چطور ناخن‌هایی قوی و محکم داشته باشیم؟/ از آب‌لیمو و روغن زیتون تا عسل و تخم‌مرغ
۲۲ مهر ۱۳۹۶

چطور ناخن‌هایی قوی و محکم داشته باشیم؟/ از آب‌لیمو و روغن زیتون تا عسل و تخم‌مرغ

استفاده از ترکیب آب‌لیمو و روغن زیتون موجب استحکام ناخن‌ها و جلوگیری از پوسته‌پوسته‌ شدن سطح رویه آن‌ها می‌شود. کافی است ۳ قاشق‌غذاخوری روغن زیتون را با ۱ قاشق‌غذاخوری آب‌لیمو ترکیب کنید و ناخن‌های‌تان را بدون هیچ‌گونه پوششی برای مدت زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه درون این محلول قرار دهید و بعد با آب بشویید.


داشتن دستانی با ناخن‌های محکم، سالم و زیبا یکی از مهم‌ترین معیارهای زیبایی، جذابیت و زنانگی به حساب می‌آید. اغلب بعد از آسیب دیدن ناخن‌ها به وسیله انواع لاک‌ها و یا ژل‌ها، ناخن‌ها زردرنگ و مستعد شکستن می‌شوند. امروز با چند دستور زیبایی ساده که می‌تواند منجر به استحکام و تقویت ناخن‌ها شود آشنا می‌شویم. خوب است بدانید برای نتیجه‌گیری موثر از این درمان‌ها شما به هیچ عنوان نیازمند ابزار و یا لوازم خاصی نخواهید بود تنها استفاده از چند ماده ساده و طبیعی که به راحتی در آشپزخانه منزل‌تان هم قابل تهیه خواهند بود کافی است.

آب‌لیمو و نمک دریایی

۱ قاشق‌غذاخوری نمک‌دریایی را با ۱ قاشق‌غذاخوری آب‌لیمو تازه مخلوط کنید و نیم‌لیتر آب ولرم هم اضافه کنید و بعد ناخن‌های خود را درون این محلول کاملا طبیعی قرار دهید. بعد از ۱۵ دقیقه ناخن‌های‌تان را با آب‌ بشویید و بوسیله یک کرم مرطوب کننده مناسب و یا روغن خوراکی مغذی ناخن‌ها را مرطوب و چرب کنید. اگر این درمان را به مدت ۲ هفته و یک روز در میان انجام دهید ناخن‌هایی سالم با مقاومت بالا خواهید داشت. استفاده از آب‌لیمو باعث روشن شدن ناخن‌ها هم خواهد شد. برای جذابیت بیشتر کار می‌توانید کمی گلبرگ گل و روغن گل رز هم به محلول خود اضافه کنید و از زیبایی و بوی بی‌نظیر آن لذت هم ببرید.

روغن زیتون، عسل و تخم‌مرغ

۴ قاشق‌غذاخوری روغن زیتون کمی گرم شده را (نباید داغ و غیر قابل لمس باشد) با ۲ قاشق‌غذاخوری عسل خام و ۱ تخم‌مرغ خام شکسته شده خوب با هم مخلوط کنید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ناخن‌های خود را درون این ترکیب طبیعی قرار دهید و بعد با آب‌ولرم (بدون استفاده از صابون) بشویید. اگر به مدت ۲ تا ۳ هفته دوبار در هفته این درمان را انجام دهید مطمئن باشید ناخن‌های‌تان محکم و انعطاف‌پذیر می‌شود بدین شکل دیرتر هم می‌شکند. این محلول طبیعی و خانگی باعث آب‌رسانی به پوست دستان‌تان هم خواهد شد.

آب‌لیمو و روغن زیتون

استفاده از ترکیب آب‌لیمو و روغن زیتون موجب استحکام ناخن‌ها و جلوگیری از پوسته‌پوسته‌ شدن سطح رویه آن‌ها می‌شود. کافی است ۳ قاشق‌غذاخوری روغن زیتون را با ۱ قاشق‌غذاخوری آب‌لیمو ترکیب کنید و ناخن‌های‌تان را بدون هیچ‌گونه پوششی برای مدت زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه درون این محلول قرار دهید و بعد با آب بشویید. برای نتیجه‌گیری بهتر این درمان را به مدت ۳ هفته یک یا دو بار در هفته انجام دهید و خودتان شاهد تغییرات اساسی ناخن‌های‌تان باشید. نکته مهم اینکه، اطمینان داشته باشید قبل از استفاده هر یک از این مواد به هیچ کدام از آن‌ها آلرژی نداشته باشید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12790

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر