14 حرکت ورزشی مناسب برای محیط کار

۱۴ حرکت ورزشی مناسب برای محیط کار

روی صندلی خود صاف بنشینید و کف پاهای‎تان روی زمین باشد. کف دست‎ها را در مقابل سینه گرفته و آنقدر به هم فشار دهید تا ماهیچه بازو منقبض شود و برای ۲۰ ثانیه در همان حال بمانید. عضلات را شُل کنید و بعد از ۳-۲ ثانیه این حرکت را تکرار کنید.


رفتن به باشگاه، آن هم بعد از یک روز کاری خسته‎کننده خیلی مشکل است. نگران نباشید، در این مطلب ما به شما حرکاتی کششی را یاد می‎دهیم که خیلی ‎زیاد در رفع خستگی روزانه کارساز هستند. اگر حد‎اقل سه بار در روز آنها را انجام دهید، می‎توانید مطمئن شوید که ۱۵۰ دقیقه حرکات ورزشی هفتگی خود را انجام داده‎اید:

۱. حرکت با صندلی

در‎ حالی‌ که روی صندلی چرخدار نشسته‎اید، با دست‌های کشیده دو‎دستی لبه میز را بگیرید، آهسته خود را به میز نزدیک و دوباره آز آن دور کنید.

۲. مداد خیالی

شانه‎های خود را چنان به هم نزدیک کنید که انگار مدادی را در بین‎شان نگه داشته‎اید. ۱۰- ۵ ثانیه در همین حالت بمانید، یک استراحت کوتاه، و دوباره همین حرکت را تکرار کنید (۱۵-۱۲ بار).

۳. بلند‎کردن پاها در حالت نشسته

در وضعیت نشسته، یک پا و یا هر دو پای خود را به صورت کاملا کشیده از زمین بالا بیاورید و حداقل ۵ ثانیه در همان حالت بمانید. سپس در همان وضع کمر خود را خم کنید بدون اینکه پای خود را روی زمین بگذارید (۱۵ بار). برای نتیجه بهتر می‎توانید چیزی را مثل یک کیف پول را به‌عنوان وزنه به مچ پای‎تان ببندید.

۴. چرخش صندلی

روی صندلی خود صاف بنشینید و پاهای خود را بالا بگیرید. لبه میز را با دست خود نگه دارید و سپس صندلی را بچرخانید. وقتی به نقطه اول رسیدید این بار صندلی را برعکس بچرخانید (۱۵ بار).

۵. حرکت بازوان

آرنج را خم ‎کنید و بازو را رو به بالا و به سمت سینه بیاورید. برای وزن بیشتر می‎توانید از یک بطری یا دستگاه منگنه استفاده کنید. این حرکت را ۱۵-۱۲ بار تکرار کنید.

۶. آمادگی برای کار روزانه

روی صندلی خود صاف بنشینید و کف پاهای‎تان روی زمین باشد. کف دست‎ها را در مقابل سینه گرفته و آنقدر به هم فشار دهید تا ماهیچه بازو منقبض شود و برای ۲۰ ثانیه در همان حال بمانید. عضلات را شُل کنید و بعد از ۳-۲ ثانیه این حرکت را تکرار کنید.

۷. کشش رو‎به‎بالا

دو دست خود را در هم قفل کنید و به سمت بالای سر بکشید. موقع پایین آوردن دست‎ها، یکی از آرنج‎ها را یکبار یک به سمت و دوباره به سمت دیگر بکشید.

۸. حرکات شکمی

نفس عمیقی بکشید و عضلات شکمی خود را منقبض کنید و با بیرون دادن نفس آنها را به سمت ستون فقرات‌تان بکشید. ۱۰-۵ ثانیه در حالت منقبض بمانید و بعد عضلات را شُل کنید (۱۵-۱۲ بار).

۹. در جای خود فشرده بنشینید

در وضعیت نشسته یا ایستاده، باسن خود را منقبض کنید، ۱۰-۵ ثانیه در همان وضع بمانید و بعد آن را شُل کنید. تا زمانی‎که احساس خستگی نکرده‎اید این حرکت را ادامه دهید.

۱۰. حرکت آرامش‎بخش

هر دو کتف خود را به سمت بالا بیاورید و ۵ ثانیه در همان وضع نگه دارید. حالا آن‎ها را پایین بیاورید و راحت باشید (۱۵ بار ). برای نتیجه بهتر می‎توانید در دستان خود چیزی را نگه دارید.

۱۱. حرکت انگشتان پا

انگشتان پای خود را در زیر میز روی زمین بزنید، هرچه سریع‎تر بهتر. می‎توانید کنار سطل زباله بایستید و به قدری پای خود را بالا بگیرید که بتوانید انگشتان پا را روی لبه سطل حرکت دهید. به نوبت پای خود را عوض کنید.

۱۲. بنشینید و خود را بکشید

در حال نشسته پاهای خود را بکشید و دست‎تان را به انگشتان پا برسانید. در این وضعیت ۲۰ ثانیه بمانید.

۱۳. پله‎‎پله تا سلامتی

از راه‎پله‎ها بالا پایین کنید (به صورت یکی در میان). هر‎ وقت فرصت پیدا می‎کنید اطراف اتاق کارتان قدم بزنید. تا می‎توانید به جای ایمیل، حضورا پیام‎ها را به همکارن‌تان برسانید.

۱۴. در حال انتظار

پاها را به عرض شانه‎ها از هم باز کنید و بایستید. با فشار آوردن به پنجه‎ پا، روی آن بایستید و دوباره پا را کامل روی زمین بگذارید (۱۵-۱۲ بار). برای سخت شدن کار، هر بار روی یکی از پاها کار کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13230

افزودن نظر