آیا قهوه برای مبتلایان به دیابت ضرر دارد؟
۲۲ مهر ۱۳۹۶

آیا قهوه برای مبتلایان به دیابت ضرر دارد؟

مطالعات نشان داده‌اند که مصرف کافئین توسط افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲، حساسیت به انسولین را کاهش می‌دهد و سطح قند خون را بالا می‌برد.


یکی از کارهایی که زندگی را برای افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ سخت می‌کند، تشخیص بایدها و نبایدهای تعیین‌کننده در رابطه با مواد غذایی و نوشیدنی‌ها است. البته این بیماران می‌دانند که محدود کردن یا حذف کردن مواد غذایی فرآوری‌شده و تصفیه‌شده شیرین مانند شیرینی‌ها واقعا برای حفظ سلامتی‌شان ضرورت دارد، چون قند خون‌شان را به‌طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. با این‌حال، قضیه وقتی سخت می‌شود که مصرف یک نوشیدنی یا خوراکی به بخشی از عادت‌های روزمره تبدیل شده باشد یا در سنت تغذیه‌ای ریشه داشته باشد و درنتیجه ما نتوانیم مفید بودن یا مضر بودنش را برای بیماری‌مان به‌راحتی تشخیص بدهیم.

نوشیدنی‌های کافئین‌دار، یکی از همین موارد هستند که تشخیص مضر بودن یا مفید بودن آن‌ها برای بیماری دیابت واقعا در توان افراد مبتلا به این بیماری نیست. اگر شما هم به بیماری دیابت مبتلا هستید، بهتر است به توصیه‌های محققان و پزشکان درباره نوشیدنی‌های کافئین‌دار توجه کنید.

نوشیدنی‌های کافئین‌دار برای دیابت: آیا این نوشیدنی‌ها بی‌خطر هستند؟

دکتر توبی اسمیتسون می‌گوید: «مطالعات نشان داده‌اند که مصرف کافئین توسط افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲، حساسیت به انسولین را کاهش می‌دهد و سطح قند خون را بالا می‌برد». طبق یکی از بررسی‌های جامع که در مجله معتبر دیابت و متابولیسم منتشر شده است، پنج مورد از هفت مطالعه مهم در همین زمینه نشان می‌دهند که دریافت کافئین، گلوکز خون را افزایش می‌دهد و قند خون را برای مدت طولانی‌تری در سطح بالا حفظ می‌کند.

این یافته‌ها اصلا خبر خوبی به بیماران مبتلا به دیابت نمی‌دهند، اما اگر عادت کرده‌اید که هر صبح را با نوشیدن قهوه شروع کنید،‌ لازم نیست که این عادت را سریعا کنار بگذارید. درواقع، بعضی از مطالعات هم نشان می‌دهند که ترکیبات ویژه‌ای در قهوه کافئین‌دار وجود دارند که فواید مثبتی را به افراد مبتلا به دیابت می‌رسانند. محققان متوجه شده‌اند که مصرف قهوه توسط بزرگسالان مبتلا به دیابت یا غیرمبتلا به این بیماری، سطح اسید اوریک را در بدن آنان کاهش می‌دهد.

این یافته‌ها واقعا مهم تلقی می‌شوند، چون بالا بودن سطح اسید اوریک در بدن می‌تواند با بیماری دیابت مرتبط باشد و حتی با خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و اختلال کلیوی ارتباط پیدا کند. به‌گفته محققان، نوعی از آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند به‌نام اسیدهای کلروژنیک در قهوه وجود دارند که حساسیت به انسولین را افزایش می‌دهند و درنتیجه از بدن در مقابل بالا رفتن سطح اسید اوریک محافظت می‌کنند.

انواع چای‌ها نیز انتخاب مناسبی برای افراد مبتلا به بیماری دیابت محسوب می‌شوند. دکتر اسمیتسون می‌گوید: «هم قهوه و هم چای، فواید زیادی برای این بیماران دارند، چون حاوی آنتی‌اکسیدان‌های مهم هستندی که از بدن محافظت می‌کنند، سیستم ایمنی را تقویت می‌سازند و آسیب‌های داخلی را ترمیم می‌کنند».

چای سبز هم به‌طور خاص می‌تواند خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲ را کاهش بدهد، چون سرشار از ترکیبی به‌نام EGCG است و حتی اندازه دور کمر را هم کمتر می‌کند. افراد مبتلا به بیماری دیابت هم می‌توانند از فواید چای سبز بهره‌مند شوند، چون کاهش وزن نسبی واقعا می‌تواند مانع از پیشروی بیماری در بدن آنان شود. البته چای سبز به شرطی می‌تواند تا این حد موثر باشد که بدون هیچ گونه افزودنی مصرف شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12788

افزودن نظر