8 عاملی که زندگی زناشویی را ویران می‌کنند!
۰۷ آذر ۱۳۹۶

۸ عاملی که زندگی زناشویی را ویران می‌کنند!

پیشنهاد می‌کنیم که اضافه‌ کاری‌ها را کم کنید و سعی‌کنید که حداقل هر شب تا دیروقت بیرون از منزل و سر کار نباشید. با کار زیاد، خسته و تندخو خواهید شد و به این ترتیب نه برای خودتان وقتی می‌ماند و نه برای شریک زندگی‌تان!


بسیاری از افراد به محض این‌که ازدواج می‌کنند، اینجا، آنجا و همه جا به دنبال دستورالعمل‌هایی هستند که بطور معجزه‌ آسایی زندگی زناشویی خوبی برای آنها برقرار سازد. غافل از اینکه برای داشتن یک زندگی موفق، به راهکار خارق العاده‌ای نیاز نیست و فقط کافی است تا یک سری از اشتباهات را مرتکب نشوید، اشتباهاتی که در درازمدت تیشه به ریشه زندگی مشترکتان خواهد زد. در ادامه با ما همراه باشید تا با عادت‌های زشتی که زندگی زناشویی را تهدید می‌کنند، بیشتر آشنا شوید!

تماشای مداوم تلویزیون

هیچ شکی نیست که تلویزیون قاتل عشق است! واقعیت اینجاست که شام خوردن، آن هم روبه‌روی تلویزیون و همزمان با پخش اخبار شبانه و بعد تماشای فیلم‌ها تا پاسی از شب، منظره جالب و خوشایندی نیست چون تنها نتیجه‌‌ای که دارد این است که شما را آنقدر خسته می‌کند که دیگر حال و حوصله‌ای برای صحبت با شریک زندگیتان نخواهید داشت. پیشنهاد می‌کنیم که برای هم وقت بگذارید، با هم غذا درست کنید، با هم بازی‌های فکری انجام دهید و خلاصه تمام سعی خود را بکنید تا تماشای شبانه تلویزیون را کمتر کنید.

ترک تفریحات دو نفری

بدون شک اعتیاد به تماشای تلویزیون، تفریحات دو نفره زوجین را کاهش خواهد داد. به این ترتیب، رفتن به سینما یا رستوران، کم‌‌کم تبدیل به یک آرزوی دست نیافتنی می‌شود. یادتان باشد که این وضعیت، زنگ خطری برای زندگی زناشویی شما خواهد بود، چون کاهش تفریحات دو نفره، به مرور زمان روابط عاشقانه شما را کاهش خواهد داد!

اضافه‌ کاری‌ها

پیشنهاد می‌کنیم که اضافه‌‌کاری‌ها را کم کنید و سعی‌کنید که حداقل هر شب تا دیروقت بیرون از منزل و سر کار نباشید. با کار زیاد، خسته و تندخو خواهید شد و به این ترتیب نه برای خودتان وقتی می‌ماند و نه برای شریک زندگی‌تان! اگر شرایط اقتصادی شما ایجاب می‌کند که بیشتر کار کنید، حداقل قدری زودتر از شام به منزل بازگردید و این زمان را صرف همسرتان کنید، پس وقتی با همسرتان هستید، دور تلویزیون را خط بکشید.

باری به هر جهت بودن

فکر نکنید چون سال‌ها با همسرتان زندگی کرده‌اید، پس او شما را به خوبی می‌شناسد و دیگر نیازی به توجه ندارد. تحت هر شرایطی  به سر و وضع خود رسیدگی کنید و محیط منزل را تبدیل به محیط کاری دوم خود نکنید. در یک کلام باری به هر جهت نباشید! مراقب سلامت جسم و روح خود باشید و نشاط و صمیمیت را به همسرتان هدیه کنید. با این کار شما هم عزت نفس خود را حفظ کرده‌اید و هم به همسرتان نشان داده‌اید که همیشه برای او ارزش ویژه‌ای قائل هستید.

بی‌توجهی به همسر

توجه به شریک زندگی، تنها در گل و هدیه دادن خلاصه نمی‌شود. توجه به همسر، در یک کلام یعنی دیدن او. دیدن آرایش جدید او. دیدن لباس یا پوشش جدید او. بنابراین از او و از تغییراتش تعریف کنید و یادتان باشد که تعریف و تمجید چه معجزه‌ها که در زندگی زناشویی شما نمی‌کند!

سوال پیچ کردن

همسرتان را مدام زیر نظر نگیرید و مدام سوال‌های بی‌ مورد از او نپرسید. یادتان باشد که سنگ بنای زندگی مشترک، اطمینان متقابل است. اگر شریک زندگیتان را دائما سوال پیچ کنید یعنی به او اعتماد ندارید. این عدم اطمینان مانند یک خاکستر خاموش است که به سرعت زندگی شما را به آتش خواهد کشید!

کاهش میل جنسی

روابط زناشویی زوجین از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید بعضی از اوقات میل جنسی اندکی کم‌رنگ شود ولی باید حواستان باشد که این وضعیت همیشگی و به نوعی عادت نشود! پس در روابط زناشویی‌تان فانتزی و خلاقیت داشته باشید! با همسرتان خلوت کنید و مکان‌ها و پوزیشن‌های مختلف را تجربه نمایید...

خود رأی بودن

پیشنهاد می‌کنیم که در زندگی مشترکتان خودرأی نباشید. شما قرار است که در کنار همسرتان زندگی جدیدی بناکنید، پس نظرات او را هم جویا شوید. خرید منزل، ماشین، رفتن به سفر، امور مربوط به بچه‌ها و... به هر دوی شما مرتبط است، پس این حق را از هم دریغ نکنید. با هم و درکنار هم به آینده بیاندیشید تا یک زندگی منسجم و پایدار داشته باشید. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13107

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر