فواید چغندر قند
۱۹ آذر ۱۳۹۶

فواید چغندر قند

چغندر قند، یکی از سبزی‌های مناسب برای زنان باردار است چون منبع خوبی از فولات محسوب می‌شود. همین فولات است که می‌تواند شانس ابتلا به نقایص هنگام تولد را کاهش بدهد.


چغندر قند دارای فواید مختلفی است چون مجموعه گسترده‌ای از ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات ارگانیک مانند کاروتنوئیدها، لوتئین/زیگزانتین، گلیسین، بتائین، فیبر، ویتامین C، منیزیم، آهن، مس و فسفر را به بدن می‌رساند. همچنین منبع خوبی برای دریافت فلاونوئیدهای مفیدی مانند آنتوسیانین‌ها به‌شمار می‌رود. چغندر قند دارای کالری بسیار کمی است و اصلا کلسترول ندارد، اما از بیشترین قند در میان همه سبزی‌ها برخوردار است.

کمک به ارتقای سلامت قلب

مصرف چغندر قند، سطح کلسترول خوب خون (HDL) را افزایش می‌دهد و از همین طریق به کاهش کلسترول و تری‌گلیسیرید خون کمک می‌کند. بالا بودن تری‌گلیسیرید خون، یکی از عوامل مهمی است که خطر ابتلا به مشکلات و بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد. درنتیجه افزایش سطح HDL، یکی از اقدامات تدافعی و مطلوب در راستای محافظت از قلب است.

ترکیب بتائین موجود در چغندر قند نیز سطح هموسیستئین را در بدن کاهش می‌دهد که می‌تواند برای رگ‌های خونی مضر باشد. بنابراین، مصرف چغندر قند به جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی از راه‌های مختلفی کمک می‌رساند. این نکته را هم باید به خاطر داشت که فیبر موجود در چغندر قند نیز به جداسازی کلسترول LDL اضافی از دیواره‌های رگ‌های خونی کمک می‌کند و تاثیر مثبتی در راستای حدف این ترکیبات از بدن دارد.

کاهش ابتلا به نقایص هنگام تولد

چغندر قند، یکی از سبزی‌های مناسب برای زنان باردار است چون منبع خوبی از فولات محسوب می‌شود. همین فولات است که می‌تواند شانس ابتلا به نقایص هنگام تولد را کاهش بدهد. توجه داشته باشید که کمبود فولات نیز می‌تواند به مشکلات و نقایص هنگام تولد مانند نقص لوله عصبی منجر شود.

کمک به پیشگیری از ابتلا به بعضی از سرطان‌ها

مطالعات مختلفی نشان داده‌اند که چغندر قند، منبع خوبی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان‌ پوست، سرطان ریه و سرطان کولون است. این ظرفیت به رنگدانه‌های موسوم به بتاسیانین‌ها مربوط می‌شود که با رشد سلول‌های سرطان مقابله می‌کند.

نیترات‌های مورد استفاده به‌عنوان نگهدارنده در فرآورده‌های گوشتی می‌توانند تولید ترکیبات نیتروزامین را در بدن تحریک کنند که در نهایت به سرطان منجر می‌شود. این در حالی است که مطالعات اخیر نشان داده‌اند آب چغندر قند برای مهار کردن جهش‌های سلولی ناشی از همین ترکیبات مفید است. همچنین مطالعات دیگری در مجارستان حاکی از آن هستند که آب چغندر قند این توانایی را دارد که سرعت رشد تومورهای سرطانی را بگیرد.

پیشگیری از ابتلا به مشکلات تنفسی

چغندر قند، منبع خوبی برای دریافت ویتامین C است که به روند پیشگیری از بروز علائم آسم کمک می‌کند. بتاکاروتن موجود در چغندر قند نیز به پیشگیری از ابتلا به سرطان ریه کمک می‌رساند. ویتامین C، منبع آنتی‌اکسیدانی قدرتمندی است که سیستم ایمنی را به شیوه‌های مختلفی تقویت می‌سازد. درواقع، ویتامین C علاوه بر عملکرد آنتی‌اکسیدانی و مقابله با اثرات ناشی از رادیکال‌های آزاد، فعالیت سلول‌های سفید خون را هم تقویت می‌کند و در نتیجه خطوط دفاعی بدن در مقابل عامل‌های بیرونی مختلف را از کیفیت بیشتری برخوردار می‌سازد.

پیشگیری از ابتلا به آب‌مروارید

وجود بتاکاروتن، نوعی از ویتامین A، در چغندر قند به پیشگیری از ابتلا به آب‌مروارید نیز کمک می‌رساند. همچنین شانس ابتلا به دژنراسیون ماکولا نیز به‌واسطه مصرف چغندر قند کاهش می‌یابد. ویتامین A، نوعی ترکیب آنتی‌اکسیدان قوی است که وجودش برای بسیاری از عملکردهای ضروری بدن حیاتی است. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13190

افزودن نظر