با اصرار دیگران جراحی پلاستیک نکنید/ مصاحبه اختصاصی «سلامتیسم» با دکتر هاشم شمشادی
۲۶ شهریور ۱۳۹۶

با اصرار دیگران جراحی پلاستیک نکنید/ مصاحبه اختصاصی «سلامتیسم» با دکتر هاشم شمشادی

به طور کلی هر جراحی پلاستیک زیبایی می‌تواند هم عوارض روحی و عاطفی را به دنبال داشته باشد و هم باعث عوارض فیزیولوژیک و آناتومیک یا عوارض ساختاری در بدن شود.


پلاستیک یک واژه یونانی و به معنای شکل دادن و فرم دادن است و جراحی پلاستیک جراحی‌هایی است که برای ترمیم یا زیباسازی انجام می‌شود، اما همه افراد کاندید مناسبی برای انجام اعمال جراحی زیبایی نیستند و اگر فردی بدون دلیل خاصی تن به جراحی زیبایی بدهد ممکن است بعد از عمل دچار عوارض متعددی شود که برخی از این عوارض گاهی غیرقابل جبران خواهند بود.

پس هم بیمار باید نسبت به عملی که می‌خواهد انجام بدهد آگاه باشد و هم جراح باید به درستی بیمارش را برای انجام عمل جراحی پلاستیک انتخاب کند. یکی از آگاهی‌ها در زمینه انجام عمل جراحی پلاستیک به اطلاعات فردی شخص مربوط است. بسیاری از اطلاعات در مورد جراحی‌های پلاستیک به‌خصوص در زمینه زیبایی، دهان به دهان می‌چرخد، در حالی که افراد باید قبل از انجام عمل از عوارضی که ممکن است برایشان پیش بیاید به صورت کاملا علمی آگاهی پیدا کنند. توجه داشته باشید هیچ‌گاه نتیجه عمل دو انسان مانند هم نیست.

به همین دلیل بعضی از افراد ممکن است مجبور باشند یک عمل را چندین بار انجام دهند. به طور کلی هر جراحی پلاستیک زیبایی می‌تواند هم عوارض روحی و عاطفی را به دنبال داشته باشد و هم باعث عوارض فیزیولوژیک و آناتومیک یا عوارض ساختاری در بدن شود. پس قبل از هر اقدامی ابتدا با پزشکتان مشورت کنید. اگر پزشک عملی را صلاح ندانست به انجام آن اصرار نورزید

تحقیقی که طی ۲۳ سال به علت مراجعه ۵۰۲۷ بیمار به مراکز زیبایی برای انجام عمل‌های زیبایی پرداخت، نشان داد بیشتر افراد به خاطر دل خودشان تمایل به انجام عمل زیبایی دارند که این نکته مثبتی است. بسیاری به دلیل مسائل شغلی و حرفه‌ای‌شان دوست داشتند قیافه بهتری پیدا کنند. برخی به دلیل پیشنهاد نزدیکانشان این کار را انجام می‌دادند و البته بعضی‌ها هم برای اینکه خودشان را شبیه فرد دیگری بکنند عمل زیبایی انجام می‌دادند که این نوع عمل، خطرناک‌ترین عمل زیبایی است. افرادی هم که با تشویق و ترغیب دوستان و آشنایان تن به عمل‌های جراحی زیبایی می‌دهند معمولا پاسخ خوبی از عملشان نمی‌گیرند بنابراین هیچ‌گاه تحت تاثیر حرف اطرافیان قرار نگیرید و بالاجبار به عمل‌های پرهزینه و گاها عارضه‌دار جراحی‌های پلاستیک تن ندهید. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12638

افزودن نظر