قبل از بچه‌دار شدن، شرایط مالی و عاطفی باثُباتی داشته باشید!

قبل از بچه‌دار شدن، شرایط مالی و عاطفی باثُباتی داشته باشید!

محققان می‌گویند که متولد شدن نوزاد،‌ زندگی پدرها و مادرها را به شیوه‌های مختلفی تغییر می‌دهد. درنتیجه همه آنان بعد از این رویداد، دیگر آن‌طور که انتظار می‌رود، احساس شادی و خوش‌بختی را تجربه نمی‌کنند.


چشم گشودن نوزادان به جهان، بی‌تردید یکی از لحظه‌های تعیین‌کننده و ماندگار در زندگی هر پدر و مادری است. با این‌حال، یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که چنین تغییر اساسی و بزرگی در زندگی همیشه با خوبی و خوشی پیش نمی‌رود و بسیاری از پدرها و مادرها در ماه‌های اولیه فرزندپروری خودشان با احساس تنهایی و انواع احساسات منفی دیگر مواجه می‌شوند.

محققان در این مطالعه حدود ۲ هزار نفر از پدرها و مادرها را مورد بررسی قرار دادند و درنهایت به این نتیجه رسیدند که ۵۲ درصد از آنان در لحظه تولد فرزندشان، از احساس تنهایی رنج برده‌اند و حتی بسیاری از آنان احساس کرده‌اند که دیگر نمی‌توانند صمیمیت پیشین را با دوستان، همکاران و اعضای خانواده خودشان داشته باشند. طبق این یافته‌ها، بخش زیادی از پدرها و مادرها نیز پس از تولد نوزاد با مجموعه‌ای از نگرانی‌ها درباره مسائل مالی مواجه می‌شوند و از موانعی مانند عدم امکان ترک کردن خانه به‌خاطر حضور نوزادان رنج می‌برند.

یکی از تازه‌مادران ۳۴ ساله که از تنهایی و اضطراب پس از تولد نوزاد رنج می‌برد، به این محققان گفته است: «من فکر می‌کردم که متولد شدن فرزندم باعث شادی روزافزون‌ من خواهد شد، اما چنین اتفاقی نیفتاد. بعد از تولد نوزاد دیگر من نمی‌توانستم از خانه بیرون بروم و همین مرا شدیدا مضطرب می‌کرد. بسیاری از دوستان من در همان دوره صاحب فرزند شدند، اما احساس می‌کردم که همه آنان بهتر از من عمل می‌کنند و من واقعا نمی‌توانم احساس شادی و خوش‌بختی داشته باشم».

محققان می‌گویند که متولد شدن نوزاد،‌ زندگی پدرها و مادرها را به شیوه‌های مختلفی تغییر می‌دهد. درنتیجه همه آنان بعد از این رویداد، دیگر آن‌طور که انتظار می‌رود، احساس شادی و خوش‌بختی را تجربه نمی‌کنند. این پدرها و مادرها می‌گویند که بیش از هر چیزی، این اتفاقات باعث می‌شوند که احساس تنهایی در آنان تشدید شود: اختلال در کار، سختی پس از زایمان، مشکلات و کمبودهای مالی. از این رو، بسیار مهم است که قبل از تصمیم برای بچه‌دار شدن، حتما شرایط باثباتی از نظر مالی و عاطفی داشته باشید. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13000

افزودن نظر