14 راز زیبایی پوست‌های چرب، خشک و حساس
۲۸ آذر ۱۳۹۶

۱۴ راز زیبایی پوست‌های چرب، خشک و حساس

یک عدد تخم‌مرغ خام را درون مقداری جودوسر مخلوط کرده و به صورت‌تان بمالید. استفاده از این ماسک ترفند موثری برای رفع چربی اضافه روی صورت‌تان خواهد بود.


راز و رمز داشتن پوستی زیبا میراثی است که برای قرن‌ها از نسلی به نسل دیگر دست به دست منتقل شده است. مطمئنا بیشتر این دستورها آزمایش شده و مورد اطمینان هستند اما نکته مهم و حائز اهمیت طبیعی بودن تمامی این دستورات زیبایی است. در ادامه با تعدادی از موثرترین رازهای زیبایی برای هر سه نوع مختلف پوست آشنا خواهید که بی‌شک برای داشتن پوستی بی‌عیب و نقص کمک موثری خواهند بود.

پوست‌ چرب

۱- گوجه‌فرنگی

یک گوجه‌فرنگی را به برش‌های کوچکی تبدیل کنید و روی پوست‌تان بمالید. گوجه‌فرنگی درست مثل یک تونر (شاداب‌کننده) عالی برای پوست‌تان خواهد بود. علاوه بر این، گوجه‌فرنگی باعث سفت شدن پوست‌تان هم خواهد شد.

۲- سیب

درست شبیه به نحوه استفاده از ماسک گوجه‌فرنگی، برای کم‌کردن میزان چربی و رفع براقی بیش از حد پوست آن هم به دلیل میزان چربی بالای آن، می‌توانید یک عدد سیب را برش بزنید و روی سطح پیشانی و گونه‌های‌تان بمالید. توصیه می‌شود برای اثربخشی بیشتر از یک سیب خنک شده در یخچال استفاده کنید.

۳- تخم‌مرغ و جودوسر

یک عدد تخم‌مرغ خام را درون مقداری جودوسر مخلوط کرده و به صورت‌تان بمالید. استفاده از این ماسک ترفند موثری برای رفع چربی اضافه روی صورت‌تان خواهد بود.

۴- شیر

می‌توانید از شیر به عنوان یک پاک‌کننده عالی برای پوست‌تان استفاده کنید. کافی است شیر را مستقیما با کمک یک پنبه به پوست چرب‌تان بمالید تا چربی‌های اضافه آن را که عمدتا باعث ایجاد جوش می‌شوند برطرف کنید.

۵- شیر و لیمو

آب یک لیموی تازه را گرفته و با مقداری شیر مخلوط کنید و با استفاده از یک پنبه ماسک را به صورت‌تان بمالید ( قبل از استفاده از هر نوع ماسک صورت‌تان را بشویید تا از هر نوع آلودگی پاک شود). بگذارید ماسک حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه روی صورت‌تان بماند و بعد با آب بشویید. استفاده از لیمو باعث می‌شود چربی بیش از اندازه روی پوست‌تان از بین برود.

۶- آبمیوه‌های طبیعی بخورید

سعی کنید برای کم کردن میزان چربی پوست‌تان آب‌میوه طبیعی و تازه بخورید. مخصوصا آب‌میوه‌هایی مثل سیب. مصرف آب‌میوه‌های طبیعی کمک می‌کند تا پوست‌تان مواد مغذی لازم برای سلامت خود را تامین کند و علاوه بر آن بدن‌تان هیدراته و سم‌زدایی شود.

۷- صورت‌تان را به شکل منظم بشویید

سعی کنید همیشه صورت خود را با کمک یک پاک‌کننده طبیعی تمیز و از آلودگی‌ها پاک‌ کنید. اگر مواد طبیعی در دسترس‌تان نیست می‌توانید از صابون‌هایی استفاده کنید که حاوی ترکیبات طبیعی مثل چای سبز هستند. سعی کنید سه‌بار در طول روز صورت‌تان را بشویید. به عنوان  مثال صبح‌ها، در حمام و یا قبل از رفتن به تخت‌خواب.

پوست‌های خشک

۱- موز و آووکادو

می‌توانید از ترکیب کردن یک عدد موز له شده و یک عدد آووکادو رسیده یک ماسک عالی برای رفع معضل خشکی پوست‌تان تهیه کنید.

۲- لایه‌برداری پوست

لایه‌برداری یکی از مهم‌ترین ترفندهای مراقبت از پوست برای تمام انواع آن، به خصوص پوست‌های خشک است. می‌توانید برای لایه‌برداری طبیعی پوست‌تان از شکر و یا نمک هم استفاده کنید.

۳- حفظ رطوبت

بعد از لایه‌برداری پوست، نوبت به مرطوب کردن آن می‌سد. پوست شما نیاز دارد همواره مرطوب و هیدراته باشد. می‌توانید از انواع مختلف کرم‌های مرطوب کننده پوست یا حتی از ترکیب ساده گلیسیرین استفاده کنید.

پوست‌های حساس

ممکن است پوست شما دچار ناراحتی‌های مختلفی مثل خشکی، حساسیت، خارش و یا جوش و کورک باشد. باید دقت داشته باشید که پوست‌های حساس نیازمند مراقبت بیشتری هستند.

۱- مراقبت بیشتر

اگر پوست حساسی دارید، پوست‌تان را به آرامی بشویید. برای پوست‌های خشک و حساس شستن ۲ بار در روز کافی است. اما پوست‌های چرب و حساس نیازمند ۳ بار شستن در طول روز هستند.

۲- لایه‌برداری

برای پوست‌های حساس به هیچ ‌عنوان لایه‌برداری هر روز پوست توصیه‌ نمی‌شود. لایه‌برداری برای پوست لازم است، اما نهایتا ۳ تا ۴ بار در هفته آن هم با فاصله نه به صورت مداوم و پی در پی.

۳- ماسک‌های طبیعی

مقداری گلاب را با کمی زردچوبه و یک قاشق ‌غذاخوری آرد گندم مخلوط کنید و روی صورت‌تان بمالید. به غیر از این ماسک می‌توانید از برگ‌های تازه نعناع هم ماسک مناسبی برای پوست‌تان تهیه کنید. چند برگ تازه نعناع را بکوبید یا درون مخلوط‌کن بریزید تا خمیر شوند و بعد روی صورت‌تان بگذارید، باور کنید این ماسک بوی بهشت می‌دهد. برای تهیه یک ماسک طبیعی دیگر هم می‌توانید یک عدد آووکادو را با مقداری عسل خام ترکیب کنید و بعد به صورت‌تان بمالید خواص طبیعی و اعجاب‌انگیز عسل باعث برطرف شدن بسیاری از مشکلات پوست‌های حساس خواهد شد.

۴- کرم ضدآفتاب

استفاده از کرم ضدآفتاب را هرگز فراموش نکنید. سعی کنید همیشه قبل از خارج شدن از منزل از یک کرم ضدآفتاب مرغوب استفاده کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13264

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر