چطور جلوی مو‎خوره زدن موها را بگیریم؟
۰۱ آذر ۱۳۹۶

چطور جلوی مو‎خوره زدن موها را بگیریم؟

استفاده مرتب از ماسک‎های مو، بهترین کمک برای حفاظت از آن در مقابل مو‎خوره است. چه این ماسک از نوع بازاری باشد و چه از نوع خانگی، در‎هر‎حال به حفظ نرمی، درخشش و سلامت آن کمک می‎کند.


متاسفانه مو‎خوره مشکلی آزار‎دهنده است و علاوه بر آن به مو‎ها ظاهری نا‎مرتب و زشت می‎دهد. واقعیت این ‎است که اگر موها به درستی تغذیه شوند،‌ کمتر به این مشکل مبتلا می‎شوند. به راهکارهای پیشنهادی ما برای درمان و پیشگیری این مشکل توجه کنید:

روش شستشوی مو‎های‌تان را تغییر دهید

شانه کردن موها با زور و شدت (که خودش مربوط به روش شستشو ا‎ست) باعث ایجاد مو‎خوره می‎شود. موقع شستن موها،‌ با جمع کردن همه آن روی سرتان این کار را انجام ندهید. بر‎عکس با ریختن شامپو روی سرتان با دست شامپو را روی تمام ساق موها بکشید و آرام آن را بشویید. هر قدر شستشوی شما با شدت و خشونت بیشتر انجام شود، احتمال ایجاد مو‎خوره بیشتر می‎شود.

موهای خود را زیاد زود‎به‎زود نشویید 

چون شستن زیاد مو هم منجر به مو‎خوره می‎شود فقط موقعی که حس می‎کنید موهایتان چرب شده‎اند باید آنها را بشویید. سعی کنید فاصله بین این شستشو‎ها را بیشتر کنید و نتیجه آن را ببینید.

همیشه از نرم‎کننده استفاده کنید

چون خشکی مو باعث ایجاد مو‎خوره می‎شود، همیشه بعد از شستن موها از نرم‎کننده و یا ماسک مو استفاده کنید تا رطوبت از دست‎ رفته توسط شستشو را به آن برگردانید.

هفته‎ای یکبار از ماسک مو استفاده کنید

استفاده مرتب از ماسک‎های مو، بهترین کمک برای حفاظت از آن در مقابل مو‎خوره است. چه این ماسک از نوع بازاری باشد و چه از نوع خانگی، در ‎هر ‎حال به حفظ نرمی، درخشش و سلامت آن کمک می‎کند.

دما را کم کنید

همه می‎دانیم که حرارت زیاد برای مو مضر است و بهتر این‎است که به جای استفاده از سشوار، مثلا اجازه دهید موی سرتان خود‎بخود خشک شود. هر وقت هم مجبور به استفاده از وسایل گرمایشی می‎شوید، تا جایی که امکان دارد از دمای پایین آنها استفاده کنید. ضمن اینکه استفاده از آب خیلی داغ در حمام نیز اصلا برای مو‎ها خوب نیست.

برای خشک کردن موی سر‎تان از یک تی‎شرت استفاده کنید

ماساژ موی خیس با حوله به منظور خشک ‎کردن آن، اصلا کار درستی نیست چون باعث مو‎خوره می‎شود. برای خشک‎کردن موها،‌ ضمن پوشاندن مو‎ها با حوله اجازه دهید که به مرور رطوبت آن‎ها جذب حوله شود و یا اینکه با یک تی‎شرت به آرامی آب موها را بگیرید.

شستشو با آب‎جو

آب‎جو بهترین حالت‎دهنده و ماده‎ای مغذی است که مو را تقویت می‌کند. بعد از شستشوی کامل، موها را به آب‎جو آغشته کنید و ده دقیقه به آن زمان بدهید و مجددا همین کار را تکرار کنید. آب‎جو تیره بهتر از دیگر انواع آن است چون بیشترین  مواد مغذی را داراست که به تقویت، درخشش و لطافت مو کمک می‎کند.

موهای خود را از ساقه تا ریشه برس بزنید

برسی که نرم و منعطف نیست، در تارهای مو گیر می‌کند و آنها را از ریشه در‎می‎آورد. در‎ ضمن، بهتر است که ابتدا با نگه داشتن ریشه موها با دست، پایین موها را برس بکشید تا گره‌ها باز شوند. در غیر این صورت شانس شکستن، کنده شدن و موخوره زدن تارهای مو وجود خواهد داشت.

موهای خیس نیازمند مراقبت بیشتری هستند

آسیب‎پذیری موهای خیس بیشتر است، به همین ‎خاطر آنها را در حال خیسی شانه نکنید (و آن هم با برس!). برای این‎ کار از شانه دندانه‎درشت استفاده کنید، و در حین شانه‎زدن حواس‎تان باشد که گره‎خوردگی‎ها کشیده و شکسته نشوند.

برای کوتاه‎کردن موها، برنامه منظم داشته باشید

مراعات نکات بالا مقدار مو‎خوره را کمتر می‎کند، اما نهایتا برای خلاصی از دست این مشکل باید مو‎ها‎یتان را کوتاه کنید. می‎توانید خودتان نوک موهای خورده شده را با قیچی بچینید، ‌اما بهتر آن است که طبق برنامه منظم به آرایشگاه بروید و مشکل مو‎خوره را تحت کنترل درآورید. رها کردن مو‎خوره به حال خود، ‌آن را تشدید می‎کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13070

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر