کدام تخصص‌ها در کدام کشورها شهرت دارند؟/ مجارستان: دندان‌پزشکی؛ ترکیه: کاشت مو!
۲۲ آبان ۱۳۹۶

کدام تخصص‌ها در کدام کشورها شهرت دارند؟/ مجارستان: دندان‌پزشکی؛ ترکیه: کاشت مو!

کلینیک‌های دندان‌پزشکی در مجارستان تقریبا ۸۰ درصد از بیماران خارجی در این حیطه پزشکی را در این کشور درمان می‌کنند. بسیاری از بیماران مراجعه‌کننده به مجارستان نیز از کشورهای همسایه مانند آلمان و سوییس، و همچنین روسیه و آمریکا به این کشور سفر می‌کنند.


گردشگری پزشکی (Medical Tourism)، یکی از صنعت‌های روبه‌رشد در جهان است، اما بعضی از کشورها درحال حاضر نیز در بعضی از تخصص‌ها شهرت بیشتری کسب کرده‌اند و مشتری‌های بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند. چنین محبوبیتی می‌تواند تخصص پزشکی را در سطح پیشرفته‌تری مطرح کند، هرچند که خود انتخاب کلینیک براساس محل واقع شدنش در کره زمین نیز برای بسیاری از مشتری‌ها جذاب است. در ادامه با بعضی از کشورها آشنا می‌شویم که به‌خاطر تخصص خاصی مشهور شده‌اند.

مجارستان: دندان‌پزشکی

مجارستان در طول تاریخ همواره به‌واسطه چشمه‌های معدنی و آب گرمی که در پایتخش بوداپست داشته، مشهور بوده است. با این‌حال، تخصص‌های پزشکی مجارستان در جهان امروزی عمیقا پیشرفت کرده‌اند و مخصوصا در حوزه دندان‌پزشکی مطرح شده‌اند. امروزه بسیاری از بیماران از سرتاسر جهان به‌خاطر درمان‌های دندان‌پزشکی به مجارستان سفر می‌کنند.

گزارش Healthcare Europa نشان می‌دهد که کلینیک‌های دندان‌پزشکی در مجارستان تقریبا ۸۰ درصد از بیماران خارجی در این حیطه پزشکی را در این کشور درمان می‌کنند. بسیاری از بیماران مراجعه‌کننده به مجارستان نیز از کشورهای همسایه مانند آلمان و سوییس، و همچنین روسیه و آمریکا به این کشور سفر می‌کنند. آمارها نشان می‌دهند که مجارستان از منظر دندان‌پزشکی، مورد توجه شهروندان آمریکایی نیز قرار گرفته است.

اسپانیا: IVF

هزینه‌های بالا و منتظر ماندن زیاد در لیست‌های انتظار IVF، خصوصا در کشورهای حوزه بریتانیا، روزبه‌روز مردم بیشتری را برای برخورداری از درمان‌های خاص مانند IVF برای مشکلات باروری به کشوری مانند اسپانیا می‌کشاند.

هزینه‌های IVF در اسپانیا نسبت به کشورهای همسایه‌اش واقعا مقرون‌به‌صرفه است و قوانین این حوزه نیز در اسپانیا اساسا راحت‌تر هستند. همین ویژگی‌ها، هزینه‌های لازم برای تهیه تخمک‌ها را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهند. جالب است بدانید که اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی، اساسا دارای کلینیک‌های تخصصی بیشتری در حوزه بیماری‌ها و مشکلات زنان است.

آلمان: درمان با سلول‌های بنیادی

علی‌رغم بحث‌های همچنان رایج درباره این موضوع، درمان‌های خاص براساس سلول‌های بنیادی که از منظر بالینی تایید شده‌اند، به‌طور گسترده‌ای در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرند. آمارها نشان می‌دهند که آلمان، محبوب‌ترین مکان در جهان برای برخورداری از درمان با سلول‌های بنیادی است.

پیشرفته‌ترین مراکز پزشکی در آلمان، از جدیدترین تکنولوژی‌ها برای مشکلات و بیماری‌های خاص در زمینه مشکلات عضلانی، آرتریت و مشکلات ارتوپدی استفاده می‌کنند. بیمارستان‌های آلمان نیز همیشه در صدر فهرست بهترین بیمارستان‌ها بوده‌اند که درمان با سلول‌های بنیادی را با بیشترین موفقیت به انجام رسانده‌اند.

ترکیه: کاشت مو و جراحی چشم با لیزر

اگرچه دسترسی به درمان‌های مخصوص مو و چشم در اروپا نسبتا راحت است، اما به نظر می‌رسد که بسیاری از مردم برای برخورداری از بهترین درمان‌ها در این زمینه همچنان سفر به کشورهای دورتر را ترجیح می‌دهند.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که درمان‌های باکیفیت و در سطح کلاس جهانی، چشمه‌های آب گرم، سطح بالای رفاه و جراحی‌های زیبایی مرغوب، از عوامل مهمی هستند که بسیاری از مراجعه‌کنندگان را برای انجام دادن درمان‌های مو و چشم به ترکیه می‌کشانند. تخمین‌ها حاکی از آن هستند که ۳۲ درصد از بیماران حاضر در ترکیه را گردشگران پزشکی تشکیل می‌دهند. بیشترین محبوبیت در ترکیه نیز به جراحی چشم با لیزر و کاهش مو اختصاص دارد.

این نکته را هم باید مورد توجه قرار داد که دولت ترکیه برای جذب هرچه بیشتر گردشگران، تخفیف‌های ویژه‌ای را در زمینه پروازهای هوایی به ترکیه و همچنین انواع مزایای دیگر را برای گردشگران در نظر می‌گیرد. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12998

افزودن نظر