بهترین نحوه برخورد با معزل بیکاری!
۲۳ آبان ۱۳۹۶

بهترین نحوه برخورد با معزل بیکاری!

اگر به هر دلیلی کار خود را از دست دادید، تکلیف خود را روشن کنید و به قول معروف باری به هر جهت نباشید! در واقع بیکاری نباید بهانه‌ای برای بی‌نظم بودن شما باشد. توصیه ما این است که تحت هر شرایطی برنامه مشخصی برای زندگی خود داشته باشید.


اگر زمین و زمان دست به دست هم داده‌اند تا شما از کار بی کار شوید، توصیه ما به شما این است که روحیه خود را حفظ کنید! بدون شک در ابتدا شوکه خواهید شد، حتی ممکن است دست و پای خود را گم کنید، توان هضم این مسأله را نداشته باشید و چه بسا کوچکترین روزنه امیدی برای یافتن شغل جدید پیدا نکنید. اما چگونه می‌توانید انگیزه کار و فعالیت را در خود زنده نگه دارید؟ چگونه به رغم مشکل بیکاری سرزنده و فعال باقی بمانید؟ و در نهایت چگونه با این شرایط کنار بیایید؟ آن هم شرایطی که به زودی تبدیل به یک خاطره خواهد شد! در ادامه با ما همراه باشید تا راهکارهای لازم برای رویارویی با این شرایط نامناسب را بیاموزید.

گام اول:

اگر به هر دلیلی کار خود را از دست دادید، تکلیف خود را روشن کنید و به قول معروف باری به هر جهت نباشید! در واقع بیکاری نباید بهانه‌ای برای بی‌نظم بودن شما باشد. توصیه ما این است که تحت هر شرایطی برنامه مشخصی برای زندگی خود داشته باشید. صبح ها زود از خواب بیدارشوید و دقیقاً برنامه یک فرد شاغل را اجرا کنید. به زودی متوجه خواهید شد که با این کار با انگیزه‌‌تر خواهید شد و در حقیقت ماندن در رختخواب، آن هم در تمام طول روز، سودی به حال شما نخواهد داشت. پس خودتان را در خانه زندانی نکنید، مدام موقعیت خود را مرور نکنید و در یک کلام، لطفا خودخوری نکنید! در عوض از خانه بیرون بروید، دوستانتان را ملاقات کنید و از وقت آزاد خود استفاده کنید تا بلکه بتوانید راهی جدید برای زندگی آینده بیابید.   

بهترین راه برای مقابله با وضعیت کنونی این است که دل به دریا بزنید، آینده را بپذیرید و برای خود شغلی دست و پا کنید.  یادتان باشد که راه سختی در پیش دارید و ممکن است که جواب‌های منفی بسیاری بشنوید. تحت هر شرایطی محکم و قوی باشید، روحیه مثبت خود را بالا ببرید، به هدفتان فکر کنید و به خود و نیز به توانایی های خود ایمان قلبی داشته باشید.

گام دوم:

اگر به هر دلیلی از کار اخراج شده‌اید، به این فکر کنید که شاید وقت آن رسیده که مسیر کاری خود را تغییر دهید. در ابتدا لیستی از فعالیت‌های سال‌های کاری خود تهیه کنید. در این لیست، نقاط قوت و ضعف خود را یادداشت کنید. سپس بیاندیشید که با این خصوصیات در چه کاری ممکن است مؤفق باشید و آیا اصلا ابزار و توانایی های لازم برای این موفقیت را در اختیار دارید یا نه...

اگر نظر ما را می‌خواهید، به سراغ کار قبلی‌تان نروید. حتی کاری شبیه به آن نیز خیلی مناسب حال شما نخواهد بود. در عوض سنت شکن باشید و به کارها و حتی موقعیت‌های دیگر فکر کنید. شرایط جدید را به فال نیک بگیرید و حتی سعی کنید که به هر نحوی، کارآفرینی کنید. یادتان باشد که شما در آغاز یک زندگی جدید قرار گرفته‌اید، پس برای بقای آن، از دل و جان مایه بگذارید!

گام سوم:

اعتماد به نفس خود را در دوران بیکاری حفظ کنید. به خاطر داشته باشید که تنها نیستید. در حقیقت همیشه مراکز، انجمن‌ها و اتحادیه‌هایی وجود دارند که به شما در شناخت توانایی‌های کاری خود و نیز انتخاب یک کار جدید، کمک می‌کنند. بنابراین دل دل نکنید و حتما از این مراکز کمک بخواهید، آنها اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار خواهند داد و مهم‌تر از همه این که شهامت و اراده شما را تقویت می‌کنند.

به زودی متوجه خواهید شد که اعتماد به نفس شما چه معجزه‌ها که نخواهد کرد: به شما دل و جرأت می‌دهد تا معزل بیکاری خود را بپذیرید و به سرعت راهی برای حل آن بیابید. از شکست نترسید چون شکست اغلب اوقات مقدمه‌ای برای پیروزی است. شما توانایی و قابلیت پیروز شدن را دارید، البته به این شرط که آن را باور داشته باشید!

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13012

افزودن نظر