضافی آن جدا شود.

ماهی تیلاپیا

هر ۱۱۵ گرم از ماهی تیلاپیا تقریبا ۸ درصد از منیزیم و ۸ درصد از پتاسیم مورد نیاز روزانه بدن را فراهم می‌سازد.

نکته: این ماهی نیمه‌سفید تقریبا در تمامی فصل‌های سال در فروشگاه‌ها و در قالب‌های تازه یا فیله یخ‌زده به فروش می‌رسد. شما می‌توانید ماهی تیلاپیا را به‌ صورت سرخ‌شده، پخته و کبابی بخورید، اما بهتر است که از روش سرخ کردن برای آماده‌سازی آن استفاده نکنید. اضافه کردن چاشنی‌های سرشار از مواد معدنی مانند آووکادو و کیوی به این ماهی نیز طعم و خاصیت آن را بیشتر می‌کند. البته زیاده‌روی در مصرف ماهی تیلاپیا اصلا توصیه نمی‌شود.

کیوی

هر عدد کیوی متوسط حدودا ۲ درصد از کلسیم، ۷ درصد از منیزیم و ۹ درصد از پتاسیم مورد نیاز روزانه بدن را تأمین می‌سازد.

نکته: کیوی در فصل‌های سرد سال در دسترس است و در بعضی از نقاط جهان نیز در همه فصل‌ها به فروش می‌رسد. شما می‌توانید کیوی رسیده را در فریزر نیز نگهداری کنید. جالب است بدانید که میزان ویتامین C موجود در کیوی نسبت به میزان آن در پرتقال بیشتر است.

کلم بروکلی

هر فنجان از کلم بروکلی پخته‌شده تقریبا ۶ درصد از کلسیم، ۸ درصد از منیزیم و ۱۴ درصد از پتاسیم مورد نیاز روزانه را برای بدن فراهم می‌آورد.

نکته: این سبزی خاص، منبع ویژه‌ای برای دریافت نوعی از مواد مغذی گیاهی ضدسرطان به نام گلوکوزینولات است. شما می‌توانید از بروکلی برای تهیه سالاد، پیش‌غذا یا به‌عنوان بخشی از غذای اصلی استفاده کنید.

سیب‌زمینی شیرین

هر عدد سیب‌زمینی شیرین متوسط با پوست حدودا ۴ درصد از کلسیم، ۸ درصد از منیزیم و ۱۵ درصد از پتاسیم مورد نیاز روزانه را برای بدن فراهم می‌کند.

نکته: با توجه به طعم شیرینی که در این نوع از سیب‌زمینی‌ها وجود دارد،‌ می‌توان این گیاه را به ‌راحتی به انواع اسموتی‌ها نیز اضافه کرد. شما می‌توانید سیب‌زمینی پخته را در تهیه اسموتی‌ها استفاده کنید.

فلفل دلمه‌ای قرمز

یک فنجان از فلفل دلمه‌ای قرمز حدودا ۱ درصد از کلسیم، ۴ درصد از منیزیم و ۹ درصد از پتاسیم مورد نیاز روزانه بدن را تامین می‌کند.

نکته: فلفل دلمه‌ای قرمز را می‌تواند تا ۱۰ روز در یخچال نگهداری کرد. قرار دادن این گیاه در حوله‌های کاغذی‌شکل، مانع از خشک شدن غیرعادی‌شان می‌شود. شما حتی می‌توانید فلفل دلمه‌ای را در فریزر برای مصارف بعدی نگهداری کنید. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13336

افزودن نظر