بهترین رژیم غذایی در مبتلایان به دیابت نوع 2
۲۷ آبان ۱۳۹۶

بهترین رژیم غذایی در مبتلایان به دیابت نوع ۲

رژیم‌های غذایی سرشار از فیبر، سطح قند خون پس از غذا در مقایسه با رژیم‌های کم‌فیبر کاهش می‌دهد و کنترل وضعیت گلایسمی را در افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ ارتقا می‌بخشد.


اهداف تغذیه‌ای در برنامه درمانی بیماری دیابت نوع ۲ شامل این موارد می‌شوند: بهبود سطح گلوکز و پایدار نگه داشتن سطح فشار خون و چربی‌های خون در وضعیت مطلوب. به‌علاوه، اصلاحات تغذیه‌ای در این برنامه درمانی باید وزن فرد بیمار را به محدوده سالم و طبیعی برسانند. اگر افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ از رژیم غذایی سالم پیروی کنند، به‌طور منظم ورزش کنند (با حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته) و مصرف داروها را طبق برنامه ادامه بدهند، در ادامه سطح قند خون‌شان را کنترل می‌کنند و درنتیجه خطر مواجهه با عوارض ناشی از این بیماری را به‌طور چشمگیری پایین می‌آورند.

انجمن دیابت آمریکا (ADA) به افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ توصیه می‌کند که برای داشتن برنامه تغذیه‌ای اختصاصی و فردی حتما به متخصصان تغذیه مراجعه کنند. به‌علاوه، باید رعایت این اصول را هم جدی بگیرند: نظارت بر کربوهیدرات دریافتی، استفاده از مواد غذایی دارای شاخص گلایسمیک پایین، افزایش فیبر دریافتی به حداقل ۱۴ گرم در روز، محدود کردن مصرف چربی‌های اشباع به کمتر از ۷ درصد از کل کالری‌های روزانه، به حداقل رساندن استفاده از چربی‌های ترانس و تثبیت وزن در محدوده سالم یا کاهش وزن در صورت داشتن اضافه‌وزن.

به‌طور کلی، رژیم غذایی کم‌چرب و مبتنی بر مواد غذایی گیاهی، حساسیت به انسولین را به شیوه‌های مختلفی در افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ ارتقا می‌دهد:

-        این رژیم غذایی حاوی چربی کم و فیبر زیادی است، و درنتیجه هم کل کالری‌های دریافتی را کاهش می‌دهد و هم به کاهش وزن مطلوب منجر می‌شود. کاهش میزان چربی‌های بدن به انسولین اجازه می‌دهد تا به‌طور موثرتری در بدن مورد استفاده قرار بگیرد و درنتیجه به دو فاید مهم منجر شود: افزایش حساسیت به انسولین یا کاهش مقاومت به انسولین.

-        کاهش کل چربی‌های دریافتی (به‌طور خاص، چربی‌های اشباع)، حساسیت به انسولین را افزایش می‌دهد. چربی‌های اشباع در منابع حیوانی مانند گوشت قرمز و محصولات لبنی وجود دارند.

-        افزایش میزان استفاده از کربوهیدرات‌های مرغوب، حساسیت به انسولین را در افراد سالم ارتقا می‌دهد و کنترل قند خون را در افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ تقویت می‌کند.

-        استفاده از کربوهیدرات‌های دارای شاخص گلایسمیک پایین، غلظت A۱c را در افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۱ و نوع ۲ کاهش می‌دهد.

-        رژیم‌های غذایی سرشار از فیبر، سطح قند خون پس از غذا در مقایسه با رژیم‌های کم‌فیبر کاهش می‌دهد و کنترل وضعیت گلایسمی را در افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ ارتقا می‌بخشد.

-        استفاده نادرست از گوشت‌ها و محصولات لبنی، خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲ را افزایش می‌دهد. این مساله خصوصا به چربی‌های اشباع این محصولات برمی‌گردد که به افزایش غلظت لیپیدهای درون‌سلولی منجر می‌شود و درنهایت مشکل مقاومت به انسولین را به‌وجود می‌آورند.

مواد غذایی با شاخص گلایسمیک پایین

تعدادی از مواد غذایی دارای شاخص گلایسمیک پایین عبارت‌اند از انواع حبوبات و لوبیای خشک، سبزی‌های غیرنشاسته‌ای، بعضی از سبزی‌های نشاسته‌ای مانند سیب‌زمینی شیرین، میوه‌ها و غلات سبوس‌دار.

محاسبه کربوهیدرات دریافتی

محاسبه کربوهیدرات، یکی از شیوه‌های مورد استفاده در مدیریت کربوهیدرات دریافتی است که با هدف کنترل غلظت قند خون، خصوصا پس از وعده‌های غذایی و دوز انسولین قبل از غذا، انجام می‌گیرد. مقدارهای تعیین‌شده رایج عبارت‌اند از ۳۰ تا ۴۵ گرم در هر وعده غذایی و ۱۵ تا ۲۰ گرم در میان‌وعده‌ها. میزان کل کربوهیدرات‌های دریافتی نیز باید بین ۴۵ تا ۵۵ درصد از کل کالری‌های روزانه باشد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13033

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر