توصیه‌های تغذیه‌ای برای کودکان مبتلا به اختلال‌های حسی

توصیه‌های تغذیه‌ای برای کودکان مبتلا به اختلال‌های حسی

کودکان مبتلا به اختلال حسی باید از قندها و آردهای سفید دور بمانند و از غلات سبوس‌دار و کربوهیدرات تصفیه‌نشده به‌عنوان جایگزین استفاده کنند. منابع کربوهیدراتی سرشار از فیبر مانند میوه‌ها و سبزی‌ها نیز منبع خوبی برای ایجاد انرژی پایدار محسوب می‌شوند.


اختلال حسی نوعی اختلال عصب‌شناختی است که بر نحوه عملکرد مغز در راستای پردازش سیگنال‌هایی که به حواس می‌فرستد، تاثیر منفی می‌گذارد. به‌علاوه، اختلال‌های حسی می‌توانند یک یا چند حس را تحت تاثیر خودشان قرار بدهند. به‌عنوان مثال، بعضی از کودکان در پردازش صداها به مشکل برمی‌خورند و بعضی از آن‌ها فقط مشکلات بصری را تجربه می‌کنند.

مواد غذایی و متعادل‌سازی انرژی بدن

کودکان مبتلا به اختلال حسی ممکن است که با بالا بودن غیرعادی یا پایین بودن غیرعادی سطح انرژی مواجه شوند. بعضی از این کودکان به‌راحتی خسته می‌شوند و در توجه کردن به امور اطراف‌شان به مشکل برمی‌خورند، چون مغزشان با خستگی و مه‌آلودگی غیرعادی مواجه می‌شود. یکی از راه‌های مناسب برای مقابله با این حالت، فراهم کردن منابع کربوهیدراتی به‌صورت پایدار برای این کودکان است تا عمل سوخت‌رسانی به بدن‌شان سریع‌تر و با کیفیت بهتری انجام بگیرد و سطح قند خون‌شان به وضعیت متعادل برسد.

بهترین راه برای جلوگیری از افزایش یا کاهش ناگهانی انرژی، خودداری از مصرف کربوهیدرات‌هایی است که سریعا توسط بدن جذب می‌شوند. این یعنی کودکان مبتلا به اختلال حسی باید از قندها و آردهای سفید دور بمانند و از غلات سبوس‌دار و کربوهیدرات تصفیه‌نشده به‌عنوان جایگزین استفاده کنند. منابع کربوهیدراتی سرشار از فیبر مانند میوه‌ها و سبزی‌ها نیز منبع خوبی برای ایجاد انرژی پایدار محسوب می‌شوند.

پروبیوتیک‌ها

اگرچه اختلال‌های حسی می‌توانند نوعی اختلال مستقل باشند، اما این اختلال‌ها بیشتر در کودکان مبتلا به اوتیسم، اختلال بیش‌فعالی/کم‌توجهی و اختلال‌های اضطرابی مشاهده می‌شوند. یکی از مطالعات منتشرشده در BMC Gastroenterology نشان می‌دهد که نوعی همبستگی بین اوتیسم و مشکلات دستگاه گوارش وجود دارد و همچنین کودکان مبتلا به اوتیسم اساسا مشکلات گوارشی را بیشتر و شدیدتر از کودکان دیگر تجربه می‌کنند. طبق یافته‌های این مطالعه، مشکلات گوارشی حتی می‌توانند علائم اوتیسم را هم تشدید کنند.

با این‌ حال، ‌محققان می‌گویند که پروبیوتیک‌ها به‌طور قابل توجهی فرآیند هضم را تقویت می‌کنند و شدت علائم اوتیسم را کاهش می‌دهند. شما می‌توانید پروبیوتیک‌ها را در قالب داروهای مکمل از داروخانه‌های معتبر خریداری کنید یا مواد غذایی حاوی پروبیوتیک مانند ماست و دیگر محصولات لبنی را تهیه کنید.

مواد غذایی برای سیستم عصبی

کودکان مبتلا به اختلال حسی باید به میزان زیادی از مواد غذایی‌ای استفاده کنند که سیستم عصبی را تقویت می‌کنند. ویتامین E، اسیدهای چرب ضروری و انواع ویتامین‌های B، همگی از این منظر دارای اهمیت ویژه‌ای هستند. منیزیم هم مهم است، چون به جابه‌جایی اطلاعات الکتریکی در مغز کمک می‌رساند. مواد مغذایی سرشار از منیزیم شامل این موارد هستند: کلم بروکلی، دانه کدو تنبل و کدو حلوایی. ویتامین‌های B نیز در غلات سبوس‌دار یافت می‌شوند و مغزها و دانه‌های خام نیز منابع خوبی برای دریافت ویتامین E به شمار می‌روند. برای این‌که اسیدهای چرب ضروری به اندازه کافی به بدن کودکان مبتلا به اختلال حسی برسد، حتما ماهی‌های چرب مانند ماهی سالمون و خال‌مخالی را به رژیم غذایی آن‌ها اضافه کنید. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13146

افزودن نظر