کاهش وزن فوری تا شب یلدا/ کمتر نمک و هله‌وهوله بخورید

کاهش وزن فوری تا شب یلدا/ کمتر نمک و هله‌وهوله بخورید

تحقیقات نشان می‎دهد، افرادی که آب زیاد می‎نوشند بیشتر از دیگران وزن کم می‎کنند. پس اگر جزو آن‎هایی هستید که بیشتر نوشیدنی روزانه‎تان شامل قهوه، نوشابه‌های گازدار، نوشیدنی انرژی‎بخش و...است همین الان تصمیم بگیرید که به جای همه آنها آب بنوشید.


کاهش وزن سریع، آرزوی خیلی از ما است. خوب معنی این آرزو این ‎است که شما دوست دارید به‎صورت کاملا برق‎آسا وزن کم کنید، شاید به خاطر یک جشن، یک مناسبت و... نگران نباشید، راه‎حل این کاهش وزن فوری و همراه با سلامت تا شب یلدا پیش ما‎ست. فقط ما را تا انتهای این مطلب دنبال کنید.

کم‎کردن نمک

همه ما می‎دانیم که نمک برای استخوان لگن خیلی ضرر دارد، در‎اینجا هم فقط لازم است نمک اضافی را حذف کنیم. خوب است بدانید که استفاده از نمکدان سر سفره فقط ۲۵ درصد نمکی را تشکیل می‎دهد که روزانه وارد بدن خود می‎کنیم، یعنی بقیه نمک بدن از طریق غذاها و خوراکی‎های نمک‎دار تامین می‎شود. از این به بعد، قبل از مصرف هر خوراکی اول مقدار نمک آن را بررسی کنید.

آب زیاد بنوشید

تحقیقات نشان می‎دهد، افرادی که آب زیاد می‎نوشند بیشتر از دیگران وزن کم می‎کنند. پس اگر جزو آن‎هایی هستید که بیشتر نوشیدنی روزانه‎تان شامل قهوه، نوشابه‌های گازدار، نوشیدنی انرژی‎بخش و...است همین الان تصمیم بگیرید که به جای همه آنها آب بنوشید.

غذای‎تان را کم کنید

کم‎کردن غذا هم باید طبق نظمی باشد، چون در غیر این صورت تاثیری نخواهد داشت. یک راهکار خوب برای بهتر وزن کم‎کردن،‌ بالا بردن مصرف فیبر است. مصرف روزانه خانم‎ها در زمینه فیبر فقط ۲۵ گرم است ولی حالا که تصمیم دارید به سرعت وزن کم کنید ۱۵-۱۰ گرم بیشترش کنید. اصلا روز خود را با یک ظرف پوره شروع کنید یا با یک فنجان آب‎لیموی گرم (چه بهتر که قبل از خواب شبانه هم همین نوشیدنی را بخورید). آب‎لیمو با کم‎کردن PH معده، ‌آنزیم‎های هاضمه را فعال‎تر و روند لاغر شدن را تندتر می‎کند.

اگر مجبورید دسر بخورید، شکلات را امتحان کنید

اگر یک دسر رژیمی می‎خواهید، شکلات (۱-۲ تکه) انتخاب مناسبی است. شکر این خوراکی خیلی کمتر از شیرینی‎های دیگر است و ضمنا برای سلامت قلب هم مفید است.

خوردن هله‎هوله را حذف کنید

هله‎هوله به هر شکلی که باشد، مضر است و باید از آن پرهیز کرد. حتی یک عدد برگری که گاهی می‎خورید، روی اضافه کردن وزن شما و خراب کردن تصمیم‎تان اثر دارد.

فقط غذای کامل را انتخاب کنید

حتی بدن‎ هم غذای سالم و مغذی را تشخیص می‎دهد و راحت‎ترسوخت خودش را از آن می‎گیرد، که این را با هضم سریع آن نشان می‎دهد. و سود شما هم که خوردن یک غذای سالم را به هر‎چیز دیگری ترجیح دادی، از دست دادن کمی از وزن اضافی‎تان است. می‎دانید که غذای سالم شامل میوه،‌ غلات، لبنیات، حبوبات، گوشت، تخم‎مرغ، بوقلمون و سبزیجات تازه است.

اجتناب از چک کردن روزانه وزن‎

چون این‎کار نه تنها به شما ذهنیت خوبی نمی‎دهد، شاید حتی شما را از هدف‎تان هم دور کند. فقط با رسیدن شب‎یلدا خودتان را وزن کنید.

روز خود را با ورزش شروع کنید

احتمالا صبح‎ها که از خواب بیدار می‎شوید، بلافاصله به آشپزخانه می‎روید و آخرین چیزی که به ذهن‎تان می‎رسد ورزش و تحرک است: اول قهوه، بعد صبحانه و...

اما بهتر این است که از تمام این صبح‎ها تا قبل از شب یلدا به‎عنوان فرصتی برای کمک به کم‎کردن وزن‎تان استفاده کنید. و البته هیچ ورزشی بهتر از حرکات شکمی (حداقل ۵ دقیقه) نیست که با کمک به سوخت‎و‎ساز بدن، کم‎کردن وزن شما را سرعت می‎بخشد.

صبحانه مفصل بخورید

هم حذف صبحانه از برنامه غذایی و هم ناقص خوردن آن کار غلطی است. چون این کار باعث می‎شود در طول روز به ‎راحتی جذب میان‎وعده‎های گاه‎و‎بیگاه شوید، و این یعنی اضافه وزن. یک صبحانه کامل حدود ۳۰۰ کالری دارد و شما را تا پیش از ناهار از هر نوع خوراکی بی‎نیاز می‎کند.

حذف عادت‎ها

تمام عادات غلط خود مثل سیگار‎کشیدن، پر‎خوری و... را یک‎شبه کنار بگذارید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13040

افزودن نظر