بهترین روش اصلاح موهای زائد کدام است؟/ قبل از اصلاح پوست‌تان را مرطوب کنید
۳۰ آبان ۱۳۹۶

بهترین روش اصلاح موهای زائد کدام است؟/ قبل از اصلاح پوست‌تان را مرطوب کنید

قبل از اصلاح، ناحیه مورد نظر را به مدت ۳ دقیقه درون آب‌گرم قرار دهید. این ترفند موجب نرم‌شدن موهای زبر و زمخت ناحیه تناسلی و یا زیر‌بغل خواهد شد. آب‌گرم موها را نرم‌تر ‌می‌کند، ریشه و یا پیاز مو را باز می‌کند و پوست را آرام و آماده اصلاح می‌کند. 


اصلاح موهای بدن یک انتخاب شخصی است و لزوما تمامی افراد مستلزم انجام این کار نیستند (هیچ مدرک پزشکی و یا علمی موثقی وجود ندارد که انجام این کار لازمه رعایت بهداشت بداند). اگرچه، بیشتر مردم موهای خود را اصلاح می‌کنند تا حس زیبایی، راحتی و بهتری داشته باشند مواردی هم وجود دارد که افراد مختلف به دلایل گوناگون مثل مسائل فرهنگی، دینی و مذهبی این کار را انجام می‌دهند. اصلاح موهای بدن ریشه تاریخی بلندی دارد و در اسناد و مدارک تاریخی و حتی باستانی هم انواع اصلاح مرسوم در زمان قدیم در سراسر جهان وجود دارد. بدن ما به چند دلیل دارای مو است. موهای ناحیه پاها باقیمانده از اجدادمان است. وجود موهای ناحیه زیر‌بغل و کشاله‌ی‌ران به دلیل کاهش میزان اصطکاک و در نتیجه عدم تعریق بیش از حد است. در ادامه این مطلب با چند توصیه موثر در جهت اصلاح صحیح بدن و نکات مورد نیاز‌تان در این زمینه آشنا می‌شوید.

لوازم مناسب جهت اصلاح

-         تیغ مخصوص اصلاح و یا تیغ‌دستی برقی و یا باطری‌ای

-         لوسیون، ژل و یا فوم مخصوص اصلاح

-         آب‌گرم (برای داشتن یک اصلاح عالی ایده‌آل‌ترین محل حمام و یا زیر دوش است)

گزینه‌های اختیاری:

-         استفاده از یک قیچی اگر موهای بلندی دارید

-         نرم کننده مو

-         موچین

-         استفاده از لوسیون‌های مخصوص پوست‌های خشک و یا روغن بچه

-         ریش‌تراش برقی

-         وازلین

قبل از اصلاح

-         از یک تیغ تیز استفاده کنید. سعی کنید از تیغ‌های کند و مندرس استفاده نکنید. تیغ‌های کند شانس رشد موهای زیرپوستی را افزایش می‌دهند و به هیچ شکل اصلاح را آن‌طور که باید تمیز و مرتب انجام نمی‌دهند. اگر موهای خیلی بلندی دارید (تا به حال اصلاح نکرده‌اید) بهتر است قبل از اصلاح آن‌ها را با استفاده از یک قیچی کوتاه کنید.

-         قبل از اصلاح، ناحیه مورد نظر را به مدت ۳ دقیقه درون آب‌گرم قرار دهید. این ترفند موجب نرم‌شدن موهای زبر و زمخت ناحیه تناسلی و یا زیر‌بغل خواهد شد. آب‌گرم موها را نرم‌تر ‌می‌کند، ریشه و یا پیاز مو را باز می‌کند و پوست را آرام و آماده اصلاح می‌کند. موهای مرطوب کم‌تر به لبه ‌تیغ می‌چسبند و راحت‌تر هم کنده می‌شود.

-         چنانچه از یک تیغ معمولی و یا تیغ‌برقی استفاده می‌کنید قبل از اصلاح از ژل مخصوص اصلاح استفاده کنید و بگذارید حداقل برای مدت زمان ۴ دقیقه روی محل مورد نظر باقی بماند. این ‌کار باعث می‌شود موها نرم‌تر شوند و رطوبت درون‌شان حفظ شود و نوع قرار گرفتن‌شان به شکل راست و عمودی مانع از آزردگی و سایش بیش از حد پوست‌تان شود. سعی کنید همیشه قبل از اصلاح از محصولات مخصوص اصلاح مثل ژل‌ها و یا فوم‌ها استفاده کنید در غیر این‌ صورت ممکن است دچار سوختگی ناشی از تیغ شوید. عوارضی مثل قرمزی و خشکی پوست، آزردگی و سوزش و حتی تورم پوستی عوارض جانبی شایع استفاده از تیغ هستند. توصیه می‌شود از تیغ‌های ضخیم و یا کلفت استفاده کنید.

-         هیچ‌وقت به محض بلند شدن از خواب اصلاح نکنید. مایعات موجود در بدن باعث می‌شود بدن دچار تورم شود و حالت پف‌دار پیدا کند. بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پوست سفت‌تر می‌شود.

در طول اصلاح:

با یک دست پوست‌تان را به حالت صاف بکشید و بعد اصلاح را شروع کنید. توجه داشته باشید به هیچ وجه به تیغ فشار وارد نکنید (اگر احساس می‌کنید نیاز به سفت و محکم کشیدن تیغ دارید، باید بدانید تیغی که استفاده می‌کنید کند و فرسوده است) این کار می‌تواند موجب آسیب جدی به پوست‌تان شود. اغلب دستگاه‌های مخصوص اصلاح مو طوری طراحی شده‌اند که موها را در جهت رویش کوتاه می‌کنند اما تجربه ثابت کرده ‌است برای اصلاح بهتر موها را در خلاف جهت رویش‌شان کوتاه کنید. در نظر داشته باشید حتما قبل از این نوع اصلاح از کرم‌ها، ژل‌ها و یا آب‌گرم استفاده کنید در غیر این‌صورت شانس رشد موهای زیر پوستی افزایش می‌یابد.

چه زمانی اصلاح کنید؟

این یک موضوع کاملا شخصی است. شما می‌توانید این کار را هر زمانی که دوست داشتید انجام دهید. بسته به نیاز روحی و یا شرایط بدن‌تان زمانی که احساس راحتی می‌کنید اصلاح کنید.

چند وقت‌یکبار اصلاح کنید؟

احتمالا هر یک یا چهار روز در میان باید اصلاح کنید. البته میزان رشد موها در افراد مختلف متغیر است. پس بسته به میزان رشد موهای‌تان اصلاح را انجام دهید.

مراقبت بعد از اصلاح

سعی کنید به طور منظم و مرتب بعد از هربار اصلاح از یک لوسیون مخصوص پوست‌های خشک استفاده کنید. این کار باعث می‌شود پوست‌تان دچار خارش و ناراحتی‌های متداول بعد از اصلاح نشود و پوست و ریشه موها نرم باقی‌بماند. بعد از اصلاح منافذ پوست باز می‌شوند و ممکن است با استفاده از کرم‌های معطر احساس حساسیت کنید بنابراین می‌توانید به عنوان جایگزین از روغن بچه استفاده کنید. می‌توانید به طور کلی بعد از هربار استحمام از روغن بچه استفاده کنید.

چند نکته موثر بعد از اصلاح:

-         با یک حوله و یا پارچه تمیز و سرد ناحیه اصلاح شده را خنک کنید.

-         با یک تکه یخ کوچک روی پوست‌تان را ماساژ دهید.

-         از پماد ویتامین E و یا روغن بچه استفاده کنید.

-         از پودر بچه استفاده کنید.

-         سعی کنید به هیچ عنوان از انواع عطرها و یا ضدتعریق‌ها استفاده نکنید.

-         بعد از اصلاح به پوست‌تان آب‌سرد بپاشید این عمل موجب شادابی بیش‌تر آن خواهد شد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13057

افزودن نظر