10 روش آسان برای سفید‎کردن دندان‌ها
۱۳ آذر ۱۳۹۶

۱۰ روش آسان برای سفید‎کردن دندان‌ها

مالیدن سطح داخلی پوست پرتقال روی دندان‎ها، آن‎ها را سفید می‎کند و  به‎خاطر ویتامین C و کلسیمی که دارد به استحکام دندان‎ها نیز کمک می‎کند. این کار را قبل از خواب انجام دهید و سپس مسواک بزنید.


دندان‎ها به مرور جرم می‎گیرند و این لطمه زیادی به اعتمادبه‌نفس شما می‎زند. برای خلاصی از این مشکل ترکیبات زیر را امتحان کنید:

۱. آب لیمو

برای استفاده از خاصیت سفید‎کنندگی آب‌لیمو، آن را با کمی نمک مخلوط کنید. دندان‎ها را با آن مالش دهید و بلافاصله  بعد از آن با خمیر‎دندان مسواک بزنید. این راه‎حل برای دندان‎های حساس پیشنهاد نمی‎شود.

۲. ریحان

قدری برگ خشک‎شده این گیاه را آسیاب و آن را با خمیر‎دندان خود مخلوط کنید. با استفاده از این مخلوط، جرم دندان شما از بین می‎رود.

۳. میوه‎ها و سبزیجات ترد بخورید

جویدن این‎جور میوه و سبزیجات مثل کرفس، هویج و سیب به سفید‎شدن دندان‎ها کمک می‎کند. می‎دانید که این مواد خوراکی مقادیر زیادی اسید دارند که در از بین بردن جرم دندان بسیار موثر است.

۴. جوش‎شیرین

این همان ماده‎ای است که در خیلی از مواد شیمیایی سفید‎کننده به کار رفته است. فقط با افزودن کمی جوش‎شیرین و آب‎لیمو به خمیر‎دندان خود از خاصیت سفید‎کنندگی آن بهره ببرید. می‎توانید از این مخلوط هفته‎ای یک یا دوبار استفاده کنید.

۵. آب اکسیژنه

اثر سفیدکننده خفیف آب‎اکسیژنه می‎تواند در طول زمان دندان‎ها را سفید کند اما نحوه استفاده از آن خیلی مهم است. مواظب باشید ذره‎ای از آن را قورت ندهید و در‎ضمن اگر متوجه شدید این ماده حساسیت دندان‎تان را زیاد کرده و یا لثه‎هایتان را آزار می‎دهد، استفاده آن را قطع کنید.

۶. توت‎فرنگی

ویتامین C هم دندان را سفید می‎کند. کافی‎ست که دندان‎های خود را با توت‎فرنگی له‎شده،یک یا دو‎بار در روز ماساژ دهید. یادتان باشد بلافاصله بعد از آن با خمیر‎دندان مسواک بزنید تا از آسیب احتمالی مینای دندان پیشگیری شود.

۷. پوست پرتقال

  مالیدن سطح داخلی پوست پرتقال روی دندان‎ها، آن‎ها را سفید می‎کند و  به‎خاطر ویتامین C و کلسیمی که دارد به استحکام دندان‎ها نیز کمک می‎کند. این کار را قبل از خواب انجام دهید و سپس مسواک بزنید.

۸. نمک

قرن‎ها‎ست که از نمک به عنوان سفید‎کننده دندان استفاده می‎شود. می‎توانید صبح‎ها با نمک دندان خود را مسواک بزنید و یا گاهی از مخلوط آن با جوش‎شیرین برای سفید‎کردن دندان خود استفاده کنید. موقع استفاده از نمک دقت کنید چون زبر است و محکم مسواک‎زدن با آن، به مینای دندان آسیب می‎رساند.

۹. پوست موز

مالیدن سطح داخلی پوست موز روی دندان‎ها، به سفید شدن آن‎ها کمک می‎کند. علاوه بر آن پتاسیم، منگنز و منیزیم موجود در آن در محکم کردن دندان‎ها بسیار موثر است.

۱۰. شستن دندان‌ها

با شستن دهان بعد از هربار مصرف خوراکی‎ها و غذا‎هایی که دندان‎ها را لک می‎کنند، مثل چای، قهوه و لبو، از جرم‎گرفتن دندان‎ها جلو‎گیری کنید.

تذکر:

در صورتی‎که هر نوع مشکل دندان و یا لثه دارید، از انجام موارد بالا خود‎داری و با پزشک خود مشورت کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13158

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر