راه‌های سالم‌سازی وعده‌های غذایی در محل کار
۲۲ آبان ۱۳۹۶

راه‌های سالم‌سازی وعده‌های غذایی در محل کار

معمولا غذاهایی که در رستوران‌های عمومی سرو می‌شوند، چرب هستند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قبل از غذا سالاد میل می‌کنید، مایونز به آن نزنید و از سالادهایی استفاده کنید که سبک هستند و بیش از حد مزه‌دار نشده‌اند.


‌تقریبا تمام کسانی که خارج از منزل کار می‌کنند، حداقل یک وعده از غذای خود را بیرون از منزل میل می‌خورند. رستوران شرکت، مغازه‌های فست فود و یا ساندویچ فروشی‌ها معمولا میزبان شاغلین هستند! به همین دلیل حفظ تناسب اندام در این شرایط کار آسانی نخواهد بود.  

اگر عزم خود را جزم کرده‌اید که دچار اضافه وزن نشوید و تناسب اندام خود را تحت هر شرایطی حفظ نمایید، یادتان باشد که محل غذاخوردن شما چندان مهم و تعیین کننده نیست! برای رسیدن به هدف، همیشه یک یا چند راه میانبر هم وجود دارد!

به رستوران نروید، غذای خانگی یک چیز دیگر است!

اگر درست حدس زده باشیم، معمولا بیشتر افرادی که بیرون از منزل کار می‌کنند، در وعده ناهار چیزی جز چند تکه شیرینی، یک عدد سیب یا یک ساندویچ ساده نمی‌خورند. این مواد غذایی که معمولا به سرعت هر چه تمام‌تر میل می‌شوند، به ظاهر سیرکننده‌اند به طوری ‌که در عرض چند ساعت، صدای قار و قور معده را در می‌آورند! به همین دلیل توصیه ما به شما این است که تا جایی که می‌توانید ناهار خود را در منزل آماده کنید و همراه خود به محل کار بیاورید: ساندویچ مرغ، ساندویچ پنیر و گردو، سالاد گوجه و خیار و کاهو و کلا هر غذایی که به قول معروف خانگی باشد، گزینه مناسبی برای وعده ناهار شما خواهد بود. دور مصرف سس مایونز را یک خط قرمز پررنگ بکشید، در مصرف کره زیاده‌‌روی نکنید و ساندویچ خود را با خیار شور، سس کچاپ یا خردل مزه دار کنید. شما حتی می‌توانید کنار وعده ناهار خود یک میوه یا یکی از محصولات لبنی را میل نمایید و به این ترتیب هفته کاری خود را با غذایی سالم، متنوع و خوش آب و رنگ تمام کنید.

اگر به ناچار در رستوران شرکت غذا می‌خورید، به نکات زیر دقت کنید:

معمولا غذاهایی که در رستوران‌های عمومی سرو می‌شوند، چرب هستند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قبل از غذا سالاد میل می‌کنید، مایونز به آن نزنید و از سالادهایی استفاده کنید که سبک هستند و بیش از حد مزه‌دار نشده‌اند. برای غذای اصلی هم پیشنهاد می‌کنیم که بیشتر به سراغ گوشت‌های کبابی یا ماهی بروید. مصرف سیب‌زمینی سرخ کرده که معمولا دورچین غذا است، توصیه نمی‌شود. به جای آن از سبزیجات استفاده کنید و در صورت امکان، نان، برنج،‌ سیب‌زمینی آبپز و یا سبزیجات خشک. این مواد برخلاف باور عمومی، اگر به اندازه و به قاعده مصرف شوند، هرگز چاق کننده نیستند، بالعکس، معده را به درستی اشباع می‌کنند و معمولا با مصرف آن‌ها دیرتر گرسنگی به سراغتان می‌آید. با دیدن شیرینی و بستنی، دست و پایتان شل نشود! به راحتی تسلیم این مواد چاق کننده نشوید و به جای آنها یک میوه یا سالاد میوه میل نمایید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق فست‌فود هستند، به نکات زیر دقت کنید:

اگر تنها مکان موجود برای سفارش وعده ناهار، فست فودی سر خیابان محل کار شماست، نگران نباشید! حتی در این شرایط نیز می‌توانید به حفظ تناسب اندام خود فکر کنید! به جای سفارش یک ساندویچ همبرگر به همراه مخلفاتی چون سیب‌زمینی سرخ کرده و نوشابه گازدار، یک ساندویچ همبرگر ساده یا یک چیزبرگر انتخاب کنید و در کنار آن سالاد سبزیجات یا سالاد میوه میل نمایید. به عنوان نوشیدنی، آب بهترین گزینه است، اما اگر دلتان یک نوشیدنی شیرین می‌خواهد، پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ نوشیدنی‌های لایت بروید.

به طورکلی مصرف پیتزا،‌ انواع فست‌فودها یا همان غذاهای آماده،‌ گه گاه،‌ آن هم برای تنوع، بد نیست. اما یادتان باشد که این تنوع، تبدیل به یک عادت نشود. این مواد مملو از کالری و چربی هستند، به همین دلیل زیاده روی در مصرف آن‌ها، فایده ای برای شما ندارد و فقط مقدمات افزایش وزن‌تان را فراهم خواهدکرد!

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13003

افزودن نظر