9 راه رهایی از کمر ‌درد

۹ راه رهایی از کمر ‌درد

بعد از اینکه در طول ۴۸ ساعت  و با فاصله‎های زمانی، یخ را روی کمرتان گذاشتید اکنون وقتش شده که از کیسه آب‎گرم استفاده کنید. کیسه آب ‎گرم را هم حدود بیست دقیقه روی محل درد قرار دهید.


این درد یک کابوس است، چون نه می‎شود از دستش خلاص شد و نه می‌شود با وجود آن تن به کار داد. به ‌هر حال اگر برای درمان این درد فکری نشود، آن‌ وقت کل زندگی و کارمان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. کمر‎درد گاهی در اثر بلند‌کردن بار سنگین و گاهی به دلیل آرتروز و یا مشکلاتی جدی‌تر ایجاد می‌شود. برای درمان دردهایی که هیچ یک از این دلایل را ندارند، این مطلب را بخوانید:

آن را خنک کنید

همین که درد‌ کمر‌تان شروع می‌شود باید با یخ به مبارزه‌اش بروید. این کار به عضلات کمر آرامش می‌بخشد. یادتان باشد که یخ را به مدت طولانی روی کمرتان نگه ندارید. بعد از بیست دقیقه به آن استراحتی بدهید و دوباره از یخ استفاده کنید.

بلافاصله کمر خود را گرم کنید

بعد از اینکه در طول ۴۸ ساعت  و با فاصله‎های زمانی، یخ را روی کمرتان گذاشتید اکنون وقتش شده که از کیسه آب‎گرم استفاده کنید. کیسه آب ‎گرم را هم حدود بیست دقیقه روی محل درد قرار دهید.

تحرک خود را بیشتر کنید

بدن ما برای تحرک ساخته شده است. استراحت در رختخواب راه درمانی خوبی برای این نوع درد نیست. به‌ جای آن، بدن خود را به حرکت درآورید. پیاده‌روی کنید، به استخر بروید و از پله‌ها بالا‌پایین کنید. مطمئن باشید این راهکار خیلی به شما کمک می‌کند.

رژیم غذایی

اضافه وزن به درد‌ کمر شما دامن می‌زند. اگر لازم است وزن کم کنید به سرعت به یک رژیم غذایی مناسب تن بدهید.

تشک خود را عوض کنید

اگر درد‌ کمرتان شدید است، اولین اقدام شما برای درمان آن باید عوض کردن تشک‌تان باشد. حتی اگر این کار هزینه‌بردار است، همین امروز برای آن اقدام کنید. چون هزینه این کار در مقایسه با هزینه‎های پزشکی خیلی کمتر است.

به ماساژ‌درمانی نیاز دارید

اگر امکان مالی دارید، حد‌اقل هفته‌ای یکبار به جلسات ماساژ‌درمانی بروید. در هر حال، کمر‌درد به قدر کافی به شما انگیزه می‌دهد که برای خود بیشتر خرج کنید.

حرکت "بنشین‌و‌پاشو" انجام دهید

حرکت "بنشین‌و‌پاشو" را با کمر کاملا صاف انجام دهید. اگر در حین این ورزش متوجه شدید نمی‌توانید کمرتان را صاف نگه دارید، مطمئن باشید دلیل ناراحتی‌تان همین مساله است. شما باید یاد بگیرید که همیشه کمر خود را صاف نگهدارید.

سیگار را ترک کنید

توتون به مشکلات شما دامن می‌زند و یا حتی می‌تواند عامل اصلی کمر‎دردتان باشد. عوارض ناشی از سیگار، از سرفه‌های دائمی تا سرطان ریه، پوکی استخوان و کمر‌درد را شامل می‌شود.

رفتن به استخر

یکی از بهترین راهها برای آرام کردن کمر‎درد، رفتن به استخر و خصوصا شنا‌کردن است. همیشه پیش از شنا، ۲۰ دقیقه در استخر راه بروید. چنانچه این راه‌رفتن درد ‌کمرتان را کم نکرد، شنا نکنید. در ‌هر حال شنا هم درد‌ کمر و هم استرس را کاهش می‌دهد. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13195

افزودن نظر