نوشیدن قهوه به حفظ سلامت قلب و عروق کمک می‌کند
۲۹ آبان ۱۳۹۶

نوشیدن قهوه به حفظ سلامت قلب و عروق کمک می‌کند

به‌تازگی یکی از مطالعات نشان داده بود که نوشیدن قهوه می‌تواند خطر مواجهه با مرگ زودهنگام را کاهش بدهد، ‌اما باز هم یکی از مطالعات جدیدتر حاکی از آن است که نوشیدن قهوه می‌تواند سلامت قلب را تقویت کند.


اگر عاشق قهوه هستید، باید بدانید که یافته‌های علمی در این زمینه روزبه‌روز پیشرفت می‌کنند و خبرهای خوبی برای شما می‌آورند. به‌تازگی یکی از مطالعات نشان داده بود که نوشیدن قهوه می‌تواند خطر مواجهه با مرگ زودهنگام را کاهش بدهد، ‌اما باز هم یکی از مطالعات جدیدتر حاکی از آن است که نوشیدن قهوه می‌تواند سلامت قلب را تقویت کند. گزارش اولیه این مطالعه در نشست‌های اخیر انجمن قلب آمریکا ارائه شده است.

این مطالعه که یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مطالعات از نوع خودش در تاریخ علم آمریکا است، این نتیجه را نشان می‌دهد که مصرف قهوه با کاهش خطر ابتلا به نارسایی قلبی، سکته مغزی و بیماری عروق کرونر مرتبط است. درواقع، به نظر می‌رسد که هرچه مصرف قهوه بیشتر و بیشتر شود و حداقل به ۶ فنجان کوچک در روز برسد، فواید و اثرات مثبت ناشی از آن نیز بیشتر و بهتر می‌شوند.

دانشمندان در این مطالعه، داده‌های مربوط به پروژه Framingham Heart Study را مورد بررسی قرار دادند که الگوهای تغذیه‌ای بیش از ۱۵ هرار نفر را، از دهه ۱۹۴۰ میلادی به بعد و با هدف شناسایی عوامل خطر ناشناخته در ابتلا به نارسایی قلبی و سکته مغزی، ثبت کرده بود.

درنهایت مشخص شد که مصرف هر ۲۴۰ میلی‌لیتر قهوه در طول روز، خطر مواجهه با مشکلات ذکرشده را بین ۷ تا ۸ درصد کاهش می‌دهد. در ضمن، محققان می‌گویند که ۹۷ درصد از مصرف‌کنندگان قهوه همیشه بین ۱ تا ۶ فنجان قهوه در طول روز استفاده می‌کنند. بنابراین، آنان نمی‌دانند که اگر میزان استفاده از قهوه بیشتر از ۶ فنجان در طول روز شود، آیا همچنان فواید قبلی پابرجا می‌مانند یا خیر.

دکتر لائورا استیونز (از اعضای دانشگاه کلرادو و مسئول مطالعه) می‌گوید: «درنهایت باید بگویم که هدف اصلی و کلیدی ما از این مطالعه، ارزیابی نقش استفاده از قهوه به‌عنوان یکی از عامل‌هایی است که بتواند خطر ابتلا به بیماری‌ها و مشکلات قلبی-عروقی را مشخص کند. به‌علاوه، ما می‌خواهیم بدانیم که تغییر در مصرف قهوه یا دریافت کافئین، خطر ابتلا به این مشکلات را به چه نحوی تغییر می‌دهد». 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13050

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر