شانس تشدید آسمِ کودکانی که نزدیک به پارک زندگی می‌کنند کمتر است

شانس تشدید آسمِ کودکانی که نزدیک به پارک زندگی می‌کنند کمتر است

کودکانی که نزدیک به پارک زندگی می‌کنند در مقایسه با سایر کودکان شانس بیشتری در بهبودی علائم آسم مانند: تنگی نفس، درد و خس خس سینه داشته‌اند.


زندگی شهری برای کودکان مبتلا به آسم می‌تواند بسیار طاقت‌فرسا باشد. علائم این بیماری‌ با انواع آلودگی‌ها تشدید می‌شوند و کودکانی که از این محیط‌های آلوده به دور هستند و در کنار پارک‌ها و فضاهای سبز زندگی می‌کنند شانس بیشتری برای تجربه یک زندگی سالم و بی‌دردسر خواهند داشت.

تحقیقات نشان می‌دهد که زندگی در فضاهای سبز و باز به معنای آلودگی کمتر است اما در کنارش فعالیت‌های بدنی و ورزش هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. نتایج تحقیقات حاکی از آن است، کودکانی که نزدیک به پارک زندگی می‌کنند در مقایسه با سایر کودکان شانس بیشتری در بهبودی علائم آسم مانند: تنگی نفس، درد و خس خس سینه داشته‌اند.

با انجام بررسی‌های دقیق‌تر مشخص شد، زندگی در این‌گونه محیط‌های سالم و یا فضاهای سبز می‌تواند درصد تشدید علائم آسم را تا حد قابل توجهی کاهش ‌دهد و موجب تشویق به انجام فعالیت‌های بدنی مانند ورزش شود و میزان استرس را کاهش دهد. با در نطر گرفتن تمامی این موارد بسیار مهم است که افراد مبتلا به آسم و یا والدین کودکان مبتلا به آسم زندگی در محیطی به دور از آلودگی را برای کنترل بهتر آسم خود و یا کودکان‌شان در نظر بگیرید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12624

افزودن نظر