در پاییز، سیر و پیاز بخورید!/ بهترین مواد غذایی برای مقابله با آلرژی‌های پاییزی

در پاییز، سیر و پیاز بخورید!/ بهترین مواد غذایی برای مقابله با آلرژی‌های پاییزی

سیر و پیاز سرشار از کوئرستین هستند که مانند آنتی‌هیستامین عمل می‌کند. بنابراین، مصرف این دو گیاه واقعا برای مقابله با آلرژی‌های پاییزی مفید است.


اگر در این روزها با مشکلات ناشی از آلرژی پاییزی مواجه هستید، نباید بیش از حد تعجب کنید. تغییرات آب‌وهوایی، تغییر در دمای هوا و افزایش دی‌اکسید کربن در هوا، به گیاهان گرده‌زا اجازه می‌دهند که بیشتر عُمر کنند و گرده‌های بیشتری به‌وجود بیاورند. با این‌حال، لازم نیست که زجر بکشید، چون بعضی از مواد غذایی می‌توانند با آلرژی‌های پاییزی مقابله کنند و علائم آزاردهنده را کاهش بدهند.

کلم بروکلی

کلم بروکلی که گیاه فوق‌العاده ارزشمندی محسوب می‌شود، از دو طریق به نابودی علائم آلرژی کمک می‌کند: سرشار بودن از ویتامین C که آلرژی را تسکین می‌دهد و باز کردن سینوس‌های مسدودشده. محققان می‌گویند که دریافت تقریبا ۵۰۰ میلی‌گرم ویتامین C در روز می‌تواند علائم آلرژی را کاهش بدهد، درحالی که هر فنجان کلم بروکلی حاوی حدودا ۸۰ میلی‌گرم از ویتامین C است. برای افزایش ویتامین C دریافتی می‌توانید از ‌گل‌کلم و انواع کلم‌های دیگر نیز استفاده کنید. هر فنجان از کلم‌های پخته‌شده دیگر نیز حدودا ۵۶ میلی‌گرم از این ویتامین را به بدن می‌رساند.

سیر و پیاز

سیر و پیاز سرشار از کوئرستین هستند که مانند آنتی‌هیستامین عمل می‌کند. بنابراین، مصرف این دو گیاه واقعا برای مقابله با آلرژی‌های پاییزی مفید هستند. ویژگی دیگر کوئرستین، عملکرد مشابهش با ویتامین C و توانایی خاصش برای تسکین التهاب در بدن است. بنابراین، مصرف آن‌ها برای مقابله با مشکلات ناشی از التهاب آلرژیک مانند آبریزش بینی، موثر و مفید محسوب می‌شود. با این‌حال، کوئرستین به‌راحتی از مواد غذایی جذب نمی‌شود و افرادی که به آلرژی‌های پاییزی شدید مبتلا هستند، باید از مکمل‌های کوئرستین استفاده کنند.

کدو تنبل

کدو تنبل دقیقا مانند کلم بروکلی و سبزی‌های برگدار، حاوی میزان زیادی از نوعی عنصر ضدآلرژی به‌نام کاروتنوئید است. کاروتنوئید، یکی از اشکال ویتامین A محسوب می‌شود که وجودش در بدن برای دفع آلرژی‌ها واقعا ضروری است. شما می‌توانید کدو تنبل را همراه با انواع غذاها یا به‌عنوان بخشی از سالاد به رژیم غذایی خودتان اضافه کنید.

هویج

گیاه دیگری که میزان زیادی کاروتنوئید دارد، هویج است. هویج، میزان زیادی بتاکاروتن به بدن می‌رساند که آلرژی‌های ناشی از گرده گیاهان را به‌خوبی دفع می‌کند. اگر هویج را به‌آرامی بخارپز کنید یا همراه با چربی‌های سالم مانند روغن نارگیل تف بدهید، میزان بیشتری از این ترکیب مفید و ضدآلرژی را به بدن خودتان می‌رسانید.

کرفس

کرفس، یکی از گیاهان سرشار از ویتامین C و انواع ترکیبات ضدالتهابی است که درنهایت آن را به سلاح مهمی برای مقابله با آلرژی‌ها تبدیل می‌کند. افزون بر این، مقابله با فشار خون بالا و دردهای مزمن نیز دو مورد از فواید دیگر کرفس هستند. شما می‌توانید کرفس را خام یا پخته بخورید، بدون این‌که میزان مواد مغذی دریافتی‌اش را تغییر بدهید. محققان می‌گویند که برگ‌های کرفس نیز برای تهیه سوپ‌ها و خورش‌ها مناسب هستند و با توجه به ویتامین C درون‌شان نباید دور ریخته شوند.

گزنه دوپایه

اگرچه گزنه دوپایه مستقیما در گروه مواد غذایی یا گیاهان خوراکی قرار نمی‌گیرد، اما خاصیت دارویی ضدآلرژیک قدرتمندی دارد و نباید آن را نادیده گرفت. این گیاه به تسکین التهاب خاصی که هنگام بروز علائم آلرژی اتفاق می‌افتد، واقعا کمک می‌کند. گزنه حاوی هیستامین است که درحین واکنش‌های آلرژیک در بدن ترشح می‌شود و درنتیجه تحمل‌پذیری بدن را در موقعیت واکنش‌های آلرژیک افزایش می‌دهد. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12743

افزودن نظر