به این 4 دلیل، زنجبیل بخورید!
۰۵ دی ۱۳۹۶

به این ۴ دلیل، زنجبیل بخورید!

زنجبیل از هزاران سال پیش تا کنون به‌عنوان عاملی برای تقویت هاضمه و همچنین درمانی طبیعی برای حالت تهوع مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ حال فرقی نمی‌کند که این مشکلات فقط نوعی آشفتگی در معده باشند یا حالت تهوع شدید ناشی از بارداری.


از میان ۱۱۵ ترکیب شیمیایی مختلفی که در ریشه زنجبیل وجود دارند، بیشترین فواید دارویی و درمانی به جینگرولز (gingerols) برمی‌گردد که نوعی صمغ چرب است و به‌عنوان عامل ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی قدرتمندی عمل می‌کند. با این ‌حال، مجموعه این ترکیبات در کنار هم، فواید زیادی را به بدن می‌رسانند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

۱. کمک به پیشگیری از بیماری‌های قلبی و سکته مغزی

دو مورد از بزرگ‌ترین بیماری‌ها و خطرات مرگ‌باری که در کره زمین وجود دارند، بیماری‌های قلبی و سکته مغزی هستند. با این ‌حال ‌مصرف زنجبیل به‌طور منظم، خصوصا اگر با مصرف مواد غذایی عالی دیگر همراه شود، این دو عامل خطر مرگ‌بار را از شما دور نگه می‌دارد. سیر، زنجبیل و پیاز، همگی دارای قابلیت ضدانعقادی ویژه‌ای هستند و اگر در کنار همدیگر مصرف شوند، خطر مواجهه با حمله‌های قلبی و سکته مغزی را دفع می‌کنند.

۲. مقابله با سوءهاضمه و حالت تهوع

زنجبیل از هزاران سال پیش تا کنون به‌عنوان عاملی برای تقویت هاضمه و همچنین درمانی طبیعی برای حالت تهوع مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ حال فرقی نمی‌کند که این مشکلات فقط نوعی آشفتگی در معده باشند یا حالت تهوع شدید ناشی از بارداری. اخیرا محققان تایوانی به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف سه کپسول از زنجیل در طول روز (مجموعا ۱.۲ گرم) می‌تواند به تخلیه روده‌ها کمک کند. به همین دلیل است که زنجبیل برای افرادی که با نفخ، یبوست و اختلال‌های گوارشی مواجه هستند، توصیه می‌شود. زنجبیل، عضله‌های روده را شل می‌کند و در نتیجه باعث می‌شود که مواد درون آن راحت‌تر از روده عبور کنند.

یکی از مطالعات هم حاکی از آن است که زنجبیل می‌تواند به تسکین حالت تهوع و استفراغ ناشی از شیمی‌درمانی کمک کند، اما به نظر می‌رسد که این تاثیر فقط به ۶ تا ۲۴ ساعت اولیه پس از شیمی‌درمانی اختصاص دارد.

۳. مقابله با نارسایی در جذب

یکی از اصول اساسی در سلامت ما انسان‌ها، انتقال مواد غذایی به شیوه مطلوب از دهان به سمت کولون و در عین حال جذب مطلوب مواد مغذی درون آن‌ها است. اگر مواد غذایی در این روند با مشکل مواجه شوند، ممکن است که تخمیر شوند، فاسد شوند یا حتی باعث شکل‌گیری انسداد شوند که قطعا به مداخله پزشکی نیاز دارد.

همچنین، هضم نامطلوب می‌تواند جذب مواد مغذی موجود در غذاها را با اختلال مواجه کند. در هر حال، این دو حالت به نارسایی در جذب منجر می‌شوند و در نهایت شما را به کمبود مواد مغذی مبتلا می‌کنند. دقیقا همین‌جا است که زنجبیل، اهمیت خاص خودش را پیدا می‌کند، ‌چون هضم منظم و متابولیسم مواد غذایی را تقویت می‌سازد و در نتیجه سیستم ایمنی را هم تقویت می‌کند.

۴. تقویت عملکرد تنفسی و سیستم ایمنی

زنجبیل در طب آیورودا به خاطر توانایی ویژه‌اش در راستای تقویت سیستم ایمنی، همواره مورد ستایش بوده است. در این طب کهن، باور بر این بوده است که زنجبیل،‌ اثربخشی قابل توجهی برای گرم‌سازی بدن دارد و می‌تواند به دفع سموم مختلف از ارگان‌های بدن کمک کند. همچنین، مصرف زنجبیل با تصفیه سیستم لنفاوی همراه است.

زنجبیل از طریق باز کردن کانال‌های لنفاوی و پاک‌سازی ارگان‌های بدن، اجازه نمی‌دهد که سموم دخیل در بیماری‌ها و عفونت‌ها در بدن تجمع کنند. این فایده خاص بیش از همه برای دستگاه تنفسی اهمیت دارد. به یاد داشته باشید که ترکیب کردن روغن زنجبیل با روغن اوکالیپتوس، هم سیستم ایمنی را تقویت می‌کند و هم وضعیت تنفس را ارتقا می‌دهد. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13309

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر