با استفاده از این مکمل‌ها، تیرگی زیر چشم‌ها برطرف کنید/ از آهن تا ویتامین B12
۰۳ آبان ۱۳۹۶

با استفاده از این مکمل‌ها، تیرگی زیر چشم‌ها برطرف کنید/ از آهن تا ویتامین B۱۲

مصرف ویتامینC  استحکام مویرگ‌ها و سلامت کلاژن‌های بدن را تقویت می‌کند. ویتامین C حاوی آنتی‌اکسیدان و اسکوربیک اسید است که به بدن کمک می‌کنند بافت‌های آسیب دیده خود را ترمیم کند و پوست هم جوانی از دست رفته خود را باز یابد.


لکه‌های سیاه و تیره زیر چشم‌ها به طور ظاهری از بین برنده صورت زیبا و جوان شما خواهند بود و حتی باعث می‌شوند چهره شما پیر و خسته به نظر برسد. کم‌خوابی یا بی‌خوابی، استرس و عوامل ژنتیکی از اصلی‌ترین دلایل پدیدار شدن این حلقه‌های‌ ناخوشایند هستند. اما کمبود مواد مقوی و مغذی هم می‌تواند یکی از مهمترین دلایل ریشه‌ای در سلامت بدن، بیماری‌ها و عوارض ناشی از آن‌ها باشد. از آنجایی که پوست اطراف چشم‌ها بسیار حساس است می‌تواند ضعف و حالات غیر طبیعی بدن را بسیار سریع‌تر از سایر قسمت‌ها نمایان کند. در مطلب امروز با انواع مختلف مکمل‌های خوراکی که می‌توانند در ذخیره‌سازی کلاژن و سلول‌های خونی سالم در زیر چشم‌ها موثر باشند آشنا می‌شوید تا بتوانید دوباره طراوت و زیبایی پوست‌ صاف و شاداب خود را بازگردانید.

عصاره یا شیره هسته انگور

یکی از دلایل اصلی ایجاد حلقه‌های سیاه زیر چشم‌ها وجود سلول‌های خونی و مویرگ‌های زیر پوست این نواحی است. این عصاره شدیدا باعث تقویت سلامت سلول‌های خونی در بدن می‌شوند. نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد، مصرف این مکمل می‌تواند برای درمان نارسی‌های مزمن وریدی یا سیاهرگ‌ها بسیار موثر باشد. دانه‌‌های هسته انگور مملو از آنتی‌اکسیدان ضروری برای سلامت بدن هستند که به کاهش و از بین رفتن لکه‌های تیره زیر چشم‌ها کمک می‌کنند. سلامت کلاژن‌ها را تقویت می‌کنند، خطوط صورت را کم‌رنگ می‌کنند و پوست را محکم و صاف می‌کنند. به طور کلی توصیه می‌شود روزانه ۳۰۰ میلی‌گرم از این مکمل‌ مصرف کنید و اگر از بیماری خاصی رنج‌ می‌برید حتما قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

آهن

کمبود آهن یکی دیگر از دلایل متداول ایجاد حلقه‌های سیاه زیر چشم‌ها است. مویرگ‌های آبی‌رنگ زیر چشم‌ها روی پوست نمایان می‌شوند و پوست رنگ‌ پریده به نظر می‌رسد. اگر شما هم از این معضل به دلیل کمبود و یا فقر آهن رنج می‌برید حتما خودتان خوب می‌دانید این لکه‌ها تا چه میزان مشهود و گاه آزاردهنده هستند. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد، بیش از ۲۰ درصد خانم‌ها و ۵ درصد آقایان از فقر آهن رنج‌ می‌برند. کمبود آهن باعث کاهش میزان اکسیژن در بافت ‌ها و سلول‌های خونی می‌شود و تاثیر مستقیم خود را زیر چشم‌ها به شکل حلقه‌های سیاه می‌گذارد. آمار نشان می‌دهد، مصرف لازم و مفید برای آقایان روزانه ۸ میلی‌گرم و برای خانم‌ها ۱۸ میلی‌گرم است. اما توصیه می‌شود حتما قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید تا از میزان مناسب آن نسبت با نیاز بدن‌تان اطمینان حاصل کنید. برای جذب بهتر آهن توسط بدن می‌توانید هم‌زمان با مصرف مکمل‌های آهن از ویتامین C استفاده کنید.

ویتامین C

کلاژن‌های ناسالم و یا معیوب در زیر پوست نازک به خصوص در ناحیه چشم‌ها، و رگ‌های خونی ضعیف شده همگی باعث ایجاد لکه‌های سیاه زیر چشم‌ها خواهند شد. مثل اینکه زیر چشم‌ها سایه‌ تیره زده شده و صورت حالت خسته و گرفته پیدا می‌کند. مصرف ویتامینC  استحکام مویرگ‌ها و سلامت کلاژن‌های بدن را تقویت می‌کند. ویتامین C حاوی آنتی‌اکسیدان و اسکوربیک اسید است که به بدن کمک می‌کنند بافت‌های آسیب دیده خود را ترمیم کند و پوست هم جوانی از دست رفته خود را باز یابد.

ویتامین B۱۲

کمبود ویتامین B۱۲ موجب کم‌خونی و نشانه آن ایجاد لکه‌های سیاه زیر چشم‌ها است. این نقص موجب اختلال در دریافت اکسیژن توسط سلول‌های خونی خواهد شد و در نتیجه خون لخته می‌شود و می‌تواند به رگ‌ها فشار جدی وارد ‌کند. مکمل‌های ویتامین B۱۲  به بدن کمک می‌کند تا انرژی و قوای از دست رفته خود را باز یابد و گلبو‌ل‌های قرمز بیشتری تولید کند. با مصرف منظم و مرتب کپسول‌های این ویتامین حلقه‌های سیاه زیر چشم‌ها کم‌کم محو و پوست صورت‌تان دوباره جوان خواهد شد. توصیه می‌شود یک فرد بالغ روزانه ۲ تا ۳ میکرو‌گرم از این ویتامین را مصرف کند اما باز هم توصیه می‌شود حتما قبل از مصرف با پزشک مشورت شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12871

افزودن نظر