خوراکی‌هایی که به رفع آکنه کمک می‎کنند: از هویج تا بادام!
۲۵ آبان ۱۳۹۶

خوراکی‌هایی که به رفع آکنه کمک می‎کنند: از هویج تا بادام!

هیچ چیز به اندازه میوه و سبزیجات نمی‎تواند به رفع آکنه کمک کند. اما اگر به خوردن این خوراکی‎ها علاقمند نباشید، چه؟ در این صورت توصیه می‎شود از آب آن‎ها به عنوان نوشیدنی در طول روز استفاده کنید.


آکنه،‌ ناراحتی پوستی بسیار بدی است که می‎تواند با از بین ‎بردن اعتماد‎ به نفس، کل زندگی را تحت‎الشعاع قرار دهد. مسلما این مشکل که زاییده رژیم غذایی ضعیف و یا اشتباه ماست به همان راحتی که می‎آید، می‎تواند برود (به شرط اینکه در زمینه سلامت خود تصمیمات درستی بگیرید). در ادامه با بهترین مواد غذایی برای رفع آکنه آشنا می‌شویم:

هویج

تا به حال یاد گرفته‎ایم که هویج بینایی را تقویت می‎کند، ولی از این به بعد یادتان باشد که این ماده مغذی در درمان آکنه هم بسیار پر‎قدرت است. هویج که سرشار از ویتامین A است و دو‎برابر مواد دیگر وضعیت پوست‎تان را بهبود و زیبایی می‎بخشد.

چای سبز

این گیاه بهشتی دارای فواید زیر است:

تقویت حافظه، کم کردن سرعت رشد سرطان، کمک به کم‎کردن وزن، بهبود سلامت جسمانی.

علاوه بر موارد ذکر‎شده، چای سبز آکنه را هم کم می‎کند. نگران نباشید، چون اگر با مزه این چای مشکل دارید می‎توانید آن را در یک کیسه کوچک (مثل چای کیسه‎ای) خیس کرده و روی محل آکنه‎ها قرار دهید. ما فکر می‎کنیم اگر اثر معجزه‎آسای این گیاه برای شما ثابت شود،‌ آن‎وقت بلافاصله آن را در لیست نوشیدنی‎های خود نیز وارد خواهید کرد.

ماهی سالمون بخورید

کمتر غذایی اثر بهبودبخشی سالمون بر روی آکنه را دارد. با خوردن این غذا (به هر صورتی: سرخ‎شده، دودی یا خام)، هورمون‎های بدن‎تان تقویت، حال‎تان بهتر و پوست‎ صورت‎‎تان بهترمی‎شود. در‎واقع با بر‎هم خوردن تعادل هورمون‎ها، ‌احساس استرس ایجاد و بلافاصله بر روی پوست دانه‎های آکنه ظاهر می‎شود. سالمون با تقویت کارکرد هورمون‎های بدن، به ذهن آشفته و به هم‌ریخته (عامل اصلی آکنه) کمک و آن را درمان می‎کند.

نوشیدن آبمیوه

هیچ چیز به اندازه میوه و سبزیجات نمی‎تواند به رفع آکنه کمک کند. اما اگر به خوردن این خوراکی‎ها علاقمند نباشید، چه؟ در این صورت توصیه می‎شود از آب آن‎ها به عنوان نوشیدنی در طول روز استفاده کنید.

اسفناج

خوشبختانه این سبزی بی‌نظیر، شیرین و لطیف در بسیاری از غذا‎ها قابل استفاده است. اسفناج به دلیل مواد مغذی ارزشمند و مناسبی که دارد، برای درمان قطعی آکنه بسیار سودمند است.

پرهیز از مصرف شکر

در سال‎های اخیر، قند به عنوان عامل چاقی و دیابت شناخته شده، و در اینجا لازم است بیماری آکنه را هم به آن اضافه کنیم، این یعنی حذف شکر، منجر به پاک شدن پوست‎تان می‎شود. پس اگر از آکنه رنج می‎برید، حد‎اقل بخاطر راحت شدن از رنج آن هم‎اکنون تصمیم به حذف قند از برنامه غذایی خود کنید.

حذف هله‎هوله از رژیم غذایی

درست مثل قند، هله‎هوله هم عامل چاقی و دیابت است و در‎عین حال با سرطان، مشکلات قلبی و پوستی از جمله آکنه نیز ارتباط دارد. چنانچه شما هم از آکنه رنج می‎برید، فقط قند را از برنامه غذایی خود حذف کنید و اثر معجزه‎گونه آن را ببینید (و هرگز هم با آن آشتی نکنید!).

بادام را در میان‎وعده‎های خود قرار دهید

شما هم از جمله افرادی هستید که بیشتر میان‎وعده‎های‎تان شامل آب‎نبات و شکلات و بادام‎زمینی‎های شور بوده است؟ خوب، با این حساب دلیل آکنه‎های روی پوست‎تان معلوم شد. الان وقت آن است که با بادام وارد معامله شوید چون این آجیل دارای اثرات شگفت‎انگیزی روی پوست است. همیشه بادام را دم‎دست نگه دارید و موقع گرسنگی به سراغش بروید.

نوشیدن آب فراوان

در نوشیدن آب اصرار داشته باشید و آن را اصلی‎ترین نوشیدنی خود قرار دهید، چون اکسیر زندگی است. آب بدن را با‎نشاط نگه می‎دارد و در مقابل پوست را هم در بهترین شرایط خود قرار می‎گیرد. آب با پاک کردن سموم بدن که عامل ایجاد آکنه هستند، این مشکل را برطرف می‎کند.

همیشه یادتان باشد که علاوه بر بدن شما، پوست‎تان هم نیازمند آب فراوان است.

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13025

افزودن نظر