چطور از شر چربی‎های شکم خلاص شویم؟
۲۴ آبان ۱۳۹۶

چطور از شر چربی‎های شکم خلاص شویم؟

یکی از فواید ویتامین C کمک به آب شدن چربی‎های شکمی است، چون به بدن کمک می‌کند که با تولید ترکیبی بنام کارنیتین ، چربی‎ها را به صوررت انرژی در‎‎آورد. این ویتامین در سبزیجات و میوه‎های تازه‌ای مثل مرکبات، کیوی، کلم‎بروکلی و فلفل وجود دارد.


آیا می‎خواهید از شر چربی‎های شکم‎تان خلاص شوید؟ آیا شکمی با عضلات شش تکه می‎خواهید؟ دوست دارید بدون خستگی‎های مفرط در باشگاه به این خواسته‎تان برسید؟ پس لطفا این مطلب را دنبال کنید.

متاسفانه خیلی از افراد آن‌قدر این هدف را برای ما بزرگ و سخت کرده‎اند که از همان هفته اول از ترس سختی کار کنار می‎کشیم. اما خوشبختانه این هدف خیلی ساده به دست می‎آید. چگونه؟ ادامه مطلب را بخوانید.

تمرینات را با فاصله انجام دهید

بر‎خلاف تصور همه، ورزش‎های شکمی و در فاصله‎های زمانی بالاترین تاثیر را روی شکم می‎گذارد و چربی‎ها را نابود می‎کند. به این صورت که بعد از خلاص شدن از یک بخش ورزش،‌ تمرینات شکمی انجام دهید ‎مثل حرکات شنا و دراز‎ و نشست.

از مصرف شکر پرهیز کنید

حذف شکر از برنامه غذایی، ساده‎‌ترین راه برای خلاصی از چربی‎های شکم است. اگر نسبت به شکر ضعف دارید، مطمین باشید همین مورد است که نمی‎گذارد از شر چربی‎های شکمی خلاص شوید. وقتی مصرف شکر که نیمی از آن فروکتوز است، زیاد باشد کلیه به ناچار آن را به چربی تبدیل و در بدن ذخیره می‎کند. و خوب خودتان بهتر می‌دانید که بهترین جای ذخیره آن کجاست!

از طرف دیگر، با مصرف بیش ‎از ‎حد شکر امکان بالا رفتن مقاومت بدن‎ در مقابل انسولین بیشتر می‎شود. بعد از این اتفاق و با تجمع چربی‎های بیشتری در اطراف شکم‎، کارتان برای آب کردن آن‎ها مشکل و مشکل‎تر می‎شود.

چربی سالم مصرف کنید

در‎اصل دو نوع چربی وجود دارد: چربی مفید و چربی مضر. به دلیل یکی بودن کالری هر دو نوع چربی صرف جایگزین کردن چربی مفید به جای نوع مضر کافی نیست و باعث کم‎شدن چربی‎های ذخیره شده در بدن نمی‎شود. ولی توجه داشته باشید که چربی مفید سطح انسولین خون را ثابت نگه می‎دارد و این دقیقا همان چیزی است که برای آب کردن چربی‎های شکم و ظاهر‎کردن عضلات شش‎تکه آن لازم است. این چربی‎های مفید را می‎توان به کمک مصرف مواد غذایی مثل سبزیجات،‌د انه‎ها و آجیل به دست آورد.

ویتامین C را بیشتر مصرف کنید

یکی از فواید ویتامین C کمک به آب شدن چربی‎های شکمی است، چون به بدن کمک می‌کند که با تولید ترکیبی به نام کارنیتین، چربی‎ها را به صوررت انرژی در‎‎آورد. این ویتامین در سبزیجات و میوه‎های تازه‌ای مثل مرکبات، کیوی، کلم ‎بروکلی و فلفل وجود دارد.

مصرف پروتئین بیشتر

حذف چربی‎های شکم و ظاهر کردن عضلات شش تکه می‎تواند به سادگی خوردن غذاهای سالم باشد. مثلا پروتئین عضله‎ساز است و ضمنا سوخت‎و‎ساز بدن را افزایش می‌دهد و چون برای مدت بیشتری احساس سیری می‎دهد مانع از پر‎خوری است. آنقدر این ماده اهمیت دارد که می‎شود ادعا کرد بهترین کار برای حذف چربی‎های شکم مصرف بیشتر آن است. اما نوع پروتئین هم مهم است که عبارتست از: ماهی، تخم‎مرغ، گوشت کم‎چربی (مثل گوشت بوقلمون)، و تمام غلات.

بیشتر بخوابید

یکی دیگر از کارهای آسان برای آب کردن چربی‎ها خواب بیشتر است. دلیل این هم آن است که کمبود خواب هیچ اثر مثبتی ندارد و بر‎عکس با تغییر وضعیت هورمون‎ها، حساسیت انسولین را بالا می‎برد. این یعنی انسولین دیگر نمی‎تواند به خوبی قند را به انرژی تبدیل کند و در‎عوض قند به چربی بدل می‎شود. و خواب زیاد بهترین و ساده‎ترین مانع برای این اتفاقات است.

چای سبز بنوشید

این نوشیدنی بسیار مناسب تصمیم شماست و اگر با مزه آن مشکل دارید می‎توانید با انواع ادویه‎ها طعم آن را مطابق سلیقه‎تان تغییر دهید.

آب زیاد بنوشید

برای کم‎کردن چربی‎ها و وزن خود، روزانه ۸-۵ لیوان آب بنوشید. آب علاوه بر سم‎زدایی بدن، به شما احساس سیری هم می‎دهد و بهترین جایگزین برای نوشیدنی‎های شیرین است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13024

افزودن نظر