سردرد کودکان زیر ۵ سال و افراد بالای ۵۰ سال را جدی بگیرید/ توصیه دکتر منصوره تقا

سردرد کودکان زیر ۵ سال و افراد بالای ۵۰ سال را جدی بگیرید/ توصیه دکتر منصوره تقا

افرادی که دچار سردرد شدید و ناگهانی می‌شوند باید فورا به اورژانس مراجعه کنند اما سایر افراد می‌توانند برای بیان مشکل سردرد و درمان آن تحت‌نظر پزشک متخصص مغز و اعصاب قرار بگیرند و بررسی شوند.


سردردها به دو دسته کلی اولیه و ثانویه تقسیم می‌شوند. سردردهای اولیه به حالتی گفته می‌شود که مشکلی در سر و جمجمه نباشد مانند سردرد میگرنی و تنشی ولی در حالت سردرد ثانویه ایراد و مشکلی در فضای جمجمه و گردن وجود دارد.سردرد سینوزیتی یا سردرد ناشی از دندان‌درد نیز انواعی از سردرد ثانویه محسوب می‌شود که معمولا خوش‌خیم هستند ولی گاهی سردردهای ثانویه خطرناک می‌شوند. سردردهای مهم و بالقوه خطرناک علائمی دارند که باید آنها را جدی گرفت و هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کرد. به عنوان مثال سردرد ناگهانی و شدید، سردرد پیش‌رونده و رو به افزایش، سردردی که همراه با مشکل دیگری همچون ضعف دست و پا، خواب رفتگی دست و پا، اختلال تعادل یا تاری دید باشد علامت‌هایی هستند که ممکن است علت مهمی داشته باشند و در صورت بی‌توجهی می‌توانند خطرناک شوند.

لازم به ذکر است سردرد در کودکان زیر ۵سال و افراد بالای ۵۰سال، سردرد در دوران بارداری، سردرد در افرادی که سابقه بدخیمی و تومور دارند، سردرد در کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا افرادی که تحت شیمی‌درمانی هستند هم باید جدی گرفته شده و موضوع با پزشک معالج در میان گذاشته شود.

افرادی که دچار سردرد شدید و ناگهانی می‌شوند باید فورا به اورژانس مراجعه کنند اما سایر افراد می‌توانند برای بیان مشکل سردرد و درمان آن تحت‌نظر پزشک متخصص مغز و اعصاب قرار بگیرند و بررسی شوند. افراد دچار سردرد تنشی و میگرنی دوره‌ای نیز می‌توانند به پزشک عمومی و داخلی یا به متخصصان بیماری‌های مغز و اعصاب مراجعه کنند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12786

افزودن نظر