این عادت‎های خوب صبحگاهی باعث افزایش سلامتی می‌شوند/ صبح‌ها یک لیوان نوشیدنی گیاهی بنوشید
۰۲ آذر ۱۳۹۶

این عادت‎های خوب صبحگاهی باعث افزایش سلامتی می‌شوند/ صبح‌ها یک لیوان نوشیدنی گیاهی بنوشید

از همان اول صبح خودتان را به یک نوشیدنی ارگانیک مهمان کنید. چون معمولا صبح‎ها بدن‎مان اسیدی است و این کار با وارد کردن کلروفیل به بدن و ایجاد تعادل، کمک‎مان می‎کند که به حس نشاط و سرزندگی برسیم.


صبح و عادات آن می‎تواند روزتان را بسازد و یا نابود کند. اما واقعا کلید شروع یک روز خوب چیست؟ آب‌پرتقال و سوپ‎جو؟ آفتاب؟ دریافت یک چک سیصد میلیون تومانی؟ اگرچه همه این‎ها خیلی عالی هستند اما منظور ما عادت‎های زیر است که به افزایش سلامتی‌تان هم کمک می‌کند:

۱. خوب بخوابید و سحر‎خیز باشید

چه چیزی بد‎تر از این‌که صبح تا دیر‎وقت توی رختخواب بمانید؟ هر‎شب با خودتان قرار می‎گذارید که صبح همزمان با پرنده‎ها بیدار شوید، ولی صبح می‎بینید که ساعت ۱۱:۳۰ شده و شما خواب مانده‎اید. چه بد!

اگر به فکر این هستید که خوش فرم‎تر شوید، باید  همیشه سحر‎خیز باشید ضمن ‎اینکه بیشترین حد آرامش و سکوت را می‎توانید صبح‎های ‎زود تجربه کنید.

۲. موزیک‎های آرام‎بخش و مثبت گوش کنید

اگر از همان اول صبح استرس دارید، پس با مشکلاتی جدی دست به گریبان‎اید. در این‌ صورت برای آرام کردن شما چه چیزی موثرتر از موزیک است؟ در حین بسیاری از کارهای‌تان، از آماده‎کردن صبحانه تا پیاده‎روی و حتی زمانی‎که سوار اتوبوس‎ هستید می‌توانید به موزیک گوش کنید.

۳. از شنیدن اخبار صبحگاهی خودداری کنید

هیچ چیز بیشتر از گوش کردن به اخبار نمی‎تواند روزمان را خراب کند: جنگ، بیماری، سرطان، مشکلات اقتصادی و... تازه اگر هم خبر خوبی وجود داشته باشد، در ساعات بعدی روز بالاخره به گوش‎تان می‎رسد.

۴. یک لیوان نوشیدنی گیاهی بنوشید

از همان اول صبح خودتان را به یک نوشیدنی ارگانیک مهمان کنید. چون معمولا صبح‎ها بدن‎مان اسیدی است و این کار با وارد کردن کلروفیل به بدن و ایجاد تعادل، کمک‎مان می‎کند که به حس نشاط و سرزندگی برسیم.

۵. زبان‎تان را با مسواک بشویید

زبان سالم به معنی بدن سالم است. با این کار دهان‎تان خوشبو و از مواد سمی که به زبان چسبیده‎اند تمیز می‎شود. این کار با مسواک‎هایی که زبان‎شو دارند به راحتی و بدون ایجاد کوچک‎ترین ناراحتی انجام می‎شود.

۶. پیاده به محل کارتان بروید

اگر فاصله منزل تا محل کارتان زیاد نیست، چرا نباید پیاده به آنجا بروید؟ پیاده‎روی بهترین عادت برای سرزندگی و نشاط است بدون اینکه حتی احساس خستگی کنید. ضمن‎اینکه این ورزش سبک بسیاری از عضلات و از جمله عضلات مغز را فعال می‎کند. یادتان باشد که تاثیر این حرکت فرح‌بخش را با گوش دادن به موزیک  بیشتر کنید. به این ترتیب قبل از رسیدن به سر کارتان هم ورزش کرده‎اید و هم استرس را از خودتان دور کرده‎اید.

۷. صبحانه غنی و کم‎حجم بخورید

خوردن صبحانه پیش از شروع کار روزانه بسیار مهم است، اما از پر‎خوری نیز باید پرهیز کرد. صبحانه پر‎حجم از همان اول صبح دستگاه گوارش را تحت فشار می‎گذارد و باعث می‎شود که در عرض چند ساعت احساس خستگی بر بدن‎تان غلبه کند. در‎عوض سعی کنید صبحانه‎تان مغذی و سالم باشد.

۸. جدول حل کنید

درست است که بعد از خواب شبانه تا مدتی احساس خواب‎آلودگی می‎کنید، اما حل‎کردن جدول بهترین راه برای از بین بردن این حس است. از آن هم بهتر، حل‎کردن سودوکو ا‎ست که مغزتان را هرچه بیشتر برای یک روز پر‎کار آماده می‎کند. امتحان کنید!

۹. از خوردن قهوه زیاد خود‎داری کنید

مصرف کافئین در هنگام صبح، با اینکه به ما هوشیاری می‎بخشد اما به‎عنوان یک راهکار کاذب روی مشکلات عمیق‎تر ما مثل کم‎خوابی سرپوش می‎گذارد.

به جای خوردن قهوه و یا چای به منظور سرحال شدن، سعی کنید که ساعات خواب خود را تنظیم و بهتر استراحت کنید. با این عادت بسیار خوب و مثبت سلامت خود‎‎تان را هم افزایش می‎دهید.

کلا تمام عادات ذکر‎ شده باید به شما لذت ببخشند، وگرنه با اثر معکوس به شما ضرر می‎رسانند. پس خودتان راهی را انتخاب کنید که بهترین شروع را برای روزتان فراهم و شما را شارژ کند!

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13075

افزودن نظر