5 دلیل برای خوردن هندوانه در شب یلدا!
۲۶ آذر ۱۳۹۶

۵ دلیل برای خوردن هندوانه در شب یلدا!

پتاسیم و منیزیم موجود در هندوانه، همکاری بسیار مثبتی را در راستای پایین آوردن فشار خون انجام می‌دهند. پتاسیم از این منظر به‌عنوان نوعی وازودیلاتور شناخته می‌شود که فشار روی رگ‌های کوچک و بزرگ خونی را پایین می‌آورد، جریان خون را تقویت می‌کند و درنتیجه فشار روی دستگاه قلبی-عروقی را کاهش می‌دهد.


فواید هندوانه عمدتا از مواد مغذی، ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات ارگانیکش نشأت می‌گیرند. عناصری که نام می‌بریم، همگی به میزان مناسبی در هندوانه وجود دارند: ویتامین C، کلسیم، منیزیم، ‌فیبر، پروتئین و پتاسیم. به‌علاوه، هندوانه حاوی ویتامین A، ویتامین B۶، نیاسین، تیامین و انواع مختلفی از کاروتنوئیدها و مواد مغذی گیاهی مانند لیکوپن است. همه این ترکیبات و عناصر در کنار همدیگر، فواید زیادی به بدن می‌رسانند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

۱. کمک به درمان اختلال‌های کلیوی

هندوانه حاوی مقدار زیادی از پتاسیم است که نقش مهمی در پاک‌سازی کلیه از ترکیبات و ضایعات سمی ایفا می‌کند. علاوه بر این، پتاسیم موجود در هندوانه برای پایین آوردن غلظت اسید اوریک در خون مفید است و درنتیجه شانس به‌وجود آمدن آسیب‌های کلیوی و تشکیل سنگ کلیه را کاهش می‌دهد. این نکته را هم باید مد نظر داشت که آب بسیار زیاد درون هندوانه، میزان ادرار را بیشتر می‌کند که برای پاک‌سازی کلیه‌ها مفید است.

۲. تنظیم فشار خون

پتاسیم و منیزیم موجود در هندوانه، همکاری بسیار مثبتی را در راستای پایین آوردن فشار خون انجام می‌دهند. پتاسیم از این منظر به‌عنوان نوعی وازودیلاتور شناخته می‌شود که فشار روی رگ‌های کوچک و بزرگ خونی را پایین می‌آورد، جریان خون را تقویت می‌کند و درنتیجه فشار روی دستگاه قلبی-عروقی را کاهش می‌دهد. کاروتنوئیدهای موجود در هندوانه نیز از سخت شدن دیواره‌های رگ‌ها و شرایین اصلی جلوگیری می‌کنند. همین روند که با تنظیم فشار خون همراه است، باعث می‌شود که شانس لخته شدن خون، سکته مغزی، حمله قلبی و تصلب شرایین در مصرف‌کنندگان هندوانه کاهش پیدا کند.

۳. کمک به پیشگیری از ابتلا به سرطان

هندوانه در سال‌های اخیر، توجه محققان را شدیدا به خودش جلب کرده است. این مساله عمدتا به وجود میزان قابل توجهی از لیکوپن در هندوانه ارتباط دارد که نوعی ماده مغذی گیاهی کاروتنوئیدی محسوب می‌شود و از توانایی بالایی در پیشگیری از ابتلا به سرطان برخوردار است. لیکوپن به‌طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان‌ پروستات، سرطان پستان، سرطان ریه و سرطان اندومتریال را کاهش می‌دهد. به‌علاوه، همکاری لیکوپن موجود در هندوانه با ویتامین C آن، توانایی‌های این میوه را در مقابل با سرطان شدیدا بالاتر می‌برد.

۴. کنترل دیابت

آن دسته از افراد مبتلا به بیماری دیابت که باید رژیم غذایی کم‌قند داشته باشند و معمولا با کمبود انرژی مواجه می‌شوند، معمولا از احساس گرسنگی شکایت می‌کنند. جالب است بدانید که هندوانه می‌تواند مکمل مفید و موثری برای این بیماران باشد و بخشی از مشکلات آن‌ها را در این زمینه برطرف کند یا به حداقل برساند. در حالی که هندوانه از میوه‌های شیرین است،‌ اما یک برش از آن واقعا کالری بسیار کمی دارد و ۹۹ درصدش را هم آب و ترکیبات زبر مانند فیبر تشکیل می‌دهند. به‌علاوه، ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در هندوانه مانند پتاسیم و منیزیم نیز به حفظ عملکرد مطلوب انسولین در بدن کمک می‌رسانند و در نتیجه سطح قند خون را کاهش می‌دهند. ترکیب دیگری که در هندوانه یافت می‌شود، آرژنین نام دارد که از اثربخشی بالایی برای تنظیم سطح قند خون برخوردار است.

۵. ارتقای سلامت قلب

یکی از ویژگی‌های لیکوپن، همان ترکیب کاروتنوئیدی مهمی که به میزان زیادی در هندوانه وجود دارد، این است که عملکردهای قلب را تقویت می‌کند. بتاکاروتن‌های موجود در هندوانه نیز دارای قابلیت‌های آنتی‌اکسیدانی و ضدپیری ویژه‌ای هستند و درنتیجه علاوه بر جوان نگه داشتن قلب، از ابتلا به مشکلات قلبی ناشی از افزایش سن جلوگیری می‌کنند. ترکیبات زیر و فیبرمانند هندوانه در کنار پتاسیم، ویتامین C و کاروتنوئیدهای آن، برای کاهش کلسترول خون هم مفید هستند و از قلب در مقابل بسیاری از بیماری‌های خطرناک محافظت به عمل می‌آورند. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13242

افزودن نظر