راهکارهایی برای شناخت بهتر همکاران در محیط کار/ طرز برخورد با همکاران جدی، مهربان یا جاه‌طلب!
۲۹ آبان ۱۳۹۶

راهکارهایی برای شناخت بهتر همکاران در محیط کار/ طرز برخورد با همکاران جدی، مهربان یا جاه‌طلب!

اگر همکار شما از آن دسته افرادی است که در کارش بیش از اندازه جدی، سخت‌گیر، خلاق و البته خوش فکر است، یادتان باشد که چنین فردی، غالبا سر و کاری با عواطف و احساسات ندارد و نیز تنها چیزی که برای او مهم است، مسائل کاری می‌باشد.


اغلب اوقات ایجاد روابط درست با همکاران حتی از توانایی‌ها و قابلیت‌های فردی نیز مهم‌تر است. اما گاهی اوقات ایجاد تفاهم و درک متقابل میان همکاران کار ساده‌ ای نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه برخورد با همکاران  را در یک محیط کاری به شما بیاموزیم. مطمئن باشید که با اجرای این دستورالعمل ها دیگر هیچ درگیری و سوءتفاهمی میان شما و دیگران باقی نخواهدماند.

در دنیای کاری امروز، کسی موفق است که از پس مدیریت روابط کاری خود برآید. در حقیقت امروزه این توانایی های کاری یک شخص نیست که حرف اول را می‌زند، بلکه توانایی او در ایجاد روابط سالم و دوستانه است که از اهمیت بالایی برخوردار است. یک کارمند خوب، فردی است که با برگه های برنده شخصیت خود آشنا باشد و بتواند به موقع و به نفع خود از این برگه ها استفاده کند. بدون شک همگی ما، با کار گروهی مشکلاتی داشته‌ایم. درواقع می‌توان گفت زمانی‌که حرف از کار گروهی به میان می‌آید، ناخودآگاه درگیری ها و رفتارهای تقریبا نامتناسبی شکل می‌گیرند. اگر قصد دارید تا روابط معقول و شایسته‌ ای در محل کار داشته باشید، پیشنهاد ما به شما این است که در شکل رفتارتان با همکاران تغییراتی ایجاد کنید. امروزه متخصصان رفتار شناسی اجتماعی بر این باورند که تغییرات رفتاری مثبت، هر چند هم کوچک، از سوءتفاهم‌های بسیاری جلوگیری می‌کند.

در ادامه سه گروه شخصیتی از همکاران اتخاب شده‌اند و شما می‌توانید نحوه برخورد صحیح با آن‌ها را بیاموزید. با ما همراه باشید:

  1.         افرادی که در محیط کار بیش از اندازه محطاط هستند، غالبا به شکلی افراط گونه، متواضع نیز می‌باشند. اینگونه افراد کاملا قابل اعتمادند به طوری که شما می‌توانید روی آنها و کمکشان حساب ویژه‌ای بازکنید. افرادی دوست داشتنی، مهربان و خوشرو هستند اما جالب اینجاست که روحیه‌ای قوی ندارند و به راحتی ناامید و افسرده می‌شوند.    

اگر می‌خواهید توانایی‌های چنین فردی را گسترش دهید، پیشنهاد ما به شما این است که روی نقطه قوت او کار کنید، پس از آنجا که طبیعتی مهربان دارد، از در عواطف وارد شوید. به او اطمینان بدهید که پیش همه همکاران عزیز است و همه عاشق او هستند به طوری که بدون او و کمک ‌هایش، عملا با مشکل مواجه خواهند شد. دقت داشته باشید که تنها در این شرایط است که این فرد به قابلیت‌های خود پی خواهد برد.

  1.     اگر همکار شما از آن دسته افرادی است که در کارش بیش از اندازه جدی، سخت‌گیر، خلاق و البته خوش فکر است، یادتان باشد که چنین فردی، غالبا سر و کاری با عواطف و احساسات ندارد و نیز تنها چیزی که برای او مهم است، مسائل کاری می‌باشد. اینگونه افراد معمولا  جاه‌‌طلب و عصبانی هستند و به محض این‌که موقعیت خود را در خطر ببینند، میدان را خالی می‌کنند.

در برخورد با این افراد صبور باشید و در برابر آن‌ها قدرت‌نمایی نکنید. پیشنهاد ما به شما این است که بالعکس، از در سازش وارد شوید، مثلا کاری به او محول کنید یا انجام کاری را از او بخواهید که مانند توانایی‌هایش، جاه‌طلبانه باشد. مطمئن باشید که مأیوس و دلسرد نمی‌شوید.

  1.     اگر همکار شما از آن دسته افرادی است که معمولا همه چیز را فراموش می‌کنند و اصطلاحا حواس‌پرت است، یادتان باشد که اینگونه افراد غالبا روحیه شوخی دارند، به راحتی هیجان‌زده می‌شوند و این قابلیت را دارند که همه را سرگرم کنند. به همین دلیل معمولا افرادی اجتماعی محسوب می‌شوند. اما وقتی حرف زمان انجام کاری یا حتی پایان مهلت انجام کاری به میان می‌آید، عملا صحنه را خالی می‌کنند. به همین دلیل در کل افراد قابل اعتمادی نیستند.    

پیشنهاد می‌کنیم که به هنگام صحبت با این افراد، جانب احتیاط را رعایت کنید: مثلا از موعد سررسید قراردادها یا ارسال گزارش ها حرفی نزنید، چون در غیر این صورت، اضطراب آن‌ها را دو برابر خواهیدکرد. بالعکس همواره سعی کنید تا از نگرانی آن‌ها بکاهید و در محیط کار جوی آرام و مطمئن برقرار سازید. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13048

افزودن نظر