بعد از طلاق توافقی، فاصله خود را با همسر سابق‌تان حفظ کنید!
۰۹ آذر ۱۳۹۶

بعد از طلاق توافقی، فاصله خود را با همسر سابق‌تان حفظ کنید!

فاصله خود را با همسر سابق‌تان حفظ کنید! اگر طلاق شما از نوع توافقی بوده‌است و درحقیقت مشکل حادی با همسرتان ندارید، روان‌شناسان توصیه می‌کنند که حداقل در ماه‌های ابتدایی بعد از طلاق، هر گونه تماسی را با وی قطع کنید. نه او را ببینید و نه با او تماس بگیرید.


واژه طلاق بار سنگینی دارد! این موضوع را همگی ما می‌دانیم. گاهی اوقات زندگی آنقدر سخت و طاقت‌فرسا می‌شود که دیگر هیچ راه‌حلی جز جدایی باقی نمی‌ماند، به همین دلیل عده‌ای جدایی را نوعی رهایی می‌دانند! اما طلاق چه توافقی باشد و چه بالاجبار، روح و روان فرد را درگیر می‌کند به همین دلیل عملا هیچ کس دوست ندارد که این اتفاق را در زندگی خود تجربه کند. روانشناسان معتقدند که باید دیدگاهمان را نسبت به طلاق عوض کنیم چون جدایی همیشه هم بد نیست و می‌تواند شروعی دوباره برای یک زندگی جدید باشد. پس این اتفاق به ظاهر بد یمن را به فال نیک بگیریم، با تدبیر با آن برخورد کنیم و یادمان باشد که دنیا بزرگ‌تر از آن است که با چنین اتفاقاتی به پایان برسد! پس در یک کلام،‌ قوی و محکم باشیم...

اگر به تازگی از همسرتان جدا شده‌اید، باید بدانید که شاید هفته‌ها و چه بسا ماه‌ها زمان لازم باشد که دوباره بتوانید روحیه و انگیزه خود را به دست آورید. اما راهکارهایی وجود دارند که بدون شک به شما کمک خواهند کرد تا به این مشکل غلبه کنید و به بهترین شکل ممکن با آن کنار بیایید. این جمله را همیشه به یاد داشته‌اید که امروز، اولین روز از باقی‌مانده زندگی شماست! پس امیدتان را از دست ندهید.

به گذشته و اتفاقات آن فکر نکنید!

معمولا وقتی کسی با این تجربه تلخ مواجه می‌شود،‌ همه به او توصیه می‌کنند که گذشته‌ها، گذشته است و این‌که او دیگر نباید به اتفاقات آن فکرکند. اما حقیقتا این امر در عمل و در واقعیت امکان‌پذیر نیست. طلاق پدیده‌ای است که درونی‌ترین لایه‌های روح را به شکل وسیعی درگیر می‌کند. یادتان باشد که فکر کردن و اصطلاحا زانوی غم به بغل گرفتن، دردی را دوا نمی‌کند! این کاملا طبیعی است که در روزهای بعد از طلاق، ذهن شما درگیر این اتفاق باشد، اما اگر بعد از چند هفته، هنوز هم یک چنین حالتی با شما بود، توصیه می‌کنیم که تمام سعی خود را بکنید تا حداقل روزی ۱۵ دقیقه به آن فکر نکنید. اگر احساس می‌کنید که باید گریه کنید تا وجودتان از غم و اندوه خالی شود، نیازی نیست که جلوی خود را بگیرید، حتما گریه کنید، گریه بر هر درد بی‌درمان دواست!

فاصله خود را با همسر سابق‌تان حفظ کنید!

اگر طلاق شما از نوع توافقی بوده ‌است و در حقیقت مشکل حادی با همسرتان ندارید، روان‌شناسان توصیه می‌کنند که حداقل در ماه‌های ابتدایی بعد از طلاق، هر گونه تماسی را با وی قطع کنید. نه او را ببینید و نه با او تماس بگیرید. به مرور زمان، وقتی این اتفاق و حواشی آن را هضم کردید و پذیرفتید، آن زمان این قدرت را خواهید داشت که عاقلانه برای زندگی آینده‌تان تصمیم بگیرید: این‌که آیا واقعا دوست دارید که ارتباط خود را با همسر سابقتاتان حفظ کنید و این بار نه به چشم همسر که به چشم یک دوست به او نگاه کنید! پس صبور باشید و عاقلانه رفتار کنید!

به ‌دنبال مقصر طلاق نباشید!

بدون شک برای شروع یک زندگی، وجود دو نفر لازم است اما الزاما پایان یک زندگی به تصمیم دو نفر نیازی ندارد. اگر یکی از طرفین به هر دلیلی تصمیم به جدایی بگیرد، می‌تواند تصمیمش را عملی کند. البته گاهی اوقات طلاق با توافق هر دو طرف است که در این صورت، یک تصمیم مشترک وجوددارد. یادتان باشد که هیچ‌گونه تضمینی برای هیچ زندگیی وجود ندارد و این‌که احساس افراد با گذر زمان و تحت شرایط روزگار تغییر می‌کند، پس در وقوع این اتفاق، به ‌دنبال مقصر نباشید و یا همسر سابق‌تان را محکوم نکنید! یادتان باشد که اگر تمام مسائل را همان‌گونه که هستند، بپذیرید، نخستین گام‌های موفقیت را برداشته‌اید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13124

افزودن نظر