10 ترفند معجزه‌آسا برای زیبا و جوان ماندن
۱۵ آذر ۱۳۹۶

۱۰ ترفند معجزه‌آسا برای زیبا و جوان ماندن

همچنان که شاد ‎بودن به شما ظاهری جوان و زیبا می‎بخشد، مثبت‎اندیشی هم بر روی احساس و نگاه شما تاثیر دارد. به همین دلیل است که پیروی از اندیشه و رفتار‎های مثبت، و زیاد خندیدن  اهمیت زیادی دارند.  نسبت به آنچه که دارید شکرگزار باشید و لبخند زدن را هرگز فراموش نکنید.


 ۱. پرهیز از پر‎خوری و ثابت نگه داشتن وزن خود

وعده‎های غذایی خود را کاملا کوچک و تعداد آن را بیشتر کنید (روزانه ۶-۵ نوبت). نوشیدن یک لیوان آب قبل یا بعد از غذا خوردن، راهکار بعدی ما‎ست. این‎کار هم به بدن آب‎رسانی می‎کند و هم کمک می‎کند زودتر احساس سیری کنید.

۲. استفاده مداوم از کرم ضد‎آفتاب

اشعه‎های مضر خورشید، عامل اصلی چروکیدگی‎ها و دیگر علایم پیری پوست هستند. به همین خاطر است که استفاده از کرم‎های ضد‎آفتاب توصیه می‎شود. اگر پوست حساسی دارید، از کرم ضدآفتاب با املاح طبیعی مثل روی، یا تیتانیوم استفاده کنید. در ‎هر ‎حال همیشه مراقب پوست خود باشید.

۳. لایه‎برداری منظم و مداوم

این کار یکی از مهم‎ترین رمز‎های جوان ماندن است. لایه‎برداری فواید زیادی دارد: لطیف و درخشنده کردن پوست، جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست و ایجاد آکنه، پیشگیری از نا‎صافی پوست، پیشگیری از چروکیدگی...

هم‎اکنون دو‎نوع لایه‎بردار در بازار موجود است: نوع شیمیایی و نوع فیزیکی. اگر پوست‎تان حساس است، هرگز از لایه‎بردار‎های تند و قوی استفاده نکنید و حتما با مشورت با متخصص، نوع مناسب با پوست خود را انتخاب کنید.

۴.  آب‎رسانی روزانه پوست صورت

برای این کار مواد زیادی در بازار وجود دراد. اگر به مواد آرایشی حساسیت دارید، می‎توانید از محصولات کاملا طبیعی استفاده کنید، مثل روغن گل‎ سرخ، روغن آرگان، روغن بادام شیرین، روغن هسته انگور و ...

روش دیگر آب‎رسانی، اسپری کردن مرتب پوست در طول روز به وسیله مرطوب‎کننده‎ها‎ست (چه از نوع بازاری و چه خانگی).

۵. خوش‎بینی و مثبت‎اندیشی

همچنان که شاد‎ بودن به شما ظاهری جوان و زیبا می‎بخشد، مثبت‎اندیشی هم بر روی احساس و نگاه شما تاثیر دارد. به همین دلیل است که پیروی از اندیشه و رفتار‎های مثبت و زیاد خندیدن  اهمیت زیادی دارند.  نسبت به آنچه که دارید شکرگزار باشید و لبخند زدن را هرگز فراموش نکنید.

۶. ورزش

یکی از عواملی که اخلاق را خوب، استرس را کم و پوست‎تان را بشاش می‎کند ورزش است. پس ورزش را که دوست پوست شما‎ست، فراموش نکنید.

۷. خوردن خوراکی‎های سالم

برای جوان و سالم ماندن، این مهم‎ترین عادت است. طبق تحقیقات، برنامه غذایی سالم، دشمنان پوست را تار‎و‎مار می‎کند. پس تا می‎توانید میوه، سبزیجات و ماهی بیشتری در برنامه غذایی خود جای دهید!

۸. احساس قلبی جوانی

 برای بازی و تفریح خود وقت بگذارید. کودک درون خود را تحویل بگیرید تا زیبایی و هیجان زندگی‎تان حفظ شود! اگر سن خودتان را نمی‎دانستید، حس‎تان چه سن‎و‎سالی را حدس می‎زد؟

۹. خوب بخوابید

خواب کافی و منظم به افزایش سطح انرژی، کم‎کردن استرس و پایین آوردن وزن شما کمک بزرگی می‎کند. یک خواب ۷-۶ ساعته شبانه، می‎تواند به احساس جوانی بهتر و حفظ ظاهر جوان شما کمک کند.

۱۰. روابط خوب با همسر

رشته الفت محکم و سالم بین شما و همسرتان به حفظ زیبایی و جوانی منجر خواهد شد. روابط خوب با همسرتان، باعث ترشح هر‎چه بیشتر «هورمون شادی» در بدن‎ شما می‎شود که سیستم دفاعی را تقویت و شادی و نشاط‎تان را افزایش می‎دهد. پس برای جوان ماندن، خوب زندگی کنید!

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13162

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر