طرز تهیه مانیکوتی سه پنیر
۰۶ آبان ۱۳۹۶

طرز تهیه مانیکوتی سه پنیر


مانیکوتی نوعی پاستای ایتالیایی آمریکایی است. مانیکوتی به لوله‌های پاستای خیلی بزرگی گفته می‌شود که باید درون آنها پر و پخته شوند. استفاده از پیچه‌ی کرپ ‌مانند به جای رول پاستای خشک‌شده، خوراک مانیکوتی را وعده‌ای عالی برای پذیرایی می‌کند.

 

مواد لازم (برای ۱۰ پرس):

۲۰ رول مانیکوتی (یا بر اساس دستور غذایی که در پایین مشاهده می‌کنید پیچه‌ی مانیکوتی خانگی تهیه کنید).

دو و نیم فنجان پنیر ریکوتای کم‌چرب

۲ فنجان پنیر موزارلای رنده‌شده

۲ عدد تخم‌مرغ

نصف فنجان پنیر آسیاگو یا پنیر رومانوی رنده‌شده

یک چهارم فنجان جعفری تازه‌ خردشده

یک چهارم قاشق چای‌خوری نمک

یک چهارم قاشق چای‌خوری فلفل سیاه آسیاب‌شده

۲۵۰ گرم رب گوجه‌فرنگی بدون نمک

ادویه‌ی ایتالیایی خشک‌شده، که خرد شده باشد (اختیاری)

جعفری تازه‌ی خردشده (اختیاری)

 پیچه‌ی مانیکوتی خانگی:

یک و یک چهارم فنجان آرد همه‌منظوره

یک دوم قاشق چای‌خوری نمک

سه چهارم فنجان آب سرد

دو سوم فنجان شیر بدون چربی

یک عدد تخم‌مرغ

 طرز تهیه:

۱. رول‌های مانیکوتی خریداری‌شده را طبق دستور پخت روی پاکت بپزید. آنها را کنار بگذارید. برای پر کردن داخل آنها، پنیر ریکوتا، پنیر رومانو، یک چهارم فنجان جعفری، ۱ فنجان از پنیر موزارلا، تخم‌مرغ‌ها، نمک و فلفل را در کاسه‌ای بزرگ با یکدیگر مخلوط کنید.

۲. از قبل فر را تا ۱۷۵ درجه‌ی سانتیگراد گرم کنید. رب گوجه‌فرنگی و ادویه‌ی ایتالیایی را در کاسه‌ای با همدیگر ترکیب کنید. یک فنجان از رب گوجه‌فرنگی را در ته ظرف پخت مستطیلی‌شکل ۳ لیتری بریزید. اگر از پیچه‌های خانگی مانیکوتی استفاده می‌کنید، حدود ۳ قاشق غذا‌خوری از مواد را در مرکز هر پیچه بریزید. پیچه‌ها را به دور مواد جمع کنید. آنها را به صورتی که بخش‌های درزی به سمت پایین باشند، در ظرف پخت آماده‌شده مرتب کنید و به مقدار مورد نیاز انباشته کنید تا همه‌ی آنها در ظرف جای گیرند. ( اگر از رول‌های مانیکوتی خریداری‌شده استفاده می‌کنید، حدود ۳ قاشق غذا‌خوری از مواد را در هر رول پخته‌شده بریزید و آنها را در ظرف پخت آماده‌شده بچینید.) رب گوجه‌فرنگی باقی‌مانده را به طور یکنواخت روی رول‌ها یا پیچه‌های در ظرف پخت بریزید.

۳. ظرف را به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه یا تا زمانی که گرم شود در فر قرار دهید. ۱ فنجان پنیر موزارلای باقی‌مانده را به صورت ریز ریز و غیر متراکم روی آن بپاشید. بگذارید به مدت بیشتر از ۵ دقیقه یا تا زمانی که پنیر ذوب شود بماند. آن را قبل از پذیرایی به مدت ۱۰ دقیقه روی یک توری کباب قرار دهید. اگر می‌خواهید، جعفری اضافه را روی آن بپاشید. اگر از پیچه‌های خانگی مانیکوتی استفاده می‌کنید، آنها را برای پذیرایی به صورت تکه‌تکه برش دهید. (یا دو مانیکوتی خریداری‌شده را به ازای هر پرس سرو کنید.)

۴. پیچه‌های مانیکوتی خانگی: آرد و نمک را در یک کاسه‌ی متوسط مخلوط کنید. در کاسه‌ای دیگر آب، شیر و تخم‌مرغ را با هم قاتی کنید. مخلوط آب را به مخلوط آرد اضافه کنید و تا زمانی که صاف شود هم بزنید. ته یک ظرف نچسب ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متری را به آرامی با اسپری ضد‌چسبندگی بپوشانید. شعله‌ی گاز را از قبل روی کمی بیشتر از درجه حرارت متوسط قرار دهید. ظرف داغ را از روی شعله بردارید و حدود یک یا نصف قاشق غذاخوری خمیر به آن اضافه کنید. ظرف را به سرعت متمایل کنید تا لایه‌ی یکنواختی از خمیر در ته ظرف ایجاد شود و سپس ظرف را دوباره روی شعله قرار دهید. آن را به مدت ۱ دقیقه یا تا زمانی که روی آن خشک به نظر برسد بپزید. پیچه را روی یک دستمال آشپزخانه برگردانید. در صورت نیاز برای جدا کردن لبه‌ها از ظرف از یک کفگیر کوچک استفاده کنید. این پیچه را کنار بگذارید و این کار را با خمیر باقی‌مانده ادامه دهید تا حدود ۲۰ پیچه درست کنید. اگر بخواهید می‌توانید پیچه‌ها را بین کاغذ مومی در یک ظرف محفوظ به ورود هوا قرار دهید که تا ۲۴ ساعت قبل از مصرف سرد شوند.  

ارزش غذایی:

اندازه‌ی پرس: ۲ مانیکوتی

هر پرس: ۳۰۱ کالری، ۸ گرم چربی (۴ گرم چربی اشباع)، ۹۹۷/۲ گرم فیبر، ۴۰ گرم کربوهیدرات، ۲۰ گرم پروتئین، ۹۶ میکروگرم فولات، ۰ میلی‌گرم کلسترول، ۱۱ گرم قند، ۹ میلی‌گرم ویتامین ث، ۳۱۸ میلی‌گرم کلسیم، ۲ میلی‌گرم آهن، ۶۰۸ میلی‌گرم سدیم، ۳۵۱ میلی‌گرم پتاسیم ارزش غذایی: کلسیم (۳۲% نیاز روزانه)، فولات (۲۴% نیاز روزانه)۴۰ گرم کربوهیدرات

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12881

افزودن نظر