چای سبز، نوشیدنی لاغری
۱۹ آذر ۱۳۹۶

چای سبز، نوشیدنی لاغری

ترکیب فعال درون چای سبز به نام پلی‌فنول عامل مهمی در سوزاندن کالری است. تحقیقات نشان می‌دهد پلی‌فنول درون چای سبز در مقایسه با سایر چای‌های هم ردیف با آن به مقدار زیادی بالاتر است.


وزن کم کردن با علم بر اینکه چه بخورید یا بنوشید تا برای رسیدن به هدف‌تان موثر و کارساز باشد می‌تواند روندی ساده و قابل انجام باشد. خوشبختانه نوشیدنی‌های طبیعی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها بدن‌تان را سم‌زدایی کنید و بدون اینکه زمان و هزینه زیادی صرف استفاده از قرص‌های لاغری کنید کالری بسوزانید و وزن کم کنید. علاوه بر کاهش وزن، مصرف این نوشیدنی‌ها بی‌خطر، سالم و بدون عوارض جانبی است. در ادامه این مطلب با فواید چای سبز یکی از بهترین نوشیدنی‌های خانگی آشنا خواهید شد که استفاده از آن برای کاهش وزن سریع و لاغری بسیار موثر خواهد بود.

خواص چای سبز

محبوبیت و شهرت امروزی چای سبز بسیار بیشتر از گذشته است و این موضوع می‌تواند به دلیل ظرفیت و خواص جادویی آن در کاهش وزن و تاثیر شگرف آن برای لاغری باشد. بسیاری از تحقیقات آزمایشگاهی و تخصصی مشخص می‌کند، کافئین و فلاونوئید موجود در این ماده می‌تواند میزان سوخت و ساز بدن (متابولیسم)، خاصیت فعل و انفعالی انسولین و اکسیداسیون چربی را تحت تاثیر قرار دهد و بالا ببرد. در نتیجه تحقیقی دیگر مشخص شد، افرادی که از چای سبز به منظور لاغری استفاده کردند تقریبا بعد از یک دوره مصرف ۳ ماهه نسبت به سایرین (حدود ۱.۵ کیلوگرم) بیشتر وزن کم کردند. علاوه بر این، با انجام آزمایشی دیگر مشخص شد، چگونه نوشیدن چای سبز هم در میزان تاثیر آن برای لاغری بسیار مهم و قابل توجه است. باید مراقب باشید هنگام دم کردن چای سبز به هیچ عنوان آن را زیاد نجوشانید. جوشاندن بیش از حد این چای باعث از بین رفتن ترکیبی به نام کاتچین ( یک نوع فنل و آنتی‌اکسیدان طبیعی در گیاه) خواهد شد که خاصیت این ترکیب در لاغری شما بسیار حائز اهمیت است.

ترکیبات مورد نیاز:

-         یک قوری آب

-         مقداری برگ و یا پودر چای سبز

شیوه صحیح مصرف:

-         حرارت زیر قوری را طوری تنظیم کنید که آب داخل آن خیلی ریز و یکنواخت بجوشد. بعد از رسیدن آب به یک نقطه جوش ثابت، قوری را از            روی شعله بردارید و بگذارید آب برای مدت زمان ۱۰ دقیقه بماند.

-         آب‌جوش را روی برگ‌های چای سبز بریزید، ۱ دقیقه صبر کنید و بعد بنوشید.

-         با این وجود، بسته به ذائقه شخصی شما این مدت زمان می‌تواند کوتاه‌تر و یا بلندتر باشد.

چه زمانی باید چای سبز بنوشید؟

نیاز نیست برای کاهش وزن و لاغری دائما چای سبز بنوشید. خوب است بدانید، مزیت استفاده از چای سبز برای لاغری به مقدار زیادی به فعالیت بدنی شما بستگی دارد. ترکیب فعال درون چای سبز به نام پلی‌فنول عامل مهمی در سوزاندن کالری است. تحقیقات نشان می‌دهد پلی‌فنول درون چای سبز در مقایسه با سایر چای‌های هم ردیف با آن به مقدار زیادی بالاتر است. علاوه بر این، با انتشار نتیجه یک تحقیق مشخص شد مصرف هم‌زمان چای سبز همراه با تمرینات منظم و مرتب ورزشی می‌تواند میزان چربی سوزی را تا ۲۵ درصد افزایش دهد.

سایر خواص چای سبز

-         پاک‌سازی بدن از سموم و مواد زائد.

-         افزایش متابولیسم بدن و بهبود عملکرد سیستم گوارشی.

-         خاصیت ضدالتهابی همراه با تقویت سیستم ایمنی بدن.

-       خواص آنتی‌اکسیدانی چای سبز موجب پاک‌سازی محیط معده خواهد شود و محیطی سالم برای رشد بهتر پروبیوتیک‌ها و باکتری‌ها مفید و سالم درون آن ایجاد خواهد کرد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13193

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر