5 ترفند ساده برای مراقبت از پوست در زمستان
۲۸ آذر ۱۳۹۶

۵ ترفند ساده برای مراقبت از پوست در زمستان

برای سفت‌تر شدن پوست‌تان همیشه از یک تونر و یا شاداب کننده مناسب با پوست‌تان استفاده کنید. توصیه می‌شود به جای استفاده از تونرهای مملو از مواد شیمیایی از یک نوع ساده آن استفاده کنید.


هر نوع تغییر آب و هوایی فصلی چه گرم و یا سرد تاثیر مستقیمی بر روی پوست‌تان خواهد داشت. متاسفانه، این تغییرات می‌توانند گاه زیان‌آور هم باشند. برای مثال در طول فصل زمستان هوا اغلب خشک و سرد است و با بادهای شدیدی که می‌وزد، ممکن است باعث خشکی و پوسته‌پوسته شدن پوست‌تان شود. خوشبختانه پیروی از یک دستور مراقبتی صحیح و منظم می‌تواند از پوست‌تان در طول این فصل سرد حفاظت کند و مانع از ایجاد آسیب‌های جدی شود.

در ادامه با چند مورد از مهم‌ترین ترفندهای مراقبت از پوست صورت در طول فصول سرد سال به خصوص زمستان آشنا خواهید شد.

۱. تمیز نگه داشتن پوست

تمیز نگه داشتن پوست اولین قدم موثر در سالم نگه داشتن پوست صورت است. مهم نیست از چه محصولی برای شستشو و پاک کردن پوست صورت‌تان استفاده می‌کنید، مهم پاک‌کنندگی صحیح و به موقع آن است. در فصل زمستان، می‌توانید شستشو صورت‌تان را از ۳ بار در طول روز به ۲ بار محدود کنید و ترجیحا برای این کار هم از شیر و پنبه استفاده کنید تا از ایجاد خشکی بیشتر جلوگیری شود.

۲. اسکراب، لایه‌‌برداری نکته کلیدی است

لایه‌برداری پوست شما با یک اسکراب مناسب با پوست‌تان یکی از مهم‌ترین ترفندهای مراقبت از پوست در هر فصل از سال محسوب می‌شود. ممکن است ترجیح دهید این کار را  در طول زمستان کمتر انجام دهید تا از بیشتر خشک شدن و خراشیدگی احتمالی پوست‌تان جلوگیری کنید. توصیه می‌شود در زمستان هفته‌ای یک‌بار، آن هم با استفاده از یک اسکراب‌کننده ملایم پوست‌تان را لایه‌برداری کنید.

می‌توانید برای اثربخشی بهتر و بیشتر از یک اسکراب کننده طبیعی که به راحتی در منزل هم قابل تهیه است استفاده کنید.

برای نمونه در ادامه با دستورالعمل تهیه یک اسکراب کاملا طبیعی و خانگی آشنا می‌‌شوید:

- دو قاشق‌غذاخوری پوره موز (موز له شده)

- دو قاشق‌غذاخوری پوره سیب (سیب له شده)

- یک قاشق‌غذاخوری عسل

تمام مواد را خوب با هم مخلوط کنید و خیلی آرام به حالت دایره‌وار برای مدت زمان ۲ دقیقه روی صورت‌تان ماساژ دهید. صورت‌تان را با آب گرم بشویید و با یک حوله نرم خشک کنید.

۳. استفاده از تونر (شاداب کننده)

برای سفت‌تر شدن پوست‌تان همیشه از یک تونر و یا شاداب کننده مناسب با پوست‌تان استفاده کنید. توصیه می‌شود به جای استفاده از تونرهای مملو از مواد شیمیایی از یک نوع ساده آن استفاده کنید. یک تونر بسیار قوی و سنگین ممکن است باعث برهم‌زدن میزان PH پوست شود. عملکرد تونرها به گونه‌ای است که باقی‌مانده ذرات و آلودگی‌ها و رسوبات روی پوست صورت‌ را از بین می‌برد و پاک می‌کند. استفاده از یک تونر خوب نه تنها پوست‌تان را سفت و محکم می‌کند بلکه آن را مرطوب هم نگه می‌دارد.

۴. مرطوب نگه داشتن پوست

مرطوب نگه داشتن پوست تنها مخصوص پوست‌های خشک و پوسته‌پوسته نیست. هر فردی با هر نوع پوستی باید به طور منظم و مرتب پوست خود را مرطوب نگه دارد. اگر شما طرفدار استفاده از محصولات شیمیایی نیستید می‌توانید از مواد کاملا طبیعی به عنوان جایگزین استفاده کنید. برای مثال، روغن بادام و یا روغن زیتون از بهترین گزینه‌ها هستند. برای نتیجه‌گیری بیشتر می‌توانید این روغن‌ها را با مرطوب‌کننده همیشگی‌تان ترکیب کنید و بعد استفاده کنید. کرم را خیلی آرام روی پوست‌تان ماساژ دهید و اجازه دهید کاملا جذب پوست‌تان شود.

۵. زیاد آب بنوشید

در طول فصل سرد و خشک زمستان تا می‌توانید آب بنوشید و بدن‌ خود را هیدراته نگه دارید. این ترفند باعث می‌شود پوست‌تان شادابی و درخشندگی طبیعی خود را حفظ کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13265

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر