خواص وازلین برای پوست و زیبایی
۲۰ آذر ۱۳۹۶

خواص وازلین برای پوست و زیبایی

وازلین غلیظ‎ترین آرایش‎ها را هم به راحتی از روی پوست پاک می‎کند. فقط یادتان باشد از این روش نمی‎توانید هر روز استفاده کنید. این راهکار را وقتی بکار ببرید که روغن زیتون یا نارگیل در دسترس‎تان نیست.


یادتان باشد که این نکات استفاده از وازلین برای مواقعی است که هیچ چاره دیگری جز استفاده از آن ندارید (چون همگی خوب می‎دانید که استفاده مستمر از وازلین در طول روز، پوست را اذیت می‎کند، منافذ آن را می‎بندد و باعث جذب آلودگی‎ها می‎شود).

۱. اگر ژل ابروی‌تان تمام شده، می‎توانید از وازلین استفاده کنید. این کار باعث می‎شود که در تمام طول روز ابروهایی براق و مرتب داشته باشید.

 ۲. اگر راهکار دیگری ندارید، می‎توانید از وازلین برای نرم کردن لب‎های خشک و ترک‎خورده خود استفاده کنید. پیش از استفاده از رژ‎‎لب، وازلین را روی لب‎هایتان بمالید (البته برای این کار اولویت با روغن زیتون است، چنانچه در منزل داشته باشید).

۳. در ‎صورتی که نیاز به رژ‎لب دارید ولی به آن دسترسی ندارید، کمی وازلین را با مقدار کمی سایه‎چشم (رنگ دلخواه)مخلوط و از آن مثل رژ‎لب استفاده کنید.

۴. برای بیرون آوردن انگشتری که تنگ‎تان است، از وازلین کمک بگیرید. با چرب‎کردن انگشت به وسیله وازلین، انگشتر تنگ به راحتی از دست‎تان بیرون می‎آید.

۵. وازلین غلیظ‎ترین آرایش‎ها را هم به راحتی از روی پوست پاک می‎کند. فقط یادتان باشد از این روش نمی‎توانید هر روز استفاده کنید. این راهکار را وقتی به کار ببرید که روغن زیتون یا نارگیل در دسترس‎تان نیست.

۶. در شرایطی که حالت‎دهنده موی‎تان تمام شده و چاره دیگری ندارید، می‎توانید به وسیله وازلین ساقه موی خود را چرب و خوش‎حالت کنید.

۷. در مواقعی که روشن‎کننده‎تان تمام شده، وازلین می‎تواند همان کار را برای شما انجام دهد.قدری از آن را گونه‎ها، روی خط لب‎ها و گوشه داخلی چشم‎ها بمالید تا ظاهرتان بانشاط و جذاب شود.

   ۸. اگر هیچ مرطوب‎کننده‎ای دم دست‎تان ندارید،‌ شب‎ها می‎توانید با وازلین پا‎های خود را چرب و سپس جوراب پا کنید. صبح با دیدن پاهای نرم خود تعجب خواهید کرد.

۹. اگر برق‎ لب‎تان تمام شده، می‎توانید از وازلین به جای آن استفاده کنید. گرچه باز هم تکرار می‎کنیم که هر روز نمی‌توانید این ماده را به کار ببرید.

۱۰. در مواقعی که لایه‎بردار لب‎تان تمام شده، وازلین می‎تواند همان کار را برای‎تان انجام دهد. قدری از آن را روی لب‎ها بمالید و بعد از چند ‎دقیقه با مسواک پوست‎های مرده را پاک کنید. البته چنانچه برای‎تان مقدور باشد، استفاده از روغن نباتی از وازلین بهتر است. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13206

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر