فواید نوشیدن آب با معده خالی
۰۵ آذر ۱۳۹۶

فواید نوشیدن آب با معده خالی

ساده‎ترین راه برای مبارزه و دفع این سموم، عبارت است از نوشیدن آب با معده خالی و بخصوص صبح‎هنگام. پس صبح به محض بیدار شدن، در اولین حرکت آب بنوشید و به خود انرژی ببخشید.


از هر ‎نظر، آب اکسیر زندگی و حیات‎بخش است و هیچ دلیلی وجود ندارد که این نوشیدنی سالم را ننوشید. آب ۱۰۰ درصد طبیعی، ۱۰۰ درصد سودمند و همه‎ جا در دسترس شماست. برای بیشتر کردن فواید این عادت خوب، بهتر است وقتی احساس گرسنگی می‎کنید آب بنوشید و اما فواید این اکسیر حیات:

 

شستن روده‎ کوچک

اگر می‎‎توانستید از نزدیک به روده‎های کوچک نگاهی بیندازید، متوجه می‎شدید که چقدر آلوده و کثیف هستند (و البته این کاملا طبیعی است). نوشیدن آب فراوان هم به کار روده‎ها کمک می‎کند و هم آن‎ها را شستشو می‎دهد. خصوصا افرادی که مبتلا به یبوست هستند، باید با معده خالی بیشتر آب بنوشند.

شستشوی روده بزرگ

روده بزرگ هم نسبت به روده‎های کوچک وضعیت تمیز‎تری ندارند. برای پاکسازی هر‎چه بیشتر این اندام هم باید با معده خالی آب بنوشید، ضمن اینکه با این کار، احساس ورم کمتری می‎کنید و مواد مفید غذاها هم زودتر جذب بدن‎تان می‎شود!

کمک به سم‎زدایی بدن

سموم واقعا به حال بدن مضر‎اند و متاسفانه در محیط زندگی و حتی مواد خوراکی یافت می‎شوند. با وارد‎ شدن این سموم به بدن، عوارضی مانند خستگی، و سر‎درد ایجاد می‎شود.

ساده‎ترین راه برای مبارزه و دفع این سموم، عبارت است از نوشیدن آب با معده خالی و بخصوص صبح‎هنگام. پس صبح به محض بیدار شدن، در اولین حرکت آب بنوشید و به خود انرژی ببخشید.

افزایش سوخت‎و‎ساز بدن

آب نوشیدن با معده خالی، مسلما برنامه غذایی فردی را که در حال وزن کم‎‎ کردن است تکمیل می‌کند. چگونه؟ با سرعت دادن تا حدود ۲۵٪ به سوخت‎و‎ساز بدن، که همین امر در دراز‎مدت باعث کاهش وزن می‎شود.

رفع گرسنگی

بسته به میزان گرسنگی‎تان، آب می‎تواند اشتهای شما را کم و یا زیاد کند. افرادی که اشتهای خوردن صبحانه را ندارند، با نوشیدن آب با معده خالی در‎عرض چند دقیقه اشتهای لازم را پیدا می‎کنند.

بهبود سیستم دفاعی بدن

اگر تند‎تند بیمار می‎شوید، به‎خاطر اشکال سیستم دفاعی بدن‎تان است، که آن‎ هم نشان می‎دهد نسبت به این ارگان مهم بدن خود بی‎توجه هستید. از هم‎اکنون دقت کنید که بهترین دوست و مراقب سیستم ایمنی بدن، آب است و تا می‎توانید آب بنوشید، آن هم با معده خالی.

بهبود پوست

نوشیدن آب با معده خالی، یکی از راه‌های بهتر کردن پوست صورت است. چون آب سم‎زدایی را بهتر می‎کند و در پی آن پوست زیبا و درخشان نصیب‎تان می‎شود.

رفع سر‎درد

 اگر شما هم مرتب دچار سر‎درد می‎شوید، دلیلش می‎تواند کمبود آب بدن باشد. بهترین راهکار برای پیشگیری از چنین سر‎درد‎هایی این ‎است که هر روز خود را با نوشیدن آب شروع کنید.

افزایش سطح انرژی

بسیاری از افراد به‎منظور انرژی گرفتن به سراغ قهوه می‎روند،  که اصلا راه سالمی نیست. در صورتی که اثر انرژی‌بخشی آب خیلی سریع‎تر است، چون کافئین ندارد و بنابراین زودتر برای انتقال اکسیژن در بدن و ایجاد انرژی به کار گرفته می‎شود.

بهترین نوشیدنی

آب به دلیل اینکه ۱۰۰ درصد طبیعی و سالم است، از تمام نوشیدنی‎های دیگر بهتر است و سریع‎تر اثر‎بخشی می‎کند، حتی از نوشیدنی‎های انرژی‎زا.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13100

افزودن نظر