راه ترکِ «غذا خوردنِ انتخابی» در مبتلایان به دیابت نوع 2
۲۷ آبان ۱۳۹۶

راه ترکِ «غذا خوردنِ انتخابی» در مبتلایان به دیابت نوع ۲

نقش مواد غذایی، از منظر علاقه‌مندی‌ها و نفرت‌های غذایی، به زندگی پیشین شما برمی‌گردد. به همین دلیل، متخصصان می‌گویند که بعضی از افراد دیابتی همچنان به علاقه‌مندی‌ها و نفرت‌های غذایی خاص دوران کودکی‌شان وابسته هستند و نمی‌توانند این حالت‌ها را از ذهن خودشان دور کنند.


لوبیا، عدس، سبزی‌های برگدار و گل‌کلم، فقط چند مورد از مواردی هستند که اضافه کردن‌شان به لیست «باید»های غذایی برای افراد دیابتی ضروری است، اما شاید شما هم یکی از افراد مبتلا به این بیماری باشید که تمایلی به این کار ندارند. شاید هم با مشکل «غذا خوردن انتخابی» مواجه باشید، به خوردن تعداد مشخصی از مواد غذایی عادت کرده باشید و نتوانید به یک رژیم غذایی سالم و حاوی این مواد غذایی پایبند بمانید.

«غذا خوردن انتخابی» در افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ غیرمعمول نیست

شما تنها فرد مبتلا به دیابت نوع دو نیستید که مشکل غذا خوردن انتخابی را تجربه می‌کنید. دکتر کارن هاروس‌بل (متخصص تغذیه) می‌گوید: «متاسفانه، غذا خوردن انتخابی یکی از مشکلات رایج در این بیماران است. البته همه ما از بعضی مواد غذایی فراری هستیم و به آن‌ها علاقه نداریم». این نکته را هم باید به صورت‌مساله اضافه کرد: نقشی که مواد غذایی در زندگی هر فرد ایفا می‌کنند.

درواقع اگر شما ندانید که بهترین شیوه طبخ هر کدام از مواد غذایی چیست یا این‌که فکر کنید شیوه طبخ‌تان اصلا خوب نیست، یا به غذا خوردن در حال حرکت، در ماشین و نقاط مختلف عادت کرده باشید، آن وقت با یک مشکل اساسی مواجه می‌شوید. در این حالت، تصور کردن یک بشقاب سرشار از سبزی‌های فیبردار، میوه‌ها، غلات سبوس‌دار و پروتئین بدون چربی، شما را مضطرب و آشفته می‌کند.

نکته دیگر به نقش مواد غذایی، از منظر علاقه‌مندی‌ها و نفرت‌های غذایی، در زندگی پیشین شما برمی‌گردد. به همین دلیل، متخصصان می‌گویند که بعضی از افراد دیابتی همچنان به علاقه‌مندی‌ها و نفرت‌های غذایی خاص دوران کودکی‌شان وابسته هستند و نمی‌توانند این حالت‌ها را از ذهن خودشان دور کنند.

علاقه‌مند شدن به طعم‌های جدید و عادت کردن به آن‌ها واقعا ممکن است

دکتر جسیکا کرندال (متخصص تغذیه) می‌گوید: «خوش‌بختانه،‌ ذائقه شما همراه با افزایش سن تغییر می‌کند. این حالت حتی برای بزرگسالان هم اتفاق می‌افتد. درواقع،‌ اگر به‌خاطر تجربه‌های ناخوشایند در دوران کودکی،‌ از بعضی مواد غذایی متنفر شده باشید، همواره این شانس وجود دارد که ذائقه شما نسبت به آن‌ها تغییر کند. بیشتر بزرگسالان یا میان‌سالان بعد از امتحان کردن یکی از غذاهای ظاهرا نفرت‌برانگیز متوجه می‌شوند که طعم این غذاها واقعا خوب است، هیچ مشکلی ندارد و مساله فقط به تصورات ذهنی باقی‌مانده از دوران کودکی ارتباط داشته است.

بعضی از متخصصان هم می‌گویند که عادت کردن افراد دیابتی به غذا خوردن انتخابی و امتناع آنان از مصرف مواد غذایی مفید برای بیماری دیابت، بیش از هر چیزی به نحوه آماده‌سازی غذاها برمی‌گردد. درواقع، این افراد نمی‌توانند مواد غذایی مفید و جدید را با شیوه‌های صحیح برای خوردن آماده کنند و درنتیجه توانایی مطلوبی در طعم‌سازی ندارند.

همه این عوامل می‌توانند در زندگی افراد مبتلا به غذا خوردن انتخابی نقش داشته باشند. با این‌که این پدیده خاص در بزرگسالان مبتلا به بیماری دیابت هنوز کاملا از منظر علمی مورد بررسی قرار نگرفته است، اما نمی‌توان آن را انکار کرد. یکی از مطالعات International Journal of Eating Disorders با بررسی حدود ۷ هزار نفر نشان می‌دهد که غذا خوردن انتخابی یک مشکل واقعی است که می‌تواند حتی در گروه اختلالات خوردن قرار بگیرد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13036

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر