حذف صبحانه، سلامت قلب‌تان را به خطر می‌اندازد!
۱۷ مهر ۱۳۹۶

حذف صبحانه، سلامت قلب‌تان را به خطر می‌اندازد!

افرادی که به‌طور منظم صبحانه را حذف می‌کنند و به این کار عادت کرده‌اند، به‌طور کلی سبک زندگی ناسالمی دارند. مطالعه ما، مدارک معتبری را فراهم می‌آورد مبنی بر این‌که تغییر این عادت بد می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را تا حدود زیادی کمتر کند.


حتما شنیده‌اید که صبحانه، مهم‌ترین وعده غذایی در طول هر شبانه‌روز است. با این‌حال، محققان در یکی از مطالعات اخیر به یافته‌هایی دست پیدا کرده‌اند که اهمیت صبحانه را بیش از پیش افزایش می‌دهد. براساس این مطالعه، حذف کردن وعده صبحانه از رژیم غذایی می‌تواند با سلامت قلبی نامطلوب و ضعیف مرتبط باشد. گزارشی از این مطالعه در Journal of the American College of Cardiology منتشر شده است.

محققان در این مطالعه تلاش کردند تا رابطه بین صبحانه و ابتلا به تصلب شرایین یا آترواسکلروزیس را مورد بررسی قرار بدهند و درنهایت متوجه شدند حذف کردن وعده صبحانه از برنامه غذایی، شدت این بیماری را در مراحل اولیه‌اش بیشتر می‌کند.

دکتر فاستر (مسئول مطالعه) می‌گوید: «افرادی که به‌طور منظم صبحانه را حذف می‌کنند و به این کار عادت کرده‌اند، به‌طور کلی سبک زندگی ناسالمی دارند. مطالعه ما، مدارک معتبری را فراهم می‌آورد مبنی بر این‌که تغییر این عادت بد می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را تا حدود زیادی کمتر کند».

یافته‌های این مطالعه حاکی از آن هستند که افرادی که صبحانه را حذف می‌کنند، معمولا این خصلت‌های منفی را هم دارند: بالاتر بودن اندازه دور کمر، بالا بودن شاخص توده بدن (BMI)، بالا بودن فشار خون و به‌طور کلی سبک زندگی ناسالم.

محققان می‌گویند: «حذف صبحانه می‌تواند به اختلالات هورمونی منجر شود و ریتم شبانه‌روزی بدن را تغییر بدهد. به همین دلیل است که صبحانه را مهم‌ترین وعده غذایی می‌دانند و البته مدارک معتبری هم برای اثبات این حکم وجود دارند». 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12761

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر