مصرف سیر شانس ابتلا به سرطان روده را کم می‌کند
۱۱ آذر ۱۳۹۶

مصرف سیر شانس ابتلا به سرطان روده را کم می‌کند

اگر شما هفته‌ای ۶ حبه سیر مصرف کنید، شانس ابتلا به سرطان روده را تا ۳۰ درصد و شانس ابتلا به سرطان معده را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهید. 


سیر، یکی از گیاهان ریشه‌ای است که به‌دلیل عطر و طعم زیاد خود معمولا مورد اقبال عمومی قرار نمی‌گیرد. این در حالی است که اگر بتوانید این سبزی پُرخاصیت را هر روز در برنامه غذایی خودتان بگنجانید، می‌توانید شانس ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها را در خود کم کنید. مطالعات محققان که روی بیش از ۴۰ هزار نفر از زنان در سراسر جهان انجام شده است، نشان می‌دهند که مصرف روزانه سیر می‌تواند حداقل تا ۵۰ درصد شانس ابتلا به سرطان روده را در آن‌ها کم کند.

محققان معتقدند که وجود یک آنتی‌اکسیدان قوی به‌نام آلیسین باعث مبارزه با عوامل عفونی و باکتریایی در بدن می‌شود و به این ترتیب احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف در افرادی که به‌صورت روزانه سیر مصرف می‌کنند، کمتر از سایر افراد است.

مطالعه دیگری در زمینه رابطه بین مصرف سیر و کاهش احتمال ابتلا به سرطان‌های گوارشی نشان می‌دهد که اگر شما هفته‌ای ۶ حبه سیر مصرف کنید، شانس ابتلا به سرطان روده را تا ۳۰ درصد و شانس ابتلا به سرطان معده را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهید.

بد نیست بدانید که سیر به‌عنوان یکی از سبزی‌های زمستانی هم معرفی می‌شود. از آن‌جایی که آلیسین موجود در سیر شانس ابتلا به بیماری‌های عفونی را بسیار کم می‌کند، مشخص شده است اگر ما در پاییز و زمستان مصرف سیر را در غذاهای مختلف خود داشته باشیم، می‌توانیم احتمال ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا را تا حد قابل توجهی در بدن‌مان کم کنیم.

بهترین روش مصرف سیر کدام است؟

بعضی از افراد واقعا نمی‌توانند طعم سیر خام را تحمل کنند. این افراد می‌توانند برای بهره بردن از خواص سیر، آن را بعد از پوست کندن و خُرد یا رنده کردن، حدود ۱۰ دقیقه حرارت دهند. اگر سیر را بیشتر از ۱۰ دقیقه حرارت بدهید، ممکن است نتوانید فواید مربوط به آلیسین موجود در آن را دریافت کنید.

چه‌طور بوی بد سیر را برطرف کنیم؟

اگر احساس می‌کنید که مصرف سیر ممکن است منجر به بدبو شدن دهان شما بشود، بهتر است همراه با غذاهای حاوی سیر، سبزی‌های بسیار معطر مانند نعناع، ریحان، گشنیز یا جعفری را مصرف کنید. جویدن برگ نعناع تازه بعد از مصرف غذاهای حاوی سیر هم تا حدود زیادی به کاهش بوی سیر کمک می‌کند. علاوه بر این، اگر بتوانید آب نصف لیموی تازه را بعد از مصرف سیر بخورید یا مقداری آب‌لیموی تازه روی غذاهای حاوی سیر بریزید، باز هم به کاهش بوی آن کمک خواهید کرد. از طرف دیگر، شما می‌توانید سیر را به غذاهای سرشار از سبزیجات یا پُر از ادویه اضافه کنید تا بوی غالبی نداشته باشد.

بهترین غذاهایی که می‌توان بدون دغدغه سیر را به آن اضافه کرد و مطمئن بود که بوی چندانی نخواهند گرفت، شامل انواع پاستا، ماکارونی، سوپ‌ها، ساندویچ‌ها و خورش‌های حاوی سبزیجات می‌شوند. بهتر است از ترکیب سیر و پیاز برای طبخ غذا خودداری کنید تا باعث تشدید بوی سیر در غذا نشوید. اگر غذای شما حاوی سیر بود، سبزی‌هایی مانند تره، تربچه و پیازچه را با آن همراه نکنید. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13128

افزودن نظر