ناخن‌ها و دندان‌هایی زیبا با استفاده از نمک
۲۱ آذر ۱۳۹۶

ناخن‌ها و دندان‌هایی زیبا با استفاده از نمک

نمک موجب نرمی و هم‌زمان استحکام پوشش رویه ناخن‌ها می‌شود. می‌توانید با استفاده از نمک، جوش‌شیرین و لیمو زردی روی ناخن‌های‌تان را از بین ببرید و آن‌ها را سالم، روشن و درخشان کنید.


بدن ما درست شبیه به آب دریا از انباشتگی ترکیبات یکسانی مانند مواد معدنی و مغذی ساخته شده است. پس جای تعجب ندارد اگر بدانید نمک دریا یکی از طبیعی‌ترین هم‌پیمان‌های متناسب با بدن ما است. یکی از بارزترین تفاوت‌های میان نمک دریا با سایر نمک‌های معمول و متدوال ترکیبات معدنی درون آن است. نمک دریا مملو از مواد معدنی مثل منیزیم، کلسیم، سدیم و پتاسیم است که همگی نقش مهمی در سلامت بدن و عملکرد بهتر آن در قبال و ارتباط با ناخن‌ها و دندان‌ها دارند. در ادامه مطلب امروز در‌می‌یابیم که چگونه استفاده از نمک می‌تواند راز زیبایی شما برای داشتن ناخن‌ و دندان‌هایی زیبا باشد.

استفاده از نمک برای روشن‌ کردن ناخن‌ها

نمک موجب نرمی و هم‌زمان استحکام پوشش رویه ناخن‌ها می‌شود. می‌توانید با استفاده از نمک، جوش‌شیرین و لیمو زردی روی ناخن‌های‌تان را از بین ببرید و آن‌ها را سالم، روشن و درخشان کنید. کافی است یک قاشق ‌چای‌خوری نمک را با یک قاشق‌ چای‌خوری جوش شیرین، یک قاشق ‌چای‌خوری آب‌لیمو و نصف فنجان آب گرم در یک کاسه کوچک مخلوط کنید.

ناخن‌های‌تان را درون این ترکیب قرار دهید و ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد با یک برس نرم مثل مسواک روی ناخن‌های‌تان را اسکراب کنید. بعد از اتمام کار دست‌های‌تان را بشویید و با یک مرطوب‌کننده مناسب دست و ناخن‌ها را مرطوب کنید.

استفاده از نمک برای سفید کردن دندان‌ها

ترکیب نمک و جوش‌شیرین می‌تواند به تدریج باعث سایش‌ جرم‌های روی سطح دندان‌ها شود. مسواک‌تان را درون مخلوطی از نمک و جوش‌شیرین فرو ببرید و به صورت عادی و طبیعی مسواک کنید. اگر احساس می‌کنید طعم شدید و غیرقابل تحملی دارد کمی خمیر‌دندان روی مسواک بمالید و بعد درون مخلوط فرو ببرید. علاوه بر فایده نمک برای دندان‌ها، می‌توانید از آن به عنوان یک دهان‌شویه طبیعی هم استفاده کنید.

نمک مانند یک ضدعفونی‌کننده باعث از بین رفتن باکتری‌های مضر در دهان خواهد شد که موجب ایجاد بوی بد دهان و التهاب لثه می‌شوند. برای تهیه این دهان‌شویه طبیعی، نصف قاشق ‌چای‌خوری نمک را با نصف قاشق ‌چای‌خوری جوش‌شیرین و یک‌چهارم فنجان آب مخلوط کنید تا کاملا در هم حل شوند. محلول را درون دهان‌تان بگردانید تا در همه آن و روی سطح دندان‌های‌تان پخش شود و بعد آب‌دهان‌ را به بیرون بریزید و دهان‌تان را آب‌کشی کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13212

افزودن نظر