5 راه ویژه برای ابراز عشق به اعضای خانواده!
۰۶ دی ۱۳۹۶

۵ راه ویژه برای ابراز عشق به اعضای خانواده!

کودکان باید از همان دوران کودکی یاد بگیرند که ابراز عشق و علاقه به اعضای خانواده از اهمیت و اولویت قابل توجهی برخوردار است. ترغیب کردن آنان به ارسال کارت‌پستال‌های محبت‌آمیز برای اعضای خانواده در موقعیت‌هایی مانند تولد یا جشن‌های سال نو، این ابراز علاقه را در کودکان نهادینه می‌کند.


اعضای خانواده باید بهترین دوستان در زندگی ما باشند، چون آنان هستند که در سخت‌ترین موقعیت‌های زندگی به ما کمک می‌کنند و لحظات مهمی را در زندگی ما رقم می‌زنند. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که علاقه زیادی به اعضای خانواده‌تان دارید، اما نمی‌دانید این عشق و علاقه را چطور ابراز کنید، می‌توانید از راه‌ها و ترفندهای زیر کمک بگیرید.

تاریخچه خانوادگی را بنویسید

اگر میراث و گذشته خانوادگی خودتان را بدانید و اطلاعات زیادی درباره آن یاد بگیرید، همبستگی خانوادگی را تقویت خواهید کرد. جمع‌آوری اطلاعات درباره اجداد درگذشته یا حتی اعضایی که در حال حاضر زنده هستند و در کنار شما زندگی می‌کنند، می‌تواند این همبستگی را بیشتر کند. گردآوری این اطلاعات در قالب یک کتاب و اختصاص دادن فصل‌های خاص به هر فرد، تاریخچه جالبی را می‌سازد که خواندنش برای دیگر اعضای خانواده نیز جالب خواهد بود. امروزه حتی می‌توان با کمک عکس‌ها و ویدیوهای ضبط‌شده، کلیپ‌های جذابی از لحظات هیجان‌انگیز و صمیمی خانواده ساخت.

کارت‌پستال مهرآمیز ارسال کنید

کودکان باید از همان دوران کودکی یاد بگیرند که ابراز عشق و علاقه به اعضای خانواده از اهمیت و اولویت قابل توجهی برخوردار است. ترغیب کردن آنان به ارسال کارت‌پستال‌های محبت‌آمیز برای اعضای خانواده در موقعیت‌هایی مانند تولد یا جشن‌های سال نو، این ابراز علاقه را در کودکان نهادینه می‌کند. البته والدین نیز باید خودشان همین رفتار را در قبال دیگر اعضای خانواده جدی بگیرند.

کتاب آشپزی خانوادگی تهیه کنید

یکی از چیزهایی که می‌تواند گروه‌های اجتماعی مختلف و خصوصا خانواده را در کنار هم جمع کند، غذا است. شما می‌توانید دستور آشپزی‌های مورد علاقه اعضای خانواده را در یک کتاب جذاب بنویسید و براساس یک برنامه منظم، همه این غذاهای مورد علاقه را در کنار هم تهیه و مصرف کنید. عکس‌برداری از این غذاها و اضافه کردن این عکس‌ها به کتاب آشپزی خانواده، یکی از دیگر ترفندها برای افزایش جذابیت این کتاب است.

وقت لازم را برای خانواده در نظر بگیرید

امروزه زندگی با مشغله‌ها و استرس‌های زیادی همراه شده است و تقریبا هیچ کدام از ما وقت کافی برای انجام دادن همه کارها نداریم. با این‌ حال، این مساله نباید از دیدارهای خانوادگی و وقت‌گذرانی با اعضای خانواده جلوگیری کند. حفظ این اوقات صمیمی براساس برنامه به شما کمک می‌کند تا هم به امور روزمره خودتان برسید و هم در کنار اعضای خانواده باشید.

به سفر یا تفریح گروهی بروید

رفتن به سفر همراه با اعضای خانواده، خصوصا در تابستان، از بهترین کارها برای حفظ انسجام خانوادگی است. البته این سفرها زمانی کاملا موثر خواهند بود که صمیمیت لازم در آن‌ها وجود داشته باشد و اعضای خانواده نیز از وسایلی مانند موبایل و تبلت دور بمانند. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13313

افزودن نظر